Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Loose connection"....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Loose connection"....

    Колеги, вчера колата ми изведнъж загасна на кръговото на Икеа и ми изписа "Loose connection".Въртях няколко пъти, но не искаше да запали. Гледах под капака за хлабави букси, но всичко си изглеждаше ок.Звъннах на един познат да ме тегни, но като дойде колата запали и се прибрах на ход.Акумулатора ми е нов, на 1-2 месеца, 75аh, така че не мисля че е от него. Клемите са стегнати(все пак ще ги гресирам и ще ги стегна наново). Четох из чуждите форуми че може да е датчика на коляновия вал, но по-скоро си мисля за хлабава връзка на помпата, защото като дам контакт обикновено се чува един продължителен звук, който си мисля че е помпата, а като закъсах този звук го нямаше.Дайте някакви идеи какво може да е, къде да гледам и как да го проверя.Този датчик може ли да се види на диагностика дали е заминал, ако колата си върви в момента?Къде се намира помпата че да и проверя буксите?Колата е в Дианабад, къде най-близо има светни майстори, които могат да открият проблема?Имам кабел за диагностика, но не можах да се вържа към еку-то на колата(е преди съм го правил).П.п. Колата е Стило 1.9 115
    '02 Stilo 1.9JTD 115
    '97Peugeot 106 II 954cc, on LPG
    '01/03 KTM 525 EXC(SX)

    #2
    На 90+% ако не си го сменял е от датчик КВ.В Екуто го записва като грешка рпм сензор.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Ок, ако е записана такава грешка е той.Каква марка да взимам?
      '02 Stilo 1.9JTD 115
      '97Peugeot 106 II 954cc, on LPG
      '01/03 KTM 525 EXC(SX)

      Коментар


        #4
        Преди малко, успях да се вържа към компа на колата и имаше две грешки - ЕРГ-то, кото съм изключил - но сигнали рпм сензор - грешен сигналТа явно е датчика, сега само остава да видя къде да ми го сменят(че да не прецакат друго) и какъв да сложа(че да не изкара 2 седмици)
        '02 Stilo 1.9JTD 115
        '97Peugeot 106 II 954cc, on LPG
        '01/03 KTM 525 EXC(SX)

        Коментар


          #5
          Силно те съветвам като ти предложат хофер или ЕФС да се направиш на разсеял и на кажеш че си сбъркал магазина. Приеми го като лично мнение, добито от опита ми с тия марки.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            На няколко места ми предлагат BOSH за малко над 50лв.В един сервиз ми искаха 50лв за смяната, втори ги чакам да ми звъннат да кажат цена. Накрая мисля да си го сменя сам, те са 2 болта -един на пластмасовата скоба и един на самия датчик.
            '02 Stilo 1.9JTD 115
            '97Peugeot 106 II 954cc, on LPG
            '01/03 KTM 525 EXC(SX)

            Коментар


              #7
              При мен точно това беше проблема и го смених сам в гаража, пък съм млад икономист по професия, така че ще се справиш. )
              Fiat Stilo 115 h.p. 2004
              Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

              Коментар


                #8
                Още едно въпросче - за смяната не е нужно да точа маслото, нали?Да не стане като изкарам стария датчих да има изненада
                '02 Stilo 1.9JTD 115
                '97Peugeot 106 II 954cc, on LPG
                '01/03 KTM 525 EXC(SX)

                Коментар


                  #9
                  chemomche написа:
                  Още едно въпросче - за смяната не е нужно да точа маслото, нали?Да не стане като изкарам стария датчих да има изненада
                  Изненади винаги мже да има, ама като развиеш двете гайки и го извадиш нищо няма да потече
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Да разбирам че няма да текне маслото?Че мисля днес на обяд или след работа да се мъча да го сменям.Мисля да сожа Бош, дават ми този номер че е за моята кола0 281 002 474надявам се да няма изненади и там, да не се наложи да набутвм пак стария че новия не влиза.
                    '02 Stilo 1.9JTD 115
                    '97Peugeot 106 II 954cc, on LPG
                    '01/03 KTM 525 EXC(SX)

                    Коментар

                    Working...
                    X