Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

OBD2 Скенер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    OBD2 Скенер

    Здравейте. Подобна тема има изчетох я но не намерих никакви отговори, темата е без развитие. От скоро имам Фиат Крома 1.9 JTD 120 коня 2005г. Интересувам се какво ви е мнението за скенерите от сорта на :Линк За мен това не е много по удобно,но пък в момента нямам лап топ. Какво мислите за тези устройства?Насочете ме какво да си купя.ПС: Извинете ме за правописните грешкиРедактирани правописни грешки.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Хайде де колеги никой ли не се е занимавал с такива неща?ОК парктроника не ми работи, как да разбера да ли е сензор, кой сензор е или е модула, но не по пътя на пробите и грешките.Поздрави и весели празнициРедактирани правописни грешки.Модераторски екип на fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      kristiyn написа:
      Хайде де колеги никой ли не се е занимавал с такива неща?ОК парктроника не ми работи, как да разбера да ли е сензор, кой сензор е или е модула, но не по пътя на пробите и грешките.Поздрави и весели празнициРедактирани правописни грешки.Модераторски екип на fiat-bg.org
      чи ти ко си мислиш , че кат са закачиш за ЕCU и щи каже нещо за парктроника :D Парктроника е отделна система. Няма нищо общо с работата на двигателя за да ти каже нещо ЕCU като грешка . Парктоника е една кутиика с зумер и 4 ултразвукови датчика вероятно и 4те датчика са съврзани успоредно . При когото сработи реле и затвори при определи сантиметри на близост и зумера почва да пищи. И цялата тая работа се захнрава от датчика за задна скорост подава + и тва е ...
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        Колега, да така си мисля. Като правя диагностика на audi-то ми излиза абсолутно всичко.Затова търся някакъв уред който ще ми свърши работа.

        Коментар


          #5
          ECU и парктроник, нямат нищо общо. Но Кромата е съвременен автомобил и трябва да има бордкомпютър, който свързва всички системи и би трябвало, при диагностика, да покаже информация за парктроника, ако е поставян в завода. Друг е въпроса, каква информация ще даде. Но е добре, някой запознат да коментира.
          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

          Коментар


            #6
            kristiyn написа:
            Колега, да така си мисля. Като правя диагностика на audi-то ми излиза абсолутно всичко.Затова търся някакъв уред който ще ми свърши работа.
            Свързвал съм се със фабричен парктроник на Стило (със Мес) и показва доста неща.Въпосния автомобил имаше проблем с един от сензорите оказа се прекъснал кабел но поне знех кой е
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар


              #7
              Парктроника е фабричен.Моля колегата "Тодор шалев" да даде малко повече информация за въпросниян (мес).Благодаря ви

              Коментар


                #8
                kristiyn написа:
                Парктроника е фабричен.Моля колегата "Тодор шалев" да даде малко повече информация за въпросниян (мес).Благодаря ви
                Ето го и въпросният МЕС (MultiEcuScan).За връзка използвам ELM 327 и VAG KKL.На официалната страница има написани всички поддържани автомобили , както и за кой модул какъв Кабел ти трябва.Да речем за "Parking Control VALEO" пише че ти трябва за връзка "ELM 327".А пък за "SIEMENS MY99 Airbag" ти трябва KL 3, което е KKL кабел със преходник KL линията преместена на пин 3.Аз използвам въпросният кабел понеже е със превключвател за различните КL линии.За Стило препоръчвам и двата кабела понеже все си намира причина да пищи ,я за Аиребег , я за друго.
                Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                Коментар


                  #9
                  Благодаря ви много.Явно ще трябва да се купува лапроп.

                  Коментар

                  Working...
                  X