Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поленов филтър.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поленов филтър.

    Продавам приставката за поленовия филтър и самият филтър. Цената е 20 лв. за двете. Не подлежи на коментар. Причина за продажбата: Значително се намалява притока на въздух с това чудо и прозорците се потят зверски. Верно е , че въздухът е къде къде по чист, но не си заслужава според мен. Аз ще си сложа такъв: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...r=asc&start=30 При интерес на лични. Предимство ще имат онези от вас, които искат да купят комплекта. Далавера в цялата история нямам. За приставката съм дал 10лв. , а филтъра баща ми го взе за 12лв. Продават се само заедно, защото после иди че продавай картони Карал съм 2 дни колата с тях, в случай че някой се притеснява за качеството на картона - чисто нов си е.
    Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

    #2
    Хехе изтрепахте се за тоя филтър
    Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

    Коментар


      #3
      Земам ги. Само, че как ще ми ги пратиш?
      brava 1.6_v16 elx

      Коментар


        #4
        Имаш ЛС, колега
        Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

        Коментар


          #5
          Колега, площта на филтъра който искаш да сложиш е много по малка от стария. Какъвто и филтър да набиеш там неминуемо той ще се задръсти. И тогава бие този с по голямата площ... Причината за запотяването не я търси във филтъра. И моята кола е с такъв филтър но стъклата не ми се запотяват ...

          Коментар


            #6
            ilkor написа:
            Колега, площта на филтъра който искаш да сложиш е много по малка от стария. Какъвто и филтър да набиеш там неминуемо той ще се задръсти. И тогава бие този с по голямата площ... Причината за запотяването не я търси във филтъра. И моята кола е с такъв филтър но стъклата не ми се запотяват ...
            Обаче забряваш, площта на самата приставка е много по-голяма и пречи на въздуха да влиза. Да не говорим , че има и още една кора под лайсната на прозореца, където се оттича водата. Сигурен съм, че ако се направи замерване ще се установи, че с ръчно направеният филтър от колегата въздухопотокът е много по-голям А м/у другото филтърът утре ще отпътува за Габрово.
            Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

            Коментар


              #7
              Приставката по никой начин не затруднява входа. Дебитът който може да премите през долния отвор на кутията е несравнимо по голям от този който може да премине през филтъра. Тясното място не е кутията а самият филтриращ елемент.За да сравниш площта на двата филтъра разкъсай хартиения и разгъни хармониката - несравним е с този който е на снимката от линка.Дори и малкия филтър да се направи от материал с по ниско съпротивление (което означава и по лошо филтриране) вследствие по малката му площ той ще трябва да се чисти много по често. Ето елементарно сравнение - един и същ поток еднакво замърсен въздух се пуска през 2 филтъра - единия с площ 0,5 м2, а другия 1,5 м2 - кой според теб ще се задръсти първо ?Те хората са го измислили и дори са му сложили име - поленов филтър - това означава че отфилтрира частици с размери от 10-20 микрона - колкото са размерите на полените. А ти искаш да го змениш с един обикновен филтър за прах ... Както и да е ... честито на Габрово

              Коментар


                #8
                ilkor написа:
                Приставката по никой начин не затруднява входа. Дебитът който може да премите през долния отвор на кутията е несравнимо по голям от този който може да премине през филтъра. Тясното място не е кутията а самият филтриращ елемент.За да сравниш площта на двата филтъра разкъсай хартиения и разгъни хармониката - несравним е с този който е на снимката от линка.Дори и малкия филтър да се направи от материал с по ниско съпротивление (което означава и по лошо филтриране) вследствие по малката му площ той ще трябва да се чисти много по често. Ето елементарно сравнение - един и същ поток еднакво замърсен въздух се пуска през 2 филтъра - единия с площ 0,5 м2, а другия 1,5 м2 - кой според теб ще се задръсти първо ?Те хората са го измислили и дори са му сложили име - поленов филтър - това означава че отфилтрира частици с размери от 10-20 микрона - колкото са размерите на полените. А ти искаш да го змениш с един обикновен филтър за прах ... Както и да е ... честито на Габрово
                Да, тук съм напълно съгласен. Но не мога да си обясня щом е толкова добро изобретение, защо на едно 70% от колите го няма. Чупливо ли е или явно си дава ефект върху бързината, с която например се изчистват прозорците от конденза?
                Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

                Коментар


                  #9
                  Ами това си е екстра. Ако производителя реши я слага ...А и тук ставаше дума че при вече монтирана такава екстра ти искаш да я махнеш заради запотяване на прозорците.Запотяването не може да е предизвикано от този филтър щом е нов. Търси другаде причината.Ако беше виновна конструкцията на филтъра проблема щеше да се прояви при всички с такъв филтър

                  Коментар


                    #10
                    ilkor написа:
                    Ами това си е екстра. Ако производителя реши я слага ...А и тук ставаше дума че при вече монтирана такава екстра ти искаш да я махнеш заради запотяване на прозорците.Запотяването не може да е предизвикано от този филтър щом е нов. Търси другаде причината.Ако беше виновна конструкцията на филтъра проблема щеше да се прояви при всички с такъв филтър
                    Хм, тука вече става интересно. Искаш да кажеш , че понеже мойта Брава е EL няма фабрично филтър и само тези коли с X имат поленов филтър? Не ми се вярва нещо. Едва ли на другите ще има само дупки като при мен, защото този филтър не е мой и съм го купувал. Така че да ти кажа има разлика и то огромна. Затова и писах причината, заради която го продавам. Няма къде другаде да я търся, защото запотяването на стъклата без този филтър ми се беше случвало само ведъж и това стана в големия дъжд, когато на Владая се свлече маса на платното.
                    Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

                    Коментар


                      #11
                      Ми мойта е с X и няма(ше), като го сложа и ще пиша дали има разлика в изпотяването.
                      brava 1.6_v16 elx

                      Коментар


                        #12
                        Ами моето браво е SX ама си има поленов филтър. Наскоро на една от срещите в неделя отворихме капака на един колега където се намира филтъра и имаше филтър подобен на този който ти искаш да си сложиш. Колата беше без климатик. Оплакването беше че почти не влиза въждух отвън. Както се досещаш филтъра беше задръстен от прах. Така че фабрично едва ли има кола без филтър. Просто едното изпълнение е с по обикновен прахов филтър, а другото е с по финен поленов филтър. Това си е екстра - прочети списъка с екстрите на някоя марка автомобили примерно в базовата конфигурация колата е без климатик и с обикновен филтър, а в по високото ниво - с климатик и поленов филтър.А причината наистина за запотяването ще потретя едва ли е от филтъра. Ако беше от него такъв проблем щяхме да имаме всички с такива филтри. Ама както виждаш никой не е тръгнал да го скопява.Явно имаш някакъв проблем който се проявява при по слаб дебит - когато колата е с филтър. Но смяната на филтъра с този който си намислил няма да ти реши проблема тъй като и той е филтър и идва време когато и той се запушва - дори по бързо от другия. Така че ако решиш да по този начин да си решаваш проблема то по добре без никакъв филтър да караш ...

                        Коментар


                          #13
                          Но поне мога да опитам. Благодаря все пак за напътствията и полезните съвети. Радвам се, че тук винаги може да се обсъди даден проблем от кора до кора.
                          Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

                          Коментар


                            #14
                            Мисията успешна. Модераторите могат да закрият темата, ако желаят. Благодаря на всички за участието. На печелившите честито!
                            Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

                            Коментар

                            Working...
                            X