Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto MK2 - проблем с предни чистачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto MK2 - проблем с предни чистачки

    ЗдравейтеИмам следния проблем с предните чистачки на моето Пунто МК2 2001г.Когато ги пусна на интервал си стигат до горно положение без проблем, след което при движението си налоду започва едно леко "цъкане" под волана и чистачките се връщат на пресекулки до крайното си долно положение.Когато ги пусна без интервал на бавна или бърза скорост си работят нормално, но като реша да ги спра и върна лоста в неутрално положение, при движението на чистачките надолу се появява отново "цъкането" под волана и се движат на пресекулки до крайното си долно положение.Намерих мнение в нета за подобен проблем, че може да идва от релето, което се намирало под волана и трябвало да се разглоби всичко(да се свали волана и модула с лостчетата за мигачите и чистачките), че да се стигне до него.Найстина ли се намира под волана и това "цъкане" от него ли идва?Дайте съвет от какво може да е проблема.Благодаря!Поздрави
    Fiat Grande Punto

    #2
    Re: Punto MK2 - проблем с предни чистачки

    pifakiz написа:
    ЗдравейтеИмам следния проблем с предните чистачки на моето Пунто МК2 2001г.Когато ги пусна на интервал си стигат до горно положение без проблем, след което при движението си налоду започва едно леко "цъкане" под волана и чистачките се връщат на пресекулки до крайното си долно положение.Когато ги пусна без интервал на бавна или бърза скорост си работят нормално, но като реша да ги спра и върна лоста в неутрално положение, при движението на чистачките надолу се появява отново "цъкането" под волана и се движат на пресекулки до крайното си долно положение.Намерих мнение в нета за подобен проблем, че може да идва от релето, което се намирало под волана и трябвало да се разглоби всичко(да се свали волана и модула с лостчетата за мигачите и чистачките), че да се стигне до него.Найстина ли се намира под волана и това "цъкане" от него ли идва?Дайте съвет от какво може да е проблема.Благодаря!Поздрави
    мдаа от там идва имаше тема в която колега го беше описал как се прави но в момента не ми се търси
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      Релето е, случвало ми се е и на мен да ми го "вади" тоя проблем. При по-влажно време се получава при мен.

      Коментар


        #4
        Благодаря Ви!За да стигна до прословутото реле, найстина ли трябва да махам волана, модула с лостчетата и т.н.?Релето, обикновено ли е?В смисъл, нали не е част от някаква платка и да трябва да се сменя цялата?Или пък да е част от модула с лостчетата и да трябва да го сменям?
        Fiat Grande Punto

        Коментар


          #5
          ами да раглобяват се доста неща а именно :волана с аербегаи корите около воланавадят се лосчета за мигачите и чистачките и там е релето и да НЕ е лесна подмяната ако правилно си спомням беше вътреи беше запоено на платката
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...Здрасти колега, ето в тази тема съм показал как се оправя този проблем. Успех

            Коментар


              #7
              Milko.Punto написа:
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=98051&postdays=0&postorder=asc&hig hlight=%EF%F0%EE%E1%EB%E5%EC+%F7%E8%F1%F2%E0%F7%EA %E8&start=30Здрасти колега, ето в тази тема съм показал как се оправя този проблем. Успех
              Много благодаря!
              Fiat Grande Punto

              Коментар


                #8
                Колега, на същото пунто ми се появи проблем като твоя вчера. Оказа се самото моторче.Бях сменил моторчето с такова от морга, защото на оригиналното му бях счупил рамената. Проблема се оказа в парчето където съм показал на снимката. Прескачаше нещо вътре. Разглобихме го, сложих това от оригиналното ми моторче и се оправи.
                Прикачени файлове
                FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                ...and justice for all

                Коментар


                  #9
                  Добре колеги, реших се да разглобявам да си сменям релето,да ви попитам такова реле от къде мога да намеря? Благодаря

                  Коментар


                    #10
                    emo_pz написа:
                    Добре колеги, реших се да разглобявам да си сменям релето,да ви попитам такова реле от къде мога да намеря? Благодаря
                    Здравей.Не бързай с релето, проблемът може да не е от него.Аз все още не съм разглобявал, но при някой колеги, насичането на чистачките идва от следното:"При мен нещата се оправиха след разглобяване на електодвигателя на чистачките.Едно голямо зъбно колело от едната си страна контактува с две медни пластини. Едната не е контактувала добре , даже имаше промяна на цвета от преизкряването.След леко изкривяване към зъбното колело всичко си дойде на мястото.Симптомите бяха треперещи чистачки и цъкане на реле зад кормилото."
                    Fiat Grande Punto

                    Коментар


                      #11
                      pifakiz написа:
                      emo_pz написа:
                      Добре колеги, реших се да разглобявам да си сменям релето,да ви попитам такова реле от къде мога да намеря? Благодаря
                      Здравей.Не бързай с релето, проблемът може да не е от него.Аз все още не съм разглобявал, но при някой колеги, насичането на чистачките идва от следното:"При мен нещата се оправиха след разглобяване на електодвигателя на чистачките.Едно голямо зъбно колело от едната си страна контактува с две медни пластини. Едната не е контактувала добре , даже имаше промяна на цвета от преизкряването.След леко изкривяване към зъбното колело всичко си дойде на мястото.Симптомите бяха треперещи чистачки и цъкане на реле зад кормилото."
                      Значи ще го дам на един приятел да го види, той се занимава с тези неща няма да бързам с релето а този мотор на чистачките къде се намира?Благодаря

                      Коментар


                        #12
                        На снимката е показано със стрелка къде се намира ел.мотора.Ето и как се сваля механизма с моторчето:"Свалянето на механизма става по следния начин: 1. На чистачките има две пластмасови капачки , те се махат и с ключ 13 се отвиват гайките.След което се свалят чистачките.2. Премахва се пластмасовата кора м/у предния прозорец и предния капак / с кръстата отверка/3. Изключва се захранването на моторчето на чистачките 4. С ключ 11 се развиват болтовете,които крепят целия механизъм /всичко е хванато на един лост .. той се сваля по този начин/П.П Едното лостче е с 7мм по-дълго от другото , така че гледайте кое към коя ябълка на щангата е било монтирано. Събирането на окомплектовката е по обратен ред."Копирал съм обяснението от тази тема - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=92698
                        Прикачени файлове
                        Fiat Grande Punto

                        Коментар


                          #13
                          emo_pz написа:
                          pifakiz написа:
                          emo_pz написа:
                          Добре колеги, реших се да разглобявам да си сменям релето,да ви попитам такова реле от къде мога да намеря? Благодаря
                          Здравей.Не бързай с релето, проблемът може да не е от него.Аз все още не съм разглобявал, но при някой колеги, насичането на чистачките идва от следното:"При мен нещата се оправиха след разглобяване на електодвигателя на чистачките.Едно голямо зъбно колело от едната си страна контактува с две медни пластини. Едната не е контактувала добре , даже имаше промяна на цвета от преизкряването.След леко изкривяване към зъбното колело всичко си дойде на мястото.Симптомите бяха треперещи чистачки и цъкане на реле зад кормилото."
                          Значи ще го дам на един приятел да го види, той се занимава с тези неща няма да бързам с релето а този мотор на чистачките къде се намира?Благодаря
                          Какво стана, оправихте ли чистачките?
                          Fiat Grande Punto

                          Коментар

                          Working...
                          X