Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелката на температурата не показва реално

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стрелката на температурата не показва реално

    Колеги колата е брава 1.2 проблема е че стрелката на температурата показва едно деление над средата и по някой път играе леко на горе на долу какъв може да е проблема според вас. Казахами че трябва да сменя цялото табло за да се оправи.

    #2
    като за начало провери буксата на датчика(не знам при този двигател отделен ли е за температурата на таблото) След това си почисти буксите на таблото. При мен точно там беше проблема.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      И при мен
      Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
      Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

      Коментар


        #4
        Това май е повсеместен проблем.В един известен сервиз за алфи и фиати ми казаха че се лекува със смяна на таблото.Но аз все си мисля че може да е от датчика на термостата.
        Fiat Brava 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Като я удариш отгоре не се ли оправя?Аз моята я лекувах така 2-3 седмици и оттогава не смее да мръдне от средата.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            Това с удъра помага чат пат.Най много играе зимата при мен.Лятно време се закотвя в средата и не мърда.Чат пат стартира на 2-3 милиметва от пълната нула на скалата.Което пак доказва проблем със свързването в таблото.
            Fiat Brava 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              И при мен беше горе-долу така. Сега си е наред, което пък показва, че не е необходима чак смяна на таблото. Най-много да попаднеш на някое, което не е бито достатъчно и да трябва да го възпитаваш наново. Ако му е интересно на колегата, лятото да си свали таблото, да си напръска всички контакти, да прегледа и повтори някои писти и ша са опрай.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар

              Working...
              X