Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет и препоръки за избор на Авто Радио

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет и препоръки за избор на Авто Радио

    Здравейте Колеги, Писах на Дядо Мраз, (а не дядо Коледа), да ми донесе радио за бубуто, понеже съм слушкал и папкал през годината.Старото ми LG лекинко спря да хваща радиостанциите, а и му е време за смяна.Изискванията ми са -по възможност да свети в зелено (не е 100% задължително), да има USB вход - задължително, 4х тонколони, 1 Din и ориентировъчна цена до 180 лв.Нямам бас туба и не смятам да имам такава, което не ознчава, че радиото не би могло да има изход за такава. Като приоритет ми е alpine -тъй като съм му фен, а и съм имал касетофон на алпин.Друга опция ми е JVC, но не си харесах модел според възможностите ми. Не успях да си намеря подходящ магазин, в който да вляза и да видя на живо JVC което да ми грабне окото. За момента категорично отказвам да пазарувам от технополис/маркет такива неща но... не се знае след препоръките Ви.Та харесал съм си 3-4 варианта:http://www.avitel-bg.com/alpine_ute-...lpine-cde-180r - приоритетноhttp://www.avitel-bg.com/pioneer-deh...od+KDC-3057URY - макар, че не е в зелено.Доколкото съм наясно трябвало радиото да е с MOSFET - не знам този мосфет дали ми помага след като нямам туба, но вероятно има значение.Отворен съм за предложения колеги.Благодаря предварително.
    Skoda AMfabia 1.2 12v
    exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

    #2
    Ами тези които си си харесал са хубави...не смятам, че след като не се поболял на тема музика (слушаш повече радио) и нямаш колони, туби и тн ще намериш кой знае каква разлика между звука на гореизброените! Алпина вади доста чист "концертен звук" пайнерите са по-басови, твърди, мощни...това е мое мнение! Kenwood - нямам наблюдения! Съвета ми е да им разгледаш менютата и да опиташ да прецениш кое ще ти е най-удобно.....според мен дразнещото при алпина е, че като усилиш - усилва с доста и обратното, докато при пайнерите става по-постепенно и гладко! Аз ***Модерирано*** моята музика в момента - имам Pioneer 6300sd. По висок клас е, има доста настройки по звука, скрита зад панела SD карта и стърчаща флашка! ***Модерирано***Написаното по-горе го сподели с колегата на л.с!Модераторски екип на fiat-bg.org
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

    Коментар


      #3
      До 200 лв. ми се струват всичките един дол дренки.Аз имам такова, за 95 лв. го взех.Само с USB и 3,5мм аудио жак е, работи прекрасно, настройки бол и подсветката е хубава, има изход за усилвател.http://www.avitel-bg.com/pioneer-mvh-150ubg
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Здравейте Колеги,Първо се извинявам на Админите за грешния раздел - благодаря, че сте я преместили на правилното място. Грешката е моя @rebel - Идеята ми е, не че нямам тонколони, но все пак карам малка количка и някак си ми е нужен багажника за буркани, домашнярка, а и понякога за куфари за почивка ... та по този въпрос бас касата не ми е мечта.Ценител съм на качествената музика. Искам чист звук, чрез който не само да чувствам ударите на басите в бъбреците си, а и да чувам високите чисто - може би и затова ми се нрави повече Алпина. Имам 4 бр. колонки - 2 херц високочестотни в багажника и по - скоро 2 среди, отколкото басови говорители от Пежо. Всичките са вградени в оригиналните места на колата и се получава достатъчно за мен голяма дандания. Иначе около средата на другата година ще сменя и тези от пежо, вероятно отново с херц, но все пак първо радиото. Съгласен съм напълно с теб за варианта със скрита флашка или СД карта но са значително малко моделите в който с моя бюджет бих могъл да се включа.@M5kov - До известна степен съм съгласен с теб, но и до известна не съм. Тъй като не си купувам всеки ден радио искам да е мъничко по-засукано. Все пак за дядо Мраз (по - точно за Снежанка) е важно да е красиво, а за мен да ми звучи задоволително според моите изисквания. Моделчето с което си дал пример е много хубаво, но "началника" нещо му се намръщи. Зная мн. добре, че с горепосочения бюджет няма да успея да си купя High End авто радио, но нали затова попивам Вашия опит в момента. П.с. - Чух се се били продавали, но не съм срещал никъде за момента Бас Каси във формата на Тръба с Ф5-10 см. и дължина около метър , който били също толкова силни и гласовити, като нормална бас каса/туба. Някой от Вас виждал ли е такова нещо, защото не заема място в багажника, било мн. леко и можеш да го "залепиш" от вътрешната страна на кората на багажника? Аз лично не съм и бих си сложил такова нещо ако е със тези приблизителни размери.
        Skoda AMfabia 1.2 12v
        exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

        Коментар


          #5
          Колега да започна по от далеко ... Усилвателите биват лампови , транзисторни и Интегрални (с чип) , най-хубаво свирят транзисторните.Така всяко радио за кола се състои от CD плеар ,mp3 и бла бла дали през USB , Блутут и тн .РАдио приемник (тунер) и усилвател .... освен тва си има изходи за външнеш усилвател ...Вградените усилватели биват от 4 транзистора S-MOSFET които са малко скъпчки затва и плеарите са скъпи 100-200лева и нагоре мощноста при тях без инвертори на 12 волта е 4x50w.Moщните външни усилватели имат вграден инвертор които прави преход от 12 на 40-60 волта прав ток зада достигат вече мощности 100-200-300-400W .Има и евтини Автомобилни плеари като CROWN , NEO и тем подобни бръкми на които усилвателя е ТDA интегрален чип(то си го пише на самия плеар) които са или 4x7 W или 4 x 20 W ... Предимно на 12волта TDA чиповете могат да изкарат 4х25 W ... Евтини чипове , евтина изработка , смотано качество или казано етея радиота са точно за такива дето не разбират търсят евтино и искат да хващат с трици маймуни .Ем да евтино ем да е нали ... Няма по мощни радиота за коли от 4х50 W защото няма място за голям радиатор нито за инвертор . (говоря за масовите са отделно има динове за коли поръчкови серии и тн дето правят изключение) Хубаво е плеара ти да поддръжа LOUD (LOUDNES) повиша страшно мошноста и качеството на звука . Правилно си се орентирал към ///ALPINE , Pioneer (от старите обаче) новите нещо ... не ми харесват и лека доработка може да да си вземеш външен усилвател около 300 вата имат си филтар да ти отреже високите и да си ги чуваш идеално . Предимно в повечето коли с яка музика имат усилвател за БАС каса и усилвател за високите , като вградения усилвател в плеара дори не го ползват ...
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            препоръчвам ALPIN ОТ ТЕХНОПОЛИС ИМАТ И БУТУТ ЗА ТЕЛЕФОНИ ТАКА ЧЕ Е ДОБРЕ НО ИЗБОРЪТ ВСЕ ПАК Е ТВОЙ1.6. Потребителите е желателно да постват във вид на "чист текст".Не трябва да се използват голям брой emoticons, главни букви (постването с главни букви се приема като ВИКАНЕ - ПОВИШЕН ТОН), или много цветен текст и други. Потребителите не трябва да използват много пунктуации (!!!, ????? и .....) в заглавието или в самият си пост. Потребители които често нарушават това правило ще бъдат предупреждавани. Модераторски екип на fiat-bg.org
            STILO JTD

            Коментар


              #7
              http://.......Подобни линкове на ЛС.Модераторски екип на fiat-bg.org
              STILO JTD

              Коментар


                #8
                todorw написа:
                препоръвам ALPIN ОТ ТЕХНОПОЛИС ИМАТ И БУТУТ ЗА ТЕЛЕФОНИ ТАКА ЧЕ Е ДОБРЕ НО ИЗБОРЪТ ВСЕ ПАК Е ТВОЙ
                http://...................Подобни линкове на ЛС.Модераторски екип на fiat-bg.org
                STILO JTD

                Коментар


                  #9
                  Здравейте Колеги,@Fiat_Punto11 - Искрено благодаря за обстойното ти обяснение. Въпреки, че не съм фен на туба в багажника, нищо не пречи радиото да има такива опции. Знае ли човек, какво би ми хрумнало по-нататък и ако намеря достатъчно малка каса, за да не ми прави впечатление, че нещо пълни багажника допълнително. За момента от всичко изчетено до сега, везните определено клонят все повече и повече към Алпина, тъй като приятелката ми го харесва най - много като дизайн.@todorw - Много е хубав този модел, който си предложил и го заглеждах в магазина, който си посочил. Проблема е в самия панел с копчетата.Не ми харесва идеята, че копчетата "напред-назад" както и "телефон-и банд" са направени, като една плоскост около бутона за включване-след като ги натиснах ми се стори, че след няколко стотин натискания ще се счупят. Това нещо ме спря да ми е фаворит в класацията, както и липсата на диск, алено-червената подсветка и т.н. Не че не присъства в описаните по-горе от мен магазини, но честно казано "слабостта" която виждам в копчетата ме възпира. Ако имаше това налично http://electron.bg/alpine-cde-125bt-p-147779.html бих се спрял на него без да се замисля, защото ми харесва стила с 4-те копченца в синичко, но засега или по принцип не се предлага поне в електронните магазини. Има си всичко което ми харесва та дори и надхвърля очакванията ми.
                  Skoda AMfabia 1.2 12v
                  exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                  Коментар


                    #10
                    CDE-125BT е модел отпреди няколко години и вероятно няма да го намериш никъде. Все пак можеш да пробваш при вносителя:http://www.alpine.bg/contactsworldwide00.htmlИначе на мене най-близък като дизайн и характеристики ми се струва този:http://www.navigation.bg/product/17/cde-112ri.htmlНяма Bluetooth, но пък можеш да избираш 4 цвята подсветка и има 2 изхода от предусилвател.

                    Коментар


                      #11
                      @audio_mania_max - Преледах при производителя, но уви няма го. сигурно защото е стар модел.За съжаление, модела който си показал много ми харесва, но надвишава бюджета ми доста Продължавам разглеждам и попивам мнения разбира се.
                      Skoda AMfabia 1.2 12v
                      exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                      Коментар


                        #12
                        За туба нещата са следните трябват ти 30-40 литра обем както искаш го смятай и говорител 8 инча . Иначе може да потърсиш суб буфер от Фиат Пунто 2 той си е заводски малак вгражда се задния калник има си вграден усилвател ... Всяко скъпо радио има 1 RCA или 2 RCA понякога и 4 RCA (камбанки) изход за външен усилвател. Вече от менюто имат опция дали този изход да работи като Стерео Ляв Дясен канал или да изреже басите от десния канал и само той да е активен и да ги подава към усилвател които отделно и той има филтър за отделяне на басите ... Идеята ми беше понеже имаш хубави говорители а тва 4 х 50 w понякога не може да изкара пълния капацитет . Тоест ако Volume то ти е до 34 максимална стоност свири хубаво някъде до 25-27 нагоре иска да намаляш басите почти на 0 от EQ щото криви ... Идейката е да си храниш колоните през външен усилвалтел 4 канален например Thunder TCA-41004 х 100 вата RMS на 4 ома2 х 250 вата RMS на 4 ома (bridge) <-това пак не те интересува има като опция за 2 баса да храни ... или THUNDER TCA-4102 Номинална мощност (RMS) при 4 Ohm: 4x100WНоминална мощност (RMS) при 2 Ohm: 4x160W 2 oма говорител лесно не се намира и са скапи предимно басНоминална мощност (RMS) при 4 Ohm мостов режим: 2x320W и тоя режим е за 2 бас-а Та идеята е въобще да не ползваш вградения усилвател а външен 4 канален и место 4х50 ще имаш 4 x 100 w гаранция звука ще е много по силен и хубав пък ако те сърби краста и имаш 4 свободни говорителя още нищо не пречи да ползваш и вградения за тях .... Иначе ще си стоят свободни. Неса много висок клас усилватели но са една идея по напред от вградения усилвател в ЦДто те също са с S-MOSFET транзистори
                        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте Колеги,@Fiat_Punto11 - Колега, "отвратителен" си. Заради теб и твоите максимално изчерпателни и поне за мен професионални отговори вече ме СЪРБИ Не зная какво работиш или се занимаваш - не е моя работа да знам разбира се, но определено след опита, който попивам от теб се чувствам, като малко детенце пред магазина за лакомства С картината която ми изрисува и обясни вече искам каса, като на Пунто и със сигурност приоритета ми се измени в това отношение - вече ми е нужен изход на радиото за усилвател. Виж друг е момента с вграждането на подобна каса тъй като карам друга марка кога, но мисля че при добро желание ще "омагьосам" нещата да станат. Имам приятел който обича да се занимава с такива проекти, та помощ няма да липсва - все пак бирата си е бира и през зимата Сега започвам да проучвам и момента как да "издълбая" калника и какво бих могъл да "натъпча" там. Отново се захващам с "сондирането" на всички изброени варианти и магазини. Все още не съм си променил мнението за Алпината де
                          Skoda AMfabia 1.2 12v
                          exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                          Коментар


                            #14
                            Колега нямах предвид да си слагаш каса или суб буфер , ама .... щом искаш , няма какво да далбаеш калника той си пасва ето снимки Това е въпросния на пунто Мк2 ... ама пасва и Мк1 ...
                            Прикачени файлове
                            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                            Коментар


                              #15
                              Fiat_Punto11 написа:
                              Колега да започна по от далеко ... Усилвателите биват лампови , транзисторни и Интегрални (с чип) , най-хубаво свирят транзисторните.
                              На това ще ти се изсмее всеки, който професионално се занимава с музика.Най-качествен звук вадят ламповите усилватели.Дори в по-новите професионални машини има специален бутон, с който се наподобява звука на лампов усилвател, макар и да не могат да го достигнат.Брат ми е музикант, от него знам.Ама лампов за кола досега не съм виждал Затова си прав - транзисторните са най-добри за кола. И за всичко останало си прав де.Иначе аз от доста време залагам на Блаупункт.Защо не погледнеш и тях? Имат много добри предложения.Например ето това:http://www.technomarket.bg/products/...elsinki-220-bt

                              Коментар

                              Working...
                              X