Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разпределителен вал/валове за Fiat Barchetta 1.8 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Намерих хидравлични повдигачи за по 19 лв броя.. оправих хавата вече

    Коментар


      #17
      10лв. бройката от моргата иначе нови 20 до 30 лева .А за валовете -валовете на 1.8 VFD мотора на фият са едно към едно с такива от туинспарк 1.6 ,аз съм с такива .От 1.8 туинспарк са със с абсолютно същите фази и двата вала но са с малко по голям лифт и мен ме достраша да сложа такива ,а с тях сигурно щеше да мине 140 коня.

      Коментар


        #18
        В момента колата е в перфектно състояние. Предлагаха ми цял двигател за 800 лв., но този го съживихме яко. От доливане само на масло, без смяна, се бяха изяли гърбиците на валовете, от там на 1-ви и 4-ти цилиндър положението беше втасало доста. Какво ще рече втасало. Биелният лагер на първи цилиндър беше отишъл и колата беше много зле. Последваха следните ремонти: - Шлайфане колянов вал (2-ри основен ремонт) - в град Пловдив има едно място в Кичука, където ги шлайфат - 60 лв- Шлайфане биели (2-ри основен ремонт) - 50 лв.- Смяна на 2-та вала (2-ра ръка) - 250 лв.- Смяна на феродов диск и лагер - 80 лв. (Mecarm)- Смяна предни накладки - 30 лв.- Нови биелни и основни лагери - 70 основни и 50 биелни. Някакви такива цени бяха на GLYCO от Евро07 Пловдив.- Почистване на старите помпички - - - Нови помпички - 4 броя - 19 лв бройката.- Гарнитури без тази на картера, защото там нямат - тук бяха май 30 или 40 лв.- Смяна гумички на клапани - 24 лв. 2 комплекта, че нали е 16v.- Нов ангренажен ремък без ролките, защото ролките бяха луда цена, тях по-късно - 20 лв.- Ново масло - 10w40 - 60лв + отделно филтри.Мисля, че това беше в общи линии. Общите ми впечатления от колата са, че е голям гнилоч и че е смачкана от каране. Сега върти гуми на трета, само трябва да се оправи гюрука, че като завали става като Ниагарския водопад. Много върви, но и гълта сравнително доста. Но смея да твърдя, че въртенето на 15-ки джанти на трета не ѝ е проблем пък вие не ми вярвайте :D Тъй като колата е на моя роднина и я правихме две 21 годишни пичлимета с помощта на бащата на другия за работа поискаха 290 лв, което е едно нищо. Поздрави FIAT маниаци, аз отивам да ѝ припаля гумите :D

        Коментар

        Working...
        X