Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бравото не пали !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бравото не пали !

    Не знам за кой раздел е темата, но за сега смятам, че е за тук.Та, колеги, преди няколко месеца колата гаснееше, когато пожелае и работеше на 3 цилиндъра понякога. Пуснал съм цяла тема. Карах я няколко пъти на диагностика и се оказа, че е бобината. Купих от 1 колега от форума и от октомври до сега съм навъртял към 5000 км без проблем. Тая сутрин паля от първия път, както винаги и отивам на работа. Вечерта паля и оборотите започват да играят между 1500 и 500 и след няма и 10 секунди колата изгасна. Паля пак и не иска.Акумулаторът е още в гаранция, стартера е ревизиран преди време, но и сега си върти. Просто само върти и нищо не се случва. Свети ми лампата на акумулатора и стартерът върти, но колата не пали. Смених бобината с моята, но пак същото ==> не е от нея.Какъв може да е проблема ?Тая нощ съм оставил колата да нощува в двора на училището, в което работя, защото не можах да я подкарам. Не можах и да я дръпна, защото до сега не ми се е налагало да я тегля, но днес като се наложи, се оказа, че резбата на куката ми е прецакана и куката се вади. Та.. оставих колата в училище за тая нощ.
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    Провери ли дали има искри на свещите,почти на 100% съм сигурен че ти е заминал датчика на коляновия вал Но провери и дали стига бензин,може и помпата да е издъхнала
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      cs_aleksandar написа:
      Провери ли дали има искри на свещите,почти на 100% съм сигурен че ти е заминал датчика на коляновия вал Но провери и дали стига бензин,може и помпата да е издъхнала
      Забравхи да спомена, че гледах и дали прихвърчат искри при палене - нямаше. А иначе като се мъча да паля подмирисва на бензин. Но и преди като запалех позамирисваше леко.
      Renault Modus 1.2 16v 2006
      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

      Коментар


        #4
        uBaHoBB написа:
        Забравхи да спомена, че гледах и дали прихвърчат искри при палене - нямаше. А иначе като се мъча да паля подмирисва на бензин. Но и преди като запалех позамирисваше леко.
        В такъв случай щом си сигурен че бобината че е здрава,сменяй датчика на коляновия вал там ще е проблема. Не работи ли този датчик нямаш и искра.
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #5
          Днес намерих 1 бус, за да я изтеглим до сервиза и да видим какво ще кажат там.
          Renault Modus 1.2 16v 2006
          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

          Коментар


            #6
            Тая вечер бях в сервиза. Мерихме компресията и е наред. Свещите са зле и трябва да се сменят, но не е належащо. Майсторите имат съмнения за бобината пак. Според мен обаче не е тя. Утре ще закарам на баща ми колата и ще пробваме с неговата бобина. Иначе днес колата е работила 2-3 минути в сервиза и после пак е изгаснала и пак не иска да пали. Но като не иска да пали, не светят никакви лампи. Преди като имах проблем с бобината, ми светеше лампата на инжекциона и доста миришеше на бензин край колата. И откакто смених бобината, забелязвам, че като я паля сутрин в гаража, доста замирисва на бензин. Сега, когато не иска да пали, под капака също много мирише на бензин и майсторите казват, че това не е нормално.
            Renault Modus 1.2 16v 2006
            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

            Коментар


              #7
              Тая сутрин взех колата. Казаха ми, че свещите не ставали и ги смениха. Също така бил ми замръзнал ауспуха и затова колата не палела. Имало много лед в него. Според мен не е това причината, но за сега се оправи. Предполагам, че е било от свещите.
              Renault Modus 1.2 16v 2006
              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

              Коментар


                #8
                uBaHoBB написа:
                Тая сутрин взех колата. Казаха ми, че свещите не ставали и ги смениха. Също така бил ми замръзнал ауспуха и затова колата не палела. Имало много лед в него. Според мен не е това причината, но за сега се оправи. Предполагам, че е било от свещите.
                Нормално е при замръзнал ауспух да не запали.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  NikMar написа:
                  uBaHoBB написа:
                  Тая сутрин взех колата. Казаха ми, че свещите не ставали и ги смениха. Също така бил ми замръзнал ауспуха и затова колата не палела. Имало много лед в него. Според мен не е това причината, но за сега се оправи. Предполагам, че е било от свещите.
                  Нормално е при замръзнал ауспух да не запали.
                  Не е нормално да ми е замръзнал ауспуха обаче.
                  Renault Modus 1.2 16v 2006
                  Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                  Коментар


                    #10
                    uBaHoBB написа:
                    Не е нормално да ми е замръзнал ауспуха обаче.
                    Ако колата има ГАЗ е напълно нормално,и доста често се среща,обаче ако си само на бензин е малко по странно.
                    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                    .

                    Коментар


                      #11
                      cs_aleksandar написа:
                      uBaHoBB написа:
                      Не е нормално да ми е замръзнал ауспуха обаче.
                      Ако колата има ГАЗ е напълно нормално,и доста често се среща,обаче ако си само на бензин е малко по странно.
                      Никога не е имала газ колата. И нощува в гараж и се кара всеки ден, макар и предимно градско.
                      Renault Modus 1.2 16v 2006
                      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                      Коментар


                        #12
                        uBaHoBB написа:
                        cs_aleksandar написа:
                        uBaHoBB написа:
                        Не е нормално да ми е замръзнал ауспуха обаче.
                        Ако колата има ГАЗ е напълно нормално,и доста често се среща,обаче ако си само на бензин е малко по странно.
                        Никога не е имала газ колата. И нощува в гараж и се кара всеки ден, макар и предимно градско.
                        Напълно нормално е да замръзне вода при нощуване извън гараж (двора на училището).
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #13
                          Кола

                          Вярно е /Нормално е при замръзнал ауспух да не запали/и малко ако има ръжда в ауспуха някъде и готово поне на 3,4 колеги съм помагал при тези случай В този случай ако се извади една свещ веднага ще запали тромаво но ще запали Така ще снимай старите свещи ако ги пазиш Като е нямало изкра на свекщите е друго датчик например
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            Stefanaki написа:
                            uBaHoBB написа:
                            cs_aleksandar написа:
                            uBaHoBB написа:
                            Не е нормално да ми е замръзнал ауспуха обаче.
                            Ако колата има ГАЗ е напълно нормално,и доста често се среща,обаче ако си само на бензин е малко по странно.
                            Никога не е имала газ колата. И нощува в гараж и се кара всеки ден, макар и предимно градско.
                            Напълно нормално е да замръзне вода при нощуване извън гараж (двора на училището).
                            Колега, тя нощува в гараж. Нощува в училище, защото не можа да запали и я оставих там. Тоест проблема със запалването беше причината да не нощува в гараж.
                            Renault Modus 1.2 16v 2006
                            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                            Коментар


                              #15
                              Re: Кола

                              kluchar написа:
                              Вярно е /Нормално е при замръзнал ауспух да не запали/и малко ако има ръжда в ауспуха някъде и готово поне на 3,4 колеги съм помагал при тези случай В този случай ако се извади една свещ веднага ще запали тромаво но ще запали Така ще снимай старите свещи ако ги пазиш Като е нямало изкра на свекщите е друго датчик например
                              Колега, ръжда няма. Гърнето е ново. Свещите не ги пазя. Бяха хубави - Bosch, ама не се знае на колко време са. Аз купих колата с тях 05.2010. Бяха като нови тогава. Ама сега бяха доста поизядени едни такива.
                              Renault Modus 1.2 16v 2006
                              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                              Коментар

                              Working...
                              X