Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клеми за усилвтел Тъндар ТЦА от къде ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Клеми за усилвтел Тъндар ТЦА от къде ?

    Здравейте колеги , значи от определено време имам TCA 2120 Тъндар и съм доволен доста силно блъска ... До тук добре , обаче предишния му собственик му е стопил клемите за захранването ползвал е тънки кабели 4-6 квадрата и запоил кабели за тях ... Да ама не ... Карах известно време така ама клемите заминаха моите кабели са 10 квадрата ... И си търся сега клеми , обаче всеки дига рамене и вика не знам нямаме такива или заместител ... Та някой нещо да даде за предложение ?
    Прикачени файлове
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    Освен да го разпарчетосаш и да му припоиш някакви лустер клеми (само металната част вътре) за друго не се сещам.Щом топи клемите, що не помислиш за нещо с по-голяма мощност?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      M5kov написа:
      Освен да го разпарчетосаш и да му припоиш някакви лустер клеми (само металната част вътре) за друго не се сещам.Щом топи клемите, що не помислиш за нещо с по-голяма мощност?
      Стопил ги е преди ... щот оня е позлвал 4 квадрата кабел ... и ми го продаде така с запоен за клемата 4 квадрата кабел само на плюса му беше здрава ... И аз му набичих 10 квадрата кабел обаче на масата нямаше как и запоих за парчето от 4 квадрата моя 10 ... и карах така до вчера , да ама кво стана зе да товари и калая чак се разтопил ... и клемите си бяха опекани и я свалих да търся нова ... Но уви няма ... На сякакав вид клеми съм само да влиза в тях кабел 10 квадрата ... и вероятно да държат на товар 60А Стопил ги е щото връзката малка ... и вероятно и хлабава или не знам ...
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        Колега,слагай директно кабелите,без никакви клеми и стягай яко.
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          nsn написа:
          Колега,слагай директно кабелите,без никакви клеми и стягай яко.
          И как ше запоя 1 см кабел бре ? дебел хахах такоа нещо не седи мирно 10 квадрата без клема
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            Букса

            В магазини на инсталации има такива тръбички в едната страна по тънки а от дебелата се стягат с клещи за скоби или пробвай с тинол и поялник дали няма да стане едно цяло поне до 4 квадрата
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Fiat_Punto11 написа:
              nsn написа:
              Колега,слагай директно кабелите,без никакви клеми и стягай яко.
              И как ше запоя 1 см кабел бре ? дебел хахах такоа нещо не седи мирно 10 квадрата без клема
              Какво има да запояваш,просто отвиваш болчето до край и мушкаш кабела-ако е по-дебел от диаметъра на дупката просто го изтъняваш докато влезе и готово.
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                #8
                nsn написа:
                Fiat_Punto11 написа:
                nsn написа:
                Колега,слагай директно кабелите,без никакви клеми и стягай яко.
                И как ше запоя 1 см кабел бре ? дебел хахах такоа нещо не седи мирно 10 квадрата без клема
                Какво има да запояваш,просто отвиваш болчето до край и мушкаш кабела-ако е по-дебел от диаметъра на дупката просто го изтъняваш докато влезе и готово.
                нали като го изтаня му намалям контактна площ .Тоест повече електрони ше преминат през по тясно място ще почнат да се блъскат , да се отделя топлина и ... Калая се разтопява чак и клемата замина .(нали бях запоил 10 кв за 4то с цел дане махам тва парче дето той го е заповял, 4 то квадрата се разпои и му изпада калая и в двата края Кък е? ) Точно от такива тънки истории. 1 см дебел кабел не се запоява лесно . Ще си търся клеми . То няма болтчета направо са като изядени тея клеми ... кво ги е правил не знам . Поръчах едни 20 мм отовор на клемата до 100 А и 300 V ще видя как ше паснат като големи заемали по 5 мм Обмислям и идея да взема тея на аудио изхода да ги преправя на 3 понеже ги гледам че са еднавки пък на аудио изхода да слагам някви квито има по малки там кабелите са тънки ... около 1 кв
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар

                Working...
                X