Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фаровете за мъгла не светят!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фаровете за мъгла не светят!

    Здравейте, имам следният проблем с фаровете за мъгла-при натискане на копчето се отразява на таблото,че всичко е наред (светва индикацията) но не светят!Колата е Fiat Punto 1.2 16v HLX 2000г.Въпросът ми накъде да се насоча -предпазители,реле.....нямам идея!Колата я имам от 1 месец.

    #2
    Крушки?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      M5kov написа:
      Крушки?
      И крушки си има! :D

      Коментар


        #4
        То гаранция, че има крушки, а здрави ли са? :DБушоните прегледа ли?
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          M5kov написа:
          То гаранция, че има крушки, а здрави ли са? :DБушоните прегледа ли?
          Извинявай,но досега не съм карал Фиат ,къде са тези бушони под волана в ляво ли?И кой по точно да гледам ? То тези фарчета май трудничко се свалят а?

          Коментар


            #6
            Ако ррушката работи, бушоните са здрави, ток до бушоните има, масата на фаровете е ОК, ток до кабела за лампата няма, тогава прочети това. Проблем с къси светлиниМоже да е от полза.
            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

            Коментар


              #7
              goroeva написа:
              M5kov написа:
              То гаранция, че има крушки, а здрави ли са? :DБушоните прегледа ли?
              Извинявай,но досега не съм карал Фиат ,къде са тези бушони под волана в ляво ли?И кой по точно да гледам ? То тези фарчета май трудничко се свалят а?
              Точно там. Като свалиш капачето, на гърба му трябва да ги има нарисувани кой бушон за кое отговаря. Прегледай ги всичките
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                провери всичко бушони след като от скоро я имаш или я замери стига ли ток до крушките

                Коментар


                  #9
                  taptam написа:
                  провери всичко бушони след като от скоро я имаш или я замери стига ли ток до крушките
                  То да прегледам ......но съм в Германия от тук я купих и нямам подръчни инструменти.А немците като ги знам колко са бавни и мудни при това и кожодери...! Благодаря ви, ще се оправям някак си!

                  Коментар


                    #10
                    На средната конзола колко "копчета" за халогени имаш? Ако е само едно то е за задната светлина за мъгла. Ако имаш две, второто е за предните халогени, които се намират ВЪТРЕ във фаровете. Най-външната лампа, от към калниците. Релето за тях се намира при акумулатора, предполагам и бушона е там!!! Вътре в купето ти е само релето за късите.
                    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                    Коментар


                      #11
                      ilko-gd написа:
                      На средната конзола колко "копчета" за халогени имаш? Ако е само едно то е за задната светлина за мъгла. Ако имаш две, второто е за предните халогени, които се намират ВЪТРЕ във фаровете. Най-външната лампа, от към калниците. Релето за тях се намира при акумулатора, предполагам и бушона е там!!! Вътре в купето ти е само релето за късите.
                      Имам 2 "копчета"(едното за задните светлини против мъгла и второто за халогените) и е така-халогените са в фаровете от двете външни страни.Утре ще прегледам и ще пиша!
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Загледай фаровете- действително ли има фарове за мъгла , или са имитация. След това- предпазители ,релета. По снимката- би трябвало да работят.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          #13
                          dobrujanetza написа:
                          Загледай фаровете- действително ли има фарове за мъгла , или са имитация. След това- предпазители ,релета. По снимката- би трябвало да работят.
                          Ясно се виждат кабелите които водят до тях,но да видим утре.

                          Коментар


                            #14
                            На това пунто бушона за халогените е в кутията до акумулатора. Мойте не светят и проблема е в кабелите до самия фар.
                            FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                            FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                            ...and justice for all

                            Коментар


                              #15
                              AdViSoRa написа:
                              На това пунто бушона за халогените е в кутията до акумулатора. Мойте не светят и проблема е в кабелите до самия фар.
                              тoва e пoложението.изгoрял син предпазител,2 отдолу на гoре дясната редица,пo-къснo ще кача снимка,че пиша от телефон.За къде ще е той? Май ще е точно този,поне от книжката ми така го дават f30-фарове за мъгла!
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Working...
                              X