Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся си кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся си кола

    Търся си кола.Не държа на годината на производство, просто смятам да взема нещо за поносима сума пари, което да изкара относително дълго време. На Пловдивският панаир се заглеждах по новите коли, имат и изгодни лизингови планове, но ме спират няколко причини да си взема нова кола на изплащане.1. Нямам гараж, колкото и да е застрахована колата, все пак да оставиш пред блока една чисто нова неизплатена кола ми се струва рисковано начинание.2. Една нова кола след период от време 5-10-15 години става стара кола Very HappyНовата кола струва 25-30 хиляди която ще я караш 15 години докато стане стараСтара 10 годишна кола струва 6-7 хиляди, тоест за парите на една нова кола можеш да вземеш 4 стари да ги караш по 5 години и пак да са на 15 години! Просто търся нещо (Четири колела и един будала Wink ) което да е оптимално, като цена, разходи и подръжка.По мое мнение:Основното перо в закупуването на кола, не е цената, а разхода на гориво, консумативи и подръжката.Метан 5-6 лева на 100 километраДизел 9-10 лева на 100 километраГаз 10-12 лева на 100 километраБензин 18-20 лева на 100 километраТова са мои усреднени стойности, които са направени възоснова на видяно, чуто и прочетено.Трябва да се има в предвид също, че дизеловият автомобил има по-скъпа подръжка от бензиновият.И моля това да не стане дискусия, на кой колко му гори колата.Чувал съм за бисери като, Фиат Уно 4 на сто бензин, или Опел Кадет 6,3!!? газ на стоТова ми се струва чесно казано смешно.Относно колата на метан, просто ме убеждаваха че при моя малък километраж на ден 2 до 4 пъти по 15 километра, през работен ден, и x+y през почивните, не си заслужава да карам на метан или на газ. 80-100 студени старта на месец, и де факто колата ще работи през повечето време на бензин. За това се оглеждам и нещо на дизел.Дайте акъл!
    FIAT PANDA 1.1 8V Bz ACTIVE

    #2
    Ми кажи до колко да ти кажем какво!
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Да в пари говори

      Коментар


        #4
        според мен бензинов автомобил на газ излиза доста по-тънко като цяло. може би за гориво наистина да даваш по-малко, но като ти се наложи да сменяш каквото и да е по нея то там цените са по-високи на всичко-ремъци, филтри, ходова част, за двигател да не говорим. затова ти препоръчвам бензинов автомобил. а и няма да имаш проблеми зимата със замръзнала нафта добавки и т.н. кажи с какви пари разполагаш, може и да ти направя предложение
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          До колко, до колко.Имам 7 000, мога да взема още 5 000. Значи спокойно мога да си взема една нова Лада, или нещо на изплащане, или дори Мерцедес на старо.Въпроса е какво да бъде. Съветват ме да изчакам до след нова година. Цените щели да паднат!
          FIAT PANDA 1.1 8V Bz ACTIVE

          Коментар


            #6
            За тези пари си вземи едно Браво/Брава/Мареа JTD година 99 - нагоре и си 6!
            Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
            Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              Да се уточним, НЕ ДЪРЖА да си дам всичките пари за кола, която ще минава 1000 -1500 километра месечно. Не съм толкова добър шофьор, да не е блъсна или чукна тук там. Не мога да я потдържам, дащото освен да сваля гума друго не съм пипал по кола. Изкам да мога да я зарязвам някъде по тротоара пред блока, да я вали дъжд, защото нямам гараж. Просто такива са реалностите!Търся евтина кола, която да се подържа лесно, евтино и да дава възможност да се уча от грешките си!
              FIAT PANDA 1.1 8V Bz ACTIVE

              Коментар


                #8
                За тия пари мерцедес нема си земеш.... Ако искаш браво, ела да ти продам мойто. 12000лв. Фиат купе, друг неможеш да си вземеш, ако неискаш да ти останат пари...иначе после чак 20 за стило и нагоре.

                Коментар


                  #9
                  bscsystem написа:
                  .... Ако искаш браво, ела да ти продам мойто.
                  Дай инфо за твойто Браво, щото аз си търся? Може и на ЛС
                  Пари от Интернет
                  Всичко за колата
                  Modsbg.com

                  Коментар


                    #10
                    yaspasov написа:
                    Да се уточним, НЕ ДЪРЖА да си дам всичките пари за кола, която ще минава 1000 -1500 километра месечно. Не съм толкова добър шофьор, да не е блъсна или чукна тук там. Не мога да я потдържам, дащото освен да сваля гума друго не съм пипал по кола. Изкам да мога да я зарязвам някъде по тротоара пред блока, да я вали дъжд, защото нямам гараж. Просто такива са реалностите!Търся евтина кола, която да се подържа лесно, евтино и да дава възможност да се уча от грешките си!
                    Е чакай сега аз те питах колко пари даваш за кола !!! Ти отговаряш 7000+5000 не питах по принцип колко пари имаш а колко ти се дават за кола! За тези пари можеш да си вземеш JTD което ще ти икономисва и ще ти е удоволствие да го караш ! А ако искаш да добавиш просто някой нов курник пред блока ви .... варианти бол!
                    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                    Коментар


                      #11
                      за 7-8к взимай една 124-ка (М-Бенц) и наистина ще караш кола е ще е по стара от колкото Фиат за тия пари, но определено няма да съжаляваш.Що се отнася до "която да се подържа лесно" - там всичко може да се ремонтира от средно интелигентен човек :D
                      ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
                      o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

                      Коментар


                        #12
                        И мойто браво ще подлежи на продаване... решил съм да взимам стило на жена ми. За цена още не съм мислил, но ще бъе нещо около 5500..
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          Една стара ЛАДА, слагаш метан и си цар :D 5лв. на 100км. ,части бол а и евтини,да ти я откраднат само ако им платиш за услугата.Ако я удариш не ти прави впечетление- тя и без това няма вид :D
                          Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

                          Коментар


                            #14
                            ...

                            Коментар


                              #15
                              Огледай се за някоя японка хонда примерно добри коли са. По добри от фиат според мен.Сега очаквам да ме разпънат на кръст във форума
                              HONDA I-VTEC

                              Коментар

                              Working...
                              X