Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли ЕКУ на Airbag да се препрограмира при смяна?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трябва ли ЕКУ на Airbag да се препрограмира при смяна?

    Здравейте,интересува ме дали ЕКУ-то на Airbag при евентуална негова смяна с ЕКУ втора ръка трябва да се препрограмира според централното ЕКУ на колата или нямат връзка поможду си??Мерси предварително!Допълнено заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    Re: ЕКУ Airbag

    sovaxa написа:
    Здравейте,интересува ме дали ЕКУ-то на Airbag при евентуална негова смяна с ЕКУ втора ръка трябва да се препрограмира според централното ЕКУ на колата или нямат връзка поможду си??Мерси предварително!
    Кажи за каква кола става въпрос,предполага се че е Фиат,ама дай и модела.
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      Re: ЕКУ Airbag

      Колата е Пунто 1.2 2001г.

      Коментар


        #4
        Трябва да се направи proxi. Не че няма да работи преди това де ...
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          Мерси колега.май по-разумно ще бъде да си сменя седалката с друга, със здрав Airbag, и от ЕКУ-то да се изчисти регистрираното "избухване" на Airbag на старата седалка..предполагам е възможно

          Коментар


            #6
            При случаи на "избухнал" аербег не знам може ли просто да се изтрие грешката - по добре да се включи колега които го е правил...
            ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
            ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

            Коментар


              #7
              Re: Трябва ли ЕКУ на Airbag да се препрограмира при смяна?

              Нов въпрос:Може ли да се изтрие информация за задействан Airbag от ЕКУ-то на Airbag, при положение, че задействания се смени с друг здрав Airbag, за да не се сменява цялото ЕКУ??

              Коментар


                #8
                В повечето случаи думне ли еърбег централата е заминала защото записва удар. Някои се поддават на препрограмиране с данни от здрава централа но като за нашите коли е по-евтино здрава централа от кола със същите еърбеци като брой и конфигурация.
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Мерси колега,значи се оправдаха съмненията ми

                  Коментар


                    #10
                    Ако не е гръмнала предна въздушна възглавница, може и да се изтрие грешката.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      на седалката е избухнал колега, правил ли си тази манипулация преди, за да знам дали да се търси и еку или не..

                      Коментар


                        #12
                        sovaxa написа:
                        на седалката е избухнал колега, правил ли си тази манипулация преди, за да знам дали да се търси и еку или не..
                        Ами според теб щом го казвам мислиш ли, че не съм го правил? Оправи си седалката първо, след това виж дали може да се ресетне, защото зависи коя степен на сблъсък е сработила и тогава може да си сигурен дали може да се ресетне или не.Ако е сработила само първа степен на сблъсък, то тогава може да се ресетне и без смяна на ЕКУ-то.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Ше се тества тогава. 10Х

                          Коментар

                          Working...
                          X