Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет и препоръки за избор на Авто Радио

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    А Това е самоделка наподобяваща вградения на Мк2 , монтирана на мк1 с обем 30-40 литра и 8 инча басс които ще свири доста по прилично от заводския ... Имах предвид да ползваш просто мощен усилвател 4 канален место вградения на ЦД-до ... 2 канала за предна линия и 2 канала за задна и без каса ще си добре. ако предните говорители ти са нещо до 80 w 16.5 см и от зад 2 елипси 6 х 9 пак по 80 W ще свирят много прилично на усилвател 4 х 100 W след време ако решиш слагаш 2 ри усилвател за бас с бас каса на първия усилвател настроиваш EQ-то да махне басите , на 2рия пък да имаш само бас на бас касата и си готов ... Но пак ти казвам свири прилично и без бас каса просто си сложи 4 х 100 W усилвател с приличли колони . Ако имаш въпроси или идеи ... -> https://www.facebook.com/razbivacha100 там се мотая по често
    Прикачени файлове
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #17
      Здравейте Колеги,@Immortal - Като характеристики много ми харесва, но някак не ми грабва окото. Блаупункта знам, че е марка отдавна. Самото радио не ми спира погледа и вниманието, много ми е "обикновено". Може би това ми е проблема, а може би предубеждението. Хубав е модела не мога да не призная, но не го чувствам като моето радио, и затова съм се насочил по - конкретно към Алпините. Малко офф- Баща ми като млад ерген е бил т.н. DJ в Забавата - от него имам 2 бр. Респром радио-усилвател лампов (1 дървен и 1 пластмасов) с възможност за свързване с грамофон и Касетофон.; 2 бр. тонколони пак Респром големи колкото малък хладилник и един много готин Шарп 2 касетъчен касетофон със записваща касетка купен от Корекома. Не знам дали бихте ми повярвали но вади много по-готин звук от "модерната" ми уредба в дома.@Fiat_Punto11 - Това в пластмасовото рамо ми се струва най-удачно, защото ми изглежда най-компактно. Но да се уточня защо казвам, че трябва да "издълбая" отвор за него - Карам Шкода Фабия и не съм сигурен дали ще легне нещото на калника, докато не го сложа на място. Може би и аз те обърквам като казвам бас каса, защото за мен бас каса или туба са почти едно и също или един "варел" или "сандък" в багажника. Интересно ми е пластмасовото нещо. Какво се води Бас туба, каса или говорител? - Ето такова нещо бих напъхал в багажника. Може би на снимка не мога да го определя правилно. Виждам, че има филтър (ако съм познал) и рефлектор, но ми се струва някак мъничко като диаметър на говорителя като за бас. Ще се обоснова и защо (което не означава, че не греша разбира се) - Предните ми говорители са 14 см.диаметър, вградени в оригиналните места за такива на Шкодата и ми се струва, че тези са почти същия размер, да не кажа и по-мъничък. Със сигурност обаче с усилвател и т.н. ще им се пусне много по-качествен звук. Може би е хубаво да продължим разговора в Фейсбука, но аз нямам такъв категорично съм му сложил кръста и предпочитам да си лафя с аудиторията тук отколкото там
      Skoda AMfabia 1.2 12v
      exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

      Коментар


        #18
        Здравейте Колеги, Ъпдейт по темата - Отидох днес с готовността да си купя радиото като се спрях на този модел - http://www.avitel-bg.com/alpine-cde-180r но уви нямаше го в зелено в момента. Другата седмица ще дойде ме увериха от фирмата и т.н. проект започва действието си. Относно баса, мой приятел ще ми донесе един бас говорител, който бил с много малки размери, но развивал 90-120 dB и ми стана много любопитно, тъй като самия бас говорител бил около 20 см. дълъг във формата на тръба или около 2 пластмасови чашки за кафе с говорители 2 бр. около 6 см. диаметър и си се водело субуфър.Хода на мембраната на това чудо бил 3 см. напред и назад и буквално си работело като голяма бас каса. Ще го видим и със сигурност ще пусна снимки на конкретното нещо когато е в мен, за да споделя
        Skoda AMfabia 1.2 12v
        exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

        Коментар


          #19
          piftho написа:
          Здравейте Колеги, Ъпдейт по темата - Отидох днес с готовността да си купя радиото като се спрях на този модел - http://www.avitel-bg.com/alpine-cde-180r но уви нямаше го в зелено в момента. Другата седмица ще дойде ме увериха от фирмата и т.н. проект започва действието си. Относно баса, мой приятел ще ми донесе един бас говорител, който бил с много малки размери, но развивал 90-120 dB и ми стана много любопитно, тъй като самия бас говорител бил около 20 см. дълъг във формата на тръба или около 2 пластмасови чашки за кафе с говорители 2 бр. около 6 см. диаметър и си се водело субуфър.Хода на мембраната на това чудо бил 3 см. напред и назад и буквално си работело като голяма бас каса. Ще го видим и със сигурност ще пусна снимки на конкретното нещо когато е в мен, за да споделя
          Aбе съмняваме , ама щом си рекъл ... То да ше е така си земи един Суб Буфер от DVD разкарай му усилвателя и го храни с такъв за кола Те не са много големи по размери само че са на 8 ома говорителите ... Тоест ако усилвателя ти е 100 W ще свири като за 50 . Не си давай парите за глупости. Истината е следната иска подходящ говорител и обем и за него. Сносно блъскащ бас 8 инча 30-40 литра обем , без значение формата каса , туба , калник бе квот да е ... Иначе нещо което да блъска прилично Sub Woofer от DVD тея по скъпичките не са много големи но говорителя им е на 8 ома около 30-50 вата трябва да го сменяш с някой 4 ома или усилвателя да ти е около 150 W за 4 ома или да имаш доста мощен усилвател нещата ще си паснат. Ма се пак DVD буфера е предвиден да отеква в стая не в багажник Но тестове много Честно казано и мен ми се иска да не ми заема място. От къде започнах в началото имах само 2 елипси 6x9 4 лентови 2 пищялки среда и бас всичко навряно в елипса вероятно ментак за скромните 40 лева но с огрoмни магнити от зад. Прилично си думкат за 50 w . Предна линия нямах , понеже пунтото има само в таблото за говорители а там влиза 8 см леглата са запушени за говорителите тоест нямат много обем и не бумкат в таблото грам. Така и не сложих нищо там. С времето се здобих с 2 кръгли дву лентови 16,5 см Магнат пак ментаци басче с пищялка . Ползвах фланци за говорители мисля от голф и си направих гнезда в моито джобове на предните врати и ползват обема на врата . Горе долу заприлича заводско и приличен звук вадят за 50 в , после добавих и по 4 пиезо пищялки 2 от пред в таблото и 2 от зад на гредите на стоповете. До тука добре , но с 4х50 от ЦД-то толкова. Или както казваше един познат тва вика свири кат РАДИО точка преди години бях си купил един усилвател ROADSTAR AM-939 бе слаба рабора реално 2х 35W на 4 ома или 1 канал мостов уж 120 w пак на 4 ома . Направих си дървена кора с цел да ползвам обема на багажника(голяма грешка) изрязаха мия от ПеДеЧе или МДФ ... Бе такава плоскост на нея сложих 2 те елипси пак и щибнах по средата 12ка Тъндар около 300 Вата уж реални ... Закачих я за роадстара ама едно че нямах обем тоест кутия багажника идва прекалено голям друго че и той няма мощност да я храни. Бях го направил и с тънки кабели нямаше мощност. С времето се сдобих обаче с SubWoofer от уредба сони даваха му около 100 Вата на 6 ома. 8 инча говорител вътре с външна пасивна мембрана 10 инча. Но ми искаше още мощност да го храня. И си взех усилвтел 2ри исках мощен . Взех си настаро Тъндар TCA2120 за скормните 50 лева. Имаше за дооправяне клемите му бяха стопени от предишния му собственик. Усилвателя беше доста мощен 380 вата на 4 ома мостов режим или 2 х 180. И за заиграх в филма прекарах 2 силови кабела по 10 квадрата до усилвателите. Пуснах го в мостов режим тъндара и буфера на сонито не издържа много думкаше прилично една песен и се опека :D , но ми хареса как думка и реших реших да подменя говорителя пак 8 инчов за 60 лева намерих някаф японски ли по вероятно китайски двунамотков 2 х 2 ома или последователно свързан 2те намотки работят като една 4 омова. По думках 2 дена с него :D и скъса едната намотка после изкара още 1 ден скъса и другата. Реших да го пренавия , намерих човек дето да го направи , той каза че няма да стане същия а и аз се надявах на нещо по добро. Върна ми го човека пренавит на 4 ома една намотка. Пуснах го с мерак искара една песен и спря и като го разгледах не беше изгорял ми разлепил шпулата и изскочил от магнита. Но не ми се занимаваше. Реших да си взема 12ка каса то тея тубите БудалаПункт. Викам то че са смотани смотани ама за 50 лева после кат изгори ше сложа някоа прилична 12ка в кутията. И сложих и туба махнах буфера на сони с пасивна мембрана .Който между другото не заема място колкото туба и свиреше прилично добре харчат са по 30-40 лева на черно.И така да не издъня тубата Будала Пункт усилвателя го настроих да си е 2 х 180 вата и закачих само единия канал за нея. И дрънчи като е намалено мъчи се до ден днешен ама не съм я опекал още ама и тва ще стане. Но кутията на сонито свиреше доста по прилично. Пак си зеама място но не толкова много. А ти тъй като искаш дане ти заема много място варианта най-удачния е да си намериш кутия за калника. Или си го разскачаш и закачаш И кат ходиш за туршиии няма да возиш бас-а :D
          Прикачени файлове
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #20
            Хехехех,Колега, доста ме разсмя и замисли с всичките обяснения.Но не мога да не призная че си прав за много неща.Относно моята т.н. баскаса не мога да кажа и думичка, тъй като искам да я видя в ръцете си как свири и въобще на какво прилича и какво се изисква от нея.За момента както ти каза най-много ме устройва момента в кутията за калника, но това след като обновя СД-то.Доста размисли и страсти станаха покрай, моето "незначително" тръгнало проектче, щом вече си правя и някакви мисли за бас в повече.Все още сме в проекта, но със сигурност касата няма да е един от тях. Не ми се нрави момента с малкото място за "зарзавата"
            Skoda AMfabia 1.2 12v
            exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

            Коментар


              #21
              Блаупункт вече не е на Бош. Продадоха ги преди няколко години. Резултатът е, че на практика нямат нови модели от тогава.Алпин за нашия пазар се прави в Унгария. Твърди се, че за тукашните пазари ползват по-евтин процесор, който всъщност е някаква версия на оня с многото награди и не е баш като него.Пайнер е собственост на китайци от много години. Телефоните, авторадиото и още няколко дивизии бяха продадени на китайците защото изобщо не вървяха в Европа.

              Коментар


                #22
                Здравейте Колеги,Фаза 1-ва от моя "проект" е завършена.Благодарение на колегата audio_mania_max се сдобих с ново http://www.alpine.bg/p/Products/cd-h...ts19/cde-112ri на преференциална цена.Още след като го получих закарах колата в един сервиз да ми го завържат и - О... чудо!Радиото надхвърля очакванията ми многократно и не мога да се събера от щастие за което. В бубуто не съм слушал никога толкова чиста и хубава музика.Оказа се, че задните ми колонки - херц който се водят високо-честотни издържат на силата, но предните ми .... след мъничко повече увеличаване кривят и то мнооого, да не кажа че са готови да отлепят мембраната ако засиля звука.Тъй като ме смая със сила се оказа, че почти никак не мога да увелича баса на предните - държа го на +1 толкова издържат явно, а високите на +4. Там дянат много всичките колонки.Та фаза 1 е готова. По-нататък във времето вече ще се сменя и предната линия на говорителите почти сигурно с Херц отново понеже няма как.Засега е това и отново благодаря на колегата audio_mania_max.Поздрави.
                Skoda AMfabia 1.2 12v
                exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                Коментар

                Working...
                X