Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със зареждането на ток

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със зареждането на ток

    Колеги, ако динамото на колата ми зарежда малко под 12V може ли да ми изгорят ксеноните или нещо друго?

    #2
    Може да ти

    Коментар


      #3
      Re: Проблем със зареждането на ток

      VANZETO написа:
      Колеги, ако динамото на колата ми зарежда малко под 12V може ли да ми изгорят ксеноните или нещо друго?
      Износени четки и медни колекторни пръстени на ротора . 11.9v Четките ти са направили направо 2 канала изяли са пръстените. Нормалния заряд без товар е 14 - 14.5V макс . При пуснато вентилатор парно , фарове , слиза на 13.6-7
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        Ясно, значи утре ще съм в бокса. Благодаря за отговорите колеги.

        Коментар


          #5
          провери и диодния блок
          STILO JTD

          Коментар


            #6
            VANZETO написа:
            Ясно, значи утре ще съм в бокса. Благодаря за отговорите колеги.
            Не само утре , общо взето ако го рециклираш си е работа за цял ден , ако не и за 2 (тоест нови четки с релето кам 30-40 лева ) нови лагери 2 броя някаде по 10-20 лева парчето грубо. За задния лагер ше видиш зор да го искараш ще трябва скобичка , също и за медните колектортни пръстени. Тоест ще трябва някой бобиниор или някой които има нужните инструменти . Абе речи го ако имаш всичко за 1 ден ще стане. Ако нямаш с какво да си помъкнеш лагера и пръстените и нови не знам от къде ше набавиш , със джъткането по майстори още 1 ден . Пък ако оставиш да го опраят ротора може и повечко време. Незнам кви пари ше искат за помъкване на лагер от ротора и набиване на новия и слагане на нови пръстени. Бе някъде грубо към 80-100 щи излезе рециклирането на пълно И ще те кара още толкова километри ... Другия вариант е да си намериш друго и да караш с него докато се отели и то ...
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Аз на първо време бих сменил релето с четките.12-13лв. Mobiletron е в магазина за ел.части по Сан Стефано преди пресечката с Гладстон.Ако вървиш по тротоара на билковата се пада на отсрещния тротоар в една нова кооперация отдолу...има табела няма как да се объркаш.Повечето пъти седи и едно служебно Пунто 2 там..Пробвай с него първo може и да се оправи.Сменя се дори на място с повечко сръчност и евентуално псувни :D
              EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
              Fiat Punto 1.2 16v Sporting

              Коментар


                #8
                white_shark написа:
                Аз на първо време бих сменил релето с четките.12-13лв. Mobiletron е в магазина за ел.части по Сан Стефано преди пресечката с Гладстон.Ако вървиш по тротоара на билковата се пада на отсрещния тротоар в една нова кооперация отдолу...има табела няма как да се объркаш.Повечето пъти седи и едно служебно Пунто 2 там..Пробвай с него първo може и да се оправи.Сменя се дори на място с повечко сръчност и евентуално псувни :D
                Много е ви са евтини четките с релето ... на Пунто са 40 лева. И ако му са изядени колекторните пръстени смяната на четки ше помогне само за 5-6 дена каране ...
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар

                Working...
                X