Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ел. стъкло на мареа - повреме на вдигането спира

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ел. стъкло на мареа - повреме на вдигането спира

    Здравейте. Имам проблем с вдигането на ел. стъклото от към водача. Става въпрос за мареа. При спускане няма проблем, но при вдигане, когато мине средата на всеки 4-5 см спира и пак трябва да натисна копчето. Така за да го вдигна до горе, трябва да цъкам по бутона 10-20 пъти като стъклото прави ход по няколко см и пак спира. Когато задържа бутона, би трябвало само да се вдигне до горе, но това не става.Къде да търся проблема?

    #2
    Провери напрежението до ключа и водачите на вратата.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      В antipinch сензора. а дали е в рамката или на самия механизъм някой друг да каже.
      Powered by Emzo

      Коментар


        #4
        този сензор, не действа ли само при оказан натиск върху стъклото

        Коментар


          #5
          Ma®tin написа:
          този сензор, не действа ли само при оказан натиск върху стъклото
          Да но ако има проблем с водача и стъклото запъне и той се активира.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Не съм чувал за такъв сензор в Мареа.
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              #7
              Има и когато има проблем с него става точно както го описваш.
              Powered by Emzo

              Коментар


                #8
                Има, има. Веднъж си бях проврял главата през полуотворенrs прозорец и ненадейно натиснах бутона за вдигане. Стъклото ми стисна черепа доста яко, но само то дам :DСега се сещам, че откакто се откъсна механизмът под пантата на вратата, който отваря вратата на 3 степени, пир затваряне, стъклото почна да стърже за около секунда. Явно, наистина нещо му пречи да се вдигне и то спира. Много ли е разправя да свалям кората, че на това време, не ми се занимава особено много ...

                Коментар


                  #9
                  Кората се сваля лесно, проблема е ако трябва да разглобяваш останалата част от вратата.Кората се държи на 2 дебели болта с вътрешен шестограм. Единия е под ръчката за отваряне отвътре(трабва да я свалиш пак с шестограмни болтове е), а другия под подлакътника. има и 7 броя рапидки 4 отдолу и три от към пантите. Може и три да са отдолу забравил съм вече.Има и един момент когато трябва да откопчаеш кората от горната и страна. Това след като свалиш всички болтове. Трябва ти само права отверка, ще се ориентираш къде е захваната като свалиш всичко само там ще се държи.Като цяло е това процедурата. Успех дано не е нещо по водачите че кофти иначе.п.с.имаше и едни пластмаси от към бравата но те лесно се откопчават.говорим за предна врата нали?
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    Няма начин трябва да се свали колата и да се види Вярно в това студено време не е за сваляне може и щипките да се счупят Като свалиш кората виж водачите на стъклото №4Отвий им малко винтовете №5и 7 да пробваш дали няма да се оправи управлението е _ следи се тока като има натоварване моторчето спира
                    Прикачени файлове
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Re: кола

                      kluchar написа:
                      Няма начин трябва да се свали колата и да се види Вярно в това студено време не е за сваляне.......
                      Ей, пак разби!!!
                      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря за отговорите, утре ще се захвана

                        Коментар


                          #13
                          ОТКРИХ ПРОБЛЕМА!Оказа се, че проблема идва от счупен водач за ел.стъклото - този който се плъзга по металната лайсна и държи стъклото. Егати хилавата конструкция, при положение че се оказва такова натоварване там.Много не си личи, но това е омазаната с грес бяла пластмасаВременно сложих повечко грес, за да може да се затваря стъклото, а не да мъча моторчето да го вдига на 15-20 напъна. Ще мисля да му правя някаква планка или да го лепя с епоксидна смола или течен метал...

                          Коментар

                          Working...
                          X