Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте колеги имам проблем с AIR BAG

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Колега това и твое решение да слагаш или не колан ,аз предпочинам да си слагам колана, все пак не са сложени за украса.
    Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
    Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

    Коментар


      #47
      Аз също разсъждавах като теб, но от сега нататък колани само извънградско каране. В града ще избягвам да ги слагам, уморих се от обикаляне по морги и сервизи и денонощно превъртане на форумите за съвети (предполагам знаеш как е)... Финансите пък са друго на ръка.

      Коментар


        #48
        Знам как е , но караме стари коли нормално , да се ходи по сервизи , а това с AIRBAG знам че е голям филм но вече започнах да го играя и мисля да го докарам до краи.
        Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
        Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

        Коментар


          #49
          Аз взех колани днес от кола 1 към 1 с моята... Fiat Marea Weekend TD100 1.9 с 1 еърбег... Но пак ми се струва, че има различни букси.Понеделник в сервиз, и се моля да ми изчезне гадната грешка от таблото, че ми трови живота и ме прави късоглед. Дано не се налага и еърбега да търся, слагам... :grizenenanokti:

          Коментар


            #50
            Колеги днес търсих буксата на пасажерския датчик но такава няма , нито под седалката нито под мокета ,търсих някъде да не отрязана , но не можах да открия нищо , ако някои има идея от къде трябва да излиза този кабел за пасажерския датчик да дава идеи.
            Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
            Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

            Коментар


              #51
              Хвърли едно око на линка http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=79836
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #52
                Изглежда няма такъв кабел , защото погледнах на още една Мареа и такава букса просто няма , въпроса ми е къде се намира датчика за пасажерският AIR BAG , не в закопчалката на колана , това вече стана ясно.
                Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
                Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

                Коментар


                  #53
                  С твоето ниво на оборудване ли беше? Да не е била само един еърбек?
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #54
                    С два еърбега беше , и си работеха , защото индикатора на таблото си угасваше както трябва .А и още един колега ми каза , че под пасажерската седалка няма нищо няма букси , и той е с 2 еърбега, за това търсенето продължава.
                    Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
                    Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

                    Коментар


                      #55
                      Седалките нямат кантар, така че системата разбира за пасажер при закопчаване на колана.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #56
                        Логично е но кабел за датчик в закопчалката просто няма , може в самия колан някаде при пиропатрона да има някъкъв датчик.Ето това е снимка на един колега от мареата , това е под пасажерската седалка , мареата е с два еърбега.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
                        Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

                        Коментар


                          #57
                          Иве, в пироптарона няма никакви кабели, той си е чиста капсула която при рязък удар на колана, гърми и смачква механизма за да не може да се мърда.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #58
                            Проверихте ли по рама дали колата наистина е била с 2 еърбега? Да не би да е била с един и после да е монтиран модул за 2 и сега за това да няма кабели?
                            Play Golf ,but not drive golf!!!
                            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                            Коментар


                              #59
                              Alex_RT написа:
                              Проверихте ли по рама дали колата наистина е била с 2 еърбега? Да не би да е била с един и после да е монтиран модул за 2 и сега за това да няма кабели?
                              Колега колата е вкарана от Италиа там нямат навика да правят подобрения по колата , знам , че е била блъскана .А и на още две Мареи да са им слагани допълнителни еърбегове , едва ли просто колата е по стара и до колкото гледах схемите за модела преди 99 година , никъде не показват че има датчици, ито за тази схема говоря.А и снимката на седалката където пустнах не на моята кола а на един колега пак с два еърбега.Ако някои го вижда на схемата да каже къде го вижда.А всички кабели си бяха навързани само еърбега липсваше.А и аз съм и първи собственик в Българя.
                              Прикачени файлове
                              Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
                              Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

                              Коментар


                                #60
                                Така.. нещо май комуникацията не се осъществява... Имам предвид, че ако колата ОРИГИНАЛНО е с един еърбег сега ако се монтира конзола за 2 броя ясно че ще дава грешка.Аз съм с Брава от 99 г (реална 99 г на производство), колана ми блокира декември 2013. Блокира така, че не мърдаше в никоя посока.Сега съм с колан от Брава 96 г. Няма абсолютно никакви кабели при колана, двете системи нямат нищо общо.Свалих си счупения колан с целия механизъм и сложих другия. Лампи не светят по таблото.
                                Play Golf ,but not drive golf!!!
                                Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                                C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                                Коментар

                                Working...
                                X