Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем или внушение ? Педал за газта Стило 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем или внушение ? Педал за газта Стило 1.6

    Здравейте колеги от няколко часа съм собственик на Стило 1.6 и ми направи впечатление че от натискането на педала до реакцията на двигателя има леко разминаване (забавяне) Има и газ колата, изпробвах го и на двете горива на бензин каточели е по малко. Колата беше закачена и прочетена и единствените грешки които показа бяха (Бедна смес)-очаквано с обикновена газова е , (Еърбег)- то си е хронично и с нея ще се справям скоро, и (датчик нивото на бензина)- Това трябва да го оправя някък, друго нищо не излезе. Пуснах темата тук защото педала е потенциометър и да видя някой друг имал ли е този проблем и как го е отстранил или предположения на какво може да се дължи това замисляне
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .


    #2
    Има малка разлика в поведението при газ с жило и ел. газНякои казват, че ел. газ е по-лагава, въпрос на време да и свикнеш.п.с. честито !
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Прав е Емцо. Има разлика. И при мен го има замислянето. Но се свиква.Честито и от мен. Наснимай го да го видим.
      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

      Коментар


        #4
        И аз съм със Стило 1.6, нормално е , най-елементарно се вижда при колите електроните скоростомери и тези със стрелка и жило!! А иначе да знаете че и стрелката на Стилото за скоростта е вързана към ел. управление, тоест и там може да се забележат лагове!!

        Коментар


          #5
          Друг вариант е приплъзване на съединител в начална фаза, в ниските обороти!!

          Коментар


            #6
            milenskia написа:
            Друг вариант е приплъзване на съединител в начална фаза, в ниските обороти!!
            Това за съединителя го отписвам,аз това го правих спрял на празен ход,после същото и в движение се получаваше и при превключване вдигаше оборотите (лагва!!) Очакванията не са ми кой знае какви свалих я на 2800лв има си разните кусури.Ще кача снимка и на бушоните и релетата отпред при акумулатора за да ми разясните какво са се опитвали да правят ,има 2 релета Хенд мейд и т.н .Снимки утре най-рано защото не съм си лягал от онзи ден бях нощна смяна, после чаках пича да дойде да ме вземе от нас цял ден бръмча насам на там нотариуси сервиз и най-важното Приятелката ми абе кажи си ги 40 часа без сън и сега си лягам сладко П.П Много ме дразни скоростния лост Очарован съм от оригиналния саунд Някой да каже на коя страница в ръководството да намеря бушониерата на 1.6 отпред
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #7
              С касетка ли е? И не си си го набил с това Стило, земи го махни тоя подпис.При превключване вдига обороти най-вече, когато е студена. Така по-лесно поема на по-високата предавка. Но е год така.А ръководството си го изчети сам.
              Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
              Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
              Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

              Коментар


                #8
                поздравче за бегачката Лага от ел. газ го има и при мен (даже и на МАН-а дето карам е с ел.газ и там има лаг) :Dа за бушоните снимай да видим кво са побългарили Саунда става и по перфектен след смяна на колоните с качествени
                Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                Коментар


                  #9
                  todorshalev написа:
                  Саунда става и по перфектен след смяна на колоните с качествени
                  DLS R6а - лично изпробвано и харесано от бая народ
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Такааа ето и снимка Ето я и бушониерата да видим какво са се опитали да правят
                    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                    .

                    Коментар


                      #11
                      Никой нищо ли не може да каже за релетата ????
                      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                      .

                      Коментар


                        #12
                        Жълтото е за съединителя на компресора, а увитото в PVC е Engine control relay.
                        Stop giving directions, just say "Follow me."
                        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                        Коментар


                          #13
                          Добре изглежда. И за тея пари...Разкажи повече: километри, собственици, тая газова... Снимай и вътре.Джантите са интересни, 15-ки ли са? Но нямат капачки. А за бушоните - не знам. Чети в книжката, щом я имаш. Или, най-добре ела на неделна среща. Ще отворим и моите бушони и ще сравняваме. Няма проблем.
                          Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                          Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                          Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                          Коментар


                            #14
                            sok1 написа:
                            Жълтото е за съединителя на компресора, а увитото в PVC е Engine control relay.
                            Добре а тези 2 та липсващи силови предпазителя,по принцип ги няма или при мен липсват и по между другото някакви идеи как да си оправя нивомера на бензина (изкара го и като грешка при прочитането)
                            lhristov написа:
                            Добре изглежда. И за тея пари...Разкажи повече: километри, собственици, тая газова... Снимай и вътре.Джантите са интересни, 15-ки ли са? Но нямат капачки. А за бушоните - не знам. Чети в книжката, щом я имаш. Или, най-добре ела на неделна среща. Ще отворим и моите бушони и ще сравняваме. Няма проблем.
                            Километри по борд са 126,000. Което не ми се вярва.Собственици неясни Газовата е обикновена. Джантите са оригинални от Фиат Мареа 15" с 4 чисто нови зимни гуми,така я купих. Отзад е сменяно всичко нови тампони нови амортисиори Монро Нови дискове и накладки. Отпред явно е имала удар но е бил лек бронята като чели е нова а радиатора е 100% нов, вътре салона е доста запазен.
                            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                            .

                            Коментар


                              #15
                              Това добре. Вижда се, че спирачките са правени.А за идване на срещата, какво?И днес стана чудна среща. Но понеже е студено нищо не правихме по колите.Ако искаш, може и в Дружба да се видим. Помня, някъде там живееш, а аз там работя.Ма, нека се стопли, щото има да се махат кори и т.н.Всъщност, какво точно те притеснява в тези релета? Какво не работи?А за нивомера - намери буксата и я пръсни. И на мен понякога ми изписва тази грешка, но не се занимавам. Като се стопли.За километрите - ако при четене показва горе долу същите числа, значи са верни. Що да се съмняваш? Щом и салона е запазен...Климата как е? То сега на студ не може да се пробва, де. И аз така я купих декември и само се молех да е ОК. Е, оказа се ОК. Добре, Добре. Добра кола на добра цена. Със здраве да я караш.
                              Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                              Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                              Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                              Коментар

                              Working...
                              X