Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с табло на Punto MK2 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с табло на Punto MK2 JTD

    Проблемът е следният: нивомера на горивото не отчита правилно, стои малко под половината и дори да имам много малко гориво не отчита със светеща лампа, отчита вярно само когато резервоарът е пълен. От скоро таблото загуби всякаква подсветка (оранжева) и при повторно запалване започват да мигат всички лампички(тип коледна елха) все едно не правят добър контакт. Общо взето таблото е леща и едва ли някой знае точно какво му има, но все пак пускам темата, пък ако някой знае нека сподели опит. ) Благодаря предварително.
    Fiat Punto1.1, 55hp
    Fiat Punto HGT 1.8, 130hp
    Fiat Punto JTD 1.9, прогресия

    #2
    Ето и един клип, малко е светло още и не се вижда хубаво че не работи, но все пак. Забравих да спомена че поплавъка на горивната помпа е сменен и проблема не е в него.http://vbox7.com/play:2c17956b31
    Fiat Punto1.1, 55hp
    Fiat Punto HGT 1.8, 130hp
    Fiat Punto JTD 1.9, прогресия

    Коментар


      #3
      daniel_georgiev написа:
      Ето и един клип, малко е светло още и не се вижда хубаво че не работи, но все пак. Забравих да спомена че поплавъка на горивната помпа е сменен и проблема не е в него.http://vbox7.com/play:2c17956b31
      Не е в него а в пластините към него.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Аз като гледам лампата за гориво си свети вярно според показанието на стрелката. Ако в резервоара има със съгурност над 10-12 литра явно показва грешно, но как ти показва вярно на пълен резервоар....като стрелката скача изведнъж направо на макс ли...?По въпроса за лампите, честно не си личи много какво се случва с подсветката, но не виждам и цвето музика. оранжевата лампа показва проблем в светлините...дори ако си сложил 5 ватови отзад и си светят, те показват друго съпротивление на компа и той отчита проблем.
        Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

        Коментар


          #5
          Цвето-музиката ми я правеше зимата при повторно запалване на двигателя. Сега този проблем го няма,(обяснявам си го с по топлото време, но може и да греша), но оранжевият цвят наистина го няма. Сигурен съм че има даже повече от 10 литра даже днес сипах още 10л. Когато резервоарът е пълен нивомера отчита вярно и постепенно пада с изминаване на километрите докато стигне малко под средата - при едно запалване показва малко под средата при повторно пада до Empty и при последващо запалване пак се качва до под средата. Колкото до датчика за неизправност на светлините е от десният ми стоп - крушката изгоря.
          Fiat Punto1.1, 55hp
          Fiat Punto HGT 1.8, 130hp
          Fiat Punto JTD 1.9, прогресия

          Коментар

          Working...
          X