Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

да си направя дневни лед светлини-мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    да си направя дневни лед светлини-мареа

    здравейте колеги.идеята ми е такава че някои ще кажат егати ’’селянията’’ а на други може и да им допадне но аз да питам.искам да вкарам по няколко диода на предната броня по точно на черните аз бих ги нарекъл мигли.ето и малко снимки как би изглеждала по този начин.въпроса ми е какви диоди да ползвам.мисля че с обикновени няма да стане а трябва да са яркосветещи и по големи но не знам от къде да ги взема.ако някой знае нека пусне един линк да видя и да прецена дали си заслужава.а и темата не знам дали е в правилния раздел.поздрави
    Прикачени файлове
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    #2
    Ще ти дам отговорите, но няма да си много доволен от тях. 1.Това което се използва в ДРЛ модулите са SMD диоди, но силата им не идва от тях самите, а от рефлекторчетата на всеки един от тях в модула 2.По-важното - според българското законодателство е забранено поставянето на всякакви допълнителни светлини по автомобила, освен тези предвидени и разрешени от производителя и закона. С една дума за да направиш нещо такова, и да си нямаш проблем със сърдити катаджии, ти трябва да ги узакониш, а не мисля че имаш намерение да ги вкарваш в серийно производство, че да се занимаваш с такива неща. Не случайно, при поставянето на дневните светлини те имат сертификат, че тези светлини са законни и се спазват точни стандарти за мястото на техния монтаж.А ето и на какво трябва и да отговарят:http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...46:0152:BG:PDF
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      Единственото което бих сложил на мареа е този вид на мястото на халогените. Всичко останало ми циганее и не се вързва изобщо с визията на автомобила.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        значи нищо не може да се измисли а ми изгледаше доста добре.проблема с узаконяването мисля че не е проблем като се има в предвид че булшинството полицаи не са много информирани по този въпрос.а ако използвам рефлектора от 3-ти стоп от мареа и чрез нагряване се придобие формата на бронята няма ли да може да се монтират въпросните smd диоди и да се получи добър ефект?
        fiat bravo 1.6 16v gt
        fiat marea 1.9 8v jtd
        fiat punto 1.7 td
        fiat marea 1.6 16v

        Коментар


          #5
          superfiata написа:
          ...проблема с узаконяването мисля че не е проблем като се има в предвид че булшинството полицаи не са много информирани по този въпрос...
          И точно защото не са информирани им е най лесно да ти напишат акта,а след това главоболията са за теб.Особено видят ли че въпросният модул е самоделка,тогава си и с двата крака вътре. Аз съм със модули на Филипс за които платих 250 лв. и им размахвам документ с хомологизация,а те ми се пулят и ми пишат акт,който разбира се падна в съдебна зала.За да узакониш това което ще направиш трябва да минеш процедура,която ще ти струва много повече от колата,а и едва ли ще успееш да покриеш всички норми на директивите.
          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
          Kawasaki ER-6n'2012

          Коментар


            #6
            за полицията е ясно.да поговориме за самоделката.кажете си мненията без значение какви са.
            fiat bravo 1.6 16v gt
            fiat marea 1.9 8v jtd
            fiat punto 1.7 td
            fiat marea 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Няма невъзможни неща.Стига да имаш достатъчно ентусиазъм.На пазара има достатъчно голям избор от светодиодни системи,така че можеш да се справиш.Както по горе колегата ти писа,за да имаш достатъчно голям ефект от осветеноста ти е необходим набор от мощни диоди(не по-малко от 1-1,5 вата) и по възможност с леща.Тук цената не е малка. Следва монтаж и инсталация. Така като гледам ще ти трябват поне 10-12 диода само за едната лайсна.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #8
                Това е едното което може да се сложи http://prodavalnik.com/2-br-moschni-...va-i46012721а това е другото http://prodavalnik.com/drl-3w-e4-dne...-12v-i23315431 (аз имам същите 10W ама да ти кажа честно хич не свети,в смисъл не може да ти освети пътя,свети горе долу колкото габарит)

                Коментар


                  #9
                  krasio_79bs написа:
                  Единственото което бих сложил на мареа е този вид на мястото на халогените. Всичко останало ми циганее и не се вързва изобщо с визията на автомобила.
                  Това е готино ама дали биха се съгласили , че това са лед " дневни светлини " а не халогенни ? Като нищо ще се заядат ,че е ксенон :D
                  Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                  Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                  Коментар


                    #10
                    Ibiza написа:
                    Това е готино ама дали биха се съгласили , че това са лед " дневни светлини " а не халогенни ? Като нищо ще се заядат ,че е ксенон :D
                    Във връзка с дневните светлини, бях запазил една статия ( не помня от къде) Ако автора и си я познае, то да не ми се сърди Надявам се да помогне на интересуващите се :Могат ли да се използват DRL - Дневни светлини в България? Трябва да бъдат спазени определени правила. На официално запитване от страна на LUXIMA към ТехноТест беше отговорено следното: ,,Светлините за движение през деня трябва да съответстват на изискванията на Правило 87, рев.2 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации (ИКЕ на ООН), като на тях трябва да има съответната маркировка, предвидена в правилото. Монтирането им на автомобила трябва да съответства на изискванията на Правило 48, рев.5 на ИКЕ-ООН.

                    Коментар

                    Working...
                    X