Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акумулатор Мареа?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акумулатор Мареа?

    Колеги мога ли да сложа акумулатор 44амп. пусков ток 440 на фиат мареа 1,6 16в 98г газ бензин,климатроник.Да не му дойде прекалено малък?
    Fiat Marea 1.6/16V

    #2
    Няма проблем,аз съм с 45
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      По добре е да си с малко по силен 50 55А но ако акумулатора е хубав и с 44 няма да имаш проблем.
      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
      .

      Коментар


        #4
        Ами от около седмица съм с Мареата,но имам някакъв странен проблем,сутрин не пали от 1-2пъти ами от 3-4я път,като цяло ако 4-5 часа не е палена вижда малко зор да палне.Замислям се да не е от акумулатора,иначе имам варта на почти 2 години но е 44амп,
        Fiat Marea 1.6/16V

        Коментар


          #5
          Ако върти повечко но не пали, няма да е акумулатор.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            За 10-15 лева икономия не си струва циганията. Сложи си поне 50 ампера, колата ти не е с малка консумация.Сега е топло и върти, ама след 2-3 зими това акумулаторче не се знае дали ще изтрае.
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #7
              Danchojn написа:
              Ако върти повечко но не пали, няма да е акумулатор.
              Да върти повечко и не пали,все едно няма гориво.Относно другия акумулатор колегата не ме е разбрал.Аз имам Варта на около 2години в перфектно състояние затова попитах дали може да се сложи.Някакви насоки къде да търся проблема,като е студен двигателя трябва да повъртя повече да запали,а ако е загряла или са минали 2-3 часа след като е карана пали от половин оборот?
              Fiat Marea 1.6/16V

              Коментар


                #8
                Бензин предполагам има нали?Има ли искра?Изведнъж ли направи проблема или има предистория?
                Play Golf ,but not drive golf!!!
                Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                Коментар


                  #9
                  Alex_RT написа:
                  Бензин предполагам има нали?Има ли искра?Изведнъж ли направи проблема или има предистория?
                  Половин резервоар бензин има.Искра не съм гледал.А колата е имам от 10тина дни и незнам преди какво е било.Напълно е обслужих(ремъци,ролки,масла филтри и един накрайник) всичко друго беше 6.Първите дни след като е взех мисля,че го нямаше проблема...
                  Fiat Marea 1.6/16V

                  Коментар


                    #10
                    Губи налягането на бензина, най вероятно от регулатора на рейката или от клапана на бензиновата помпа. Има още един вариант, може и да е клапан, ама първо проверете налягането на бензина.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      Губи налягането на бензина, най вероятно от регулатора на рейката или от клапана на бензиновата помпа. Има още един вариант, може и да е клапан, ама първо проверете налягането на бензина.
                      Малко тъпичък въпрос но как да проверя налягането???
                      Fiat Marea 1.6/16V

                      Коментар


                        #12
                        MAKARI??? написа:
                        S_BANKOV написа:
                        Губи налягането на бензина, най вероятно от регулатора на рейката или от клапана на бензиновата помпа. Има още един вариант, може и да е клапан, ама първо проверете налягането на бензина.
                        Малко тъпичък въпрос но как да проверя налягането???
                        Ти недей, да не те мисля аджеба запали ли се и стегна ли скобите, ходи на майстор, те си имат манометрите и накараниците, даже те съветвам да отидеш при Жоро и да я премери.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          S_BANKOV написа:
                          MAKARI??? написа:
                          S_BANKOV написа:
                          Губи налягането на бензина, най вероятно от регулатора на рейката или от клапана на бензиновата помпа. Има още един вариант, може и да е клапан, ама първо проверете налягането на бензина.
                          Малко тъпичък въпрос но как да проверя налягането???
                          Ти недей, да не те мисля аджеба запали ли се и стегна ли скобите, ходи на майстор, те си имат манометрите и накараниците, даже те съветвам да отидеш при Жоро и да я премери.
                          Сега идва и следващия въпрос къде е този Жоро?От Пловдив ли е?И някакви кординати ако може.Благодаря за съдействието
                          Fiat Marea 1.6/16V

                          Коментар


                            #14
                            MAKARI??? написа:
                            S_BANKOV написа:
                            ... даже те съветвам да отидеш при Жоро и да я премери...
                            Сега идва и следващия въпрос къде е този Жоро?От Пловдив ли е?И някакви кординати ако може.Благодаря за съдействието
                            Racer GT написа:
                            гледам че си от Пловдив,отиди при Георги Линчев-работи само италиански автомобили. Автосервиза се намира ул.София 54 срещу болница Каспела
                            И аз бил там и аз останах доволен.Успех!Темата му в "Сервизи и Магазини"
                            Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                            Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                            Коментар


                              #15
                              Re: Акумулатор Мареа?

                              MAKARI??? написа:
                              Колеги мога ли да сложа акумулатор 44амп. пусков ток 440 на фиат мареа 1,6 16в 98г газ бензин,климатроник.Да не му дойде прекалено малък?
                              Здравей колега, аз съм с 50А 6 годишен акумулатор, зимата само един път в най големият студ не иска да запали за 30мин беше "възбуден" и запали от раз. Та ако ме питаш който акумулатор влезе в леглото си значи става за тази кола слагай най-големия който се побира

                              Коментар

                              Working...
                              X