Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за инсталация на халогени

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за инсталация на халогени

    Колеги при мен колата не е фабрично с хаогени на бронята но смених бронята хаогените са си с инсталация и гледам от снопа кабели дето са към фара една част влизат в перката има и един отделно в гофрирана тръбичка със същия цокъл като на хаогените но ток в него няма дори и да светна светлините за мъгла отзад светят но в посочения кабел пак няма ток.Дали са предвидили този кабел за хаогени пък да не са сложили реле или бушон знам ли искам да си ги свържа и да светят .Някой има ли идея ?Този който ми е в ръката е на хаогените а другия е от инсталацията на колата.
    Прикачени файлове
    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

    #2
    Кабела на халогените трябва да е долу, до левия рог дет се хваща единия от долните болтовете които държат бронята.Ето тема, която може и да ти помогне: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=21116
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      На централната конзола трябва да имаш бутон за халогените.
      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

      Коментар


        #4
        Да трябва да има и копче, ама щом колата е била без халогени, го няма и най-вероятно ще трябва да смениш и конзолата с бутоните:Това първото в ляво, до копчето за задния за мъгла:
        Fiat Bravo 1.9 TD100

        Коментар


          #5
          Koпчето го имам колега таблото е като твоето отзад светкат допълнителните по ярки червени светлини като го натисна мисълта ми беше дали този кабел не е предназначен за хаогени който е на снимката но дори и при натиснат бутон за фарове за мъгла ток в него няма трябва да погледна в кутията отпред може би няма реле.Прочетох темата иначе колега по снимките се ориентирах утре ще ида да погледна в жабката имам ли го това реле или не и при бушоните ще погледна иначе кабела отпред е кафяв и черен
          Прикачени файлове
          Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

          Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
          Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

          Коментар


            #6
            Трябва да имаш отделен бутон за предните халогенни светлини.Бутона който имаш е само за задните.Разгледай внимателно снимките.
            Маренго 1.9Jtd-110 2002

            Коментар


              #7
              Копчето е най-лявото, а при теб липсва, и трябва да имаш релето в жабката.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Съседа имаше Марея без копчето за фаровете за мъгла. Прави доработки и ги върза за копчето за габарита за мъгла.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #9
                  goro71 написа:
                  Трябва да имаш отделен бутон за предните халогенни светлини.Бутона който имаш е само за задните.Разгледай внимателно снимките.
                  Вярно сега като се вгледах в снимките на колегата имаш право нямам го този бутон но мога да ги вържа предполагам на копчето за задните светлини за мъгла или да им направя отделна инсталация и да си ги пускам независимо от всякакви други светлини.
                  Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                  Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                  Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                  Коментар


                    #10
                    А бе, оригиналното си е по-добре, вземи от някоя морага панелче и си го смени, аз така си направих моите, в жабката си имах окабеляване без реле и т.к. нямах оригинално реле си сложих най обикновено с ново гнездо.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Ще вида колега Ник кво ще направа сега точно нямам време да се занимавам с колата но щом го направа ще пиша
                      Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                      Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                      Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                      Коментар


                        #12
                        NikMar написа:
                        Копчето е най-лявото, а при теб липсва, и трябва да имаш релето в жабката.
                        Колега днес проверих имам два цокъла за релета в жабката но и двата са празни единия е с два крака а другия с четири.Какви точно са тия релета едното предполагам е за хаогените но кое ? а другото за какво е ?
                        Прикачени файлове
                        Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                        Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                        Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                        Коментар


                          #13
                          И мен ми предстои същия ... , чудя се защо се хванах - първото, т.е горното трябва да ти е за халогените ... ей ся ще се опитам изровя снимка, мисля преди години снимах там. ... Мда ето снимката , при мен е дясното , а лявото е свързано със ел стъклата и запалката, сещам се защото едно време бях окъсявал нещо по него за да имам постоянно ток към стъклата и запалката :
                          Прикачени файлове
                          Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                          Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                          Коментар


                            #14
                            При мене колега стъклата са на друго реле от ляво долу и си работят а запалката и аз преправих да има постоянно ток ще сложа едно реле горе да вида дали ще закарам ток отпред към инсталацията на хаогените ако не стане ще ги вържа за задните светлини за мъгла ако намера някаде схемата на задните светлини да вида къде да вържа хаогените.Иначе мерси за снимката колега
                            Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                            Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                            Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                            Коментар


                              #15
                              Първо можеш да ги прозвъниш с мултицета, до колкото си спомням кафевия кабел трябва да ти стига до куплунга за халогените отпред, я по-добре да ти кача схемичките
                              Прикачени файлове
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар

                              Working...
                              X