Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

SDRAM-2x256 MB(За старо интелско дъно)-ЗА СЪРВЪРА НА ФОРУМА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    SDRAM-2x256 MB(За старо интелско дъно)-ЗА СЪРВЪРА НА ФОРУМА

    Колеги това се търси не за друго, а за компютъра на който се хоства форума. Ако му се сложат 512 MB ще се държи доста по- стабилно.И една 256 - тица на първо време също става... Проблема е че дъното хваща по - новите SDRAM- ове само до половината.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2
    дай името на платката или поне чипсета. Паметта с ECC ли е?
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    Коментар


      #3
      Не е. За модела ще трябва да погледна...в понеделник.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        имам една 256МВ РС133 PQI, ако ще ви свърши работа я пращам.

        Коментар


          #5
          Ами пращай пък дали ще свърши работа ще разберем с поставяне на сървъра!Ако не стане - ще се връща!Адреса е гр. София 1000 ул. Граф Игнатиев 6 Интернет кафе "Гарибалди"Здравко Габровски
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
          http://forum.fiat-bg.org

          Коментар


            #6
            Ще ти я пратя в понеделник с Еконт за моя сметка. Остави ми и тел. Куриерите го изискват.

            Коментар


              #7
              Старо интелско дъно се предполага че ще бъде с bx,zx сериите на intel 440, 256 плочките си ги потдържа само, че трябва да са двустранни !!!Демек - един чип от паметта трябва да е с максимум 32МБ памет, ако е 64МБ както в случая с едностранната 256 я детектва като 128-ца, ъпдейт не помага, едмостранната 256 се потдържа минимум от 815 чипсет до колкото си спомням
              Peugeot 406, 2000 HDi 90
              ex. Peugeot 106 1,5 D
              ex. Ritmo 70 138B2.000
              ex. Tempra 2.0 159A6.046
              Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

              Коментар


                #8
                Тел. 0898 684035 и/или 9894285 - на интернет кафето.
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  fiat_love написа:
                  Дъното е оригинално Intel (не помня точно модела). Чипсета е 440bx.
                  Абе какъв е тоя компютър от зората на демокрацията.... 440bx е толкова стар чипсет, че нищо чудно като се накачулят 100 човека във форума да стават манджи. Тази машина е подходяща само за рутер, не и за уеб сървър. Още повече, че тук освен уеб имаме и ДБ сървър със сложни заявки изискващи много юркане на базата данни.Вместо да се купува рам памет, нека да инвестираме 200 лв в една по-хубава машина. За 200 лева от Лиана може да се купи P4 базирана машина с най-старите ядра (Уиламет), работеща с SDRAM. Аз лично съм готов да даря 20 лева на срещата в четвъртък. Предлагам, на срещата в четвъртък (на която се каня да дойда да се видим най-накрая), всеки, който има желание, да дари колкото може. Така за нула време ще съберем нужните средства за сравнително хубав уеб сървър за средни натоварвания. Освен това, аз се самопредлагам за инсталиране и настройка на средата (Linux Slackware, Apache, PHP, MySQL, WebMin, Awstat, ClamAv).Предложението ми е следното:1. Да се реши каква точно машина искаме да купим.2. Да се определи колко точно струва3. Да се направи отделна тема, в която има банкова сметка и лице отговарящо за събиране на парите.4. Всекидневно, лицето отговорно за дарението, да дава отчет в темата.Мисля, че предложеният от мен начин е най-добрият за нашият форум и сайт.Като екстра, може да се обяви конкурс за дизайн на сайта. Наградата може да е реклама Поздрави на всички.
                  Analog Man...

                  Коментар


                    #10
                    Колеги аз предлагам да се измисли някакъв вариант,когато нещо трябва да се купи за форума да се обяви публично и предполагам всеки който милее за форума ще помогне с каквото може!Предполагам,че за никои от нас не е проблем?!
                    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                    Коментар


                      #11
                      За сървъра предложение

                      Здр. първо да се представя, нямам Фиат даже Алфа или Ланча нямам. До миналата година имах перфектна Мареа но я продадох и си купих Сапунерката на сапунерките а имено Рено Клио Симбол ... няма да обяснявам повече! Сега мисля да го продам и да скоча в един Фиат Купе.Та на въпроса, занимавам се с компютри и имам следното предложение, понеже получих уплах като прочетох че все още има работещ 440BX па и сървър на всичкото отгоре, ще видя утре като ида в офиса кви неща имам и ще ви пратя един комплект MB+CPU+MEM или ако SYSADMINA иска може даже да го зглобиме при нас. Не знам кви ше са нещата щото не знам точно кво имаме ма гарантирам че ще са поне една петилетка по млади.В замяна като се отърва от сапонерката ще ме консултирате да си намера едно читаво Купе! :D
                      FIAT MAREA 1.8 16V - ВЕЧЕ НА ГАЗ БЕШЕ
                      ВЕЧЕ LAINO CLIO С БАГАЖНИК

                      Коментар


                        #12
                        http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...1113Някои важни теми отдавна са за историята... А за консултациите на тема Купе - май не са много купетата във форума, но пък от друга страна - акъл да искаш! :D
                        ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          Извинявам се !!!!

                          Извинявам се, не съм видял от коя дата е темата, просто понеже беше най-отгоре и реших, че е актуална.
                          FIAT MAREA 1.8 16V - ВЕЧЕ НА ГАЗ БЕШЕ
                          ВЕЧЕ LAINO CLIO С БАГАЖНИК

                          Коментар


                            #14
                            Колега не се извинявай за добронамереноста си :D !А също късно погледнах от коя дата е,но пак съм на мнение-ако нещо трябва да се вземе свързано с форума-колегите да се обаждат-всеки ще помогне с каквото може-нали знаете-капка по капка-язовир става така,че всеки може да даде по малко,но от сърце!
                            Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                            Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                            Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                            Коментар


                              #15
                              Да вземем да я махнем тая тема ли?!
                              Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                              Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                              Коментар

                              Working...
                              X