Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резистор Вентилатор Климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Резистор Вентилатор Климатик

    Здравеите колеги тарся резисторите за перките на Фиат Брава 1.9ТД100
    Прикачени файлове
    TheHell

    #2
    Не се занимавай с тези резистори, преправи малко схемата и сложи 1 реле. Аз си бях поръчал от едим сайт за части, чаках половин година и не дойдоха. Накрая се взех в ръце прераборих малко схемата добавих реле за бавната скорост и вече втора година си карам така. И по-ефтино и по-сигурно стана. Вече няма отказ на бавната скорост, ако изгори релето се вкл. едната перка на нормална скорост.
    ex. Tipo 1.6 i.e DOHC
    ex. Marea Weekend HLX TD100

    ex. Nissan Primastar 1,9 dci
    Mercedes Vito W447
    Skoda Rapid 1.2 110ps

    Коментар


      #3
      Sergo написа:
      Не се занимавай с тези резистори, преправи малко схемата и сложи 1 реле. Аз си бях поръчал от едим сайт за части, чаках половин година и не дойдоха. Накрая се взех в ръце прераборих малко схемата добавих реле за бавната скорост и вече втора година си карам така. И по-ефтино и по-сигурно стана. Вече няма отказ на бавната скорост, ако изгори релето се вкл. едната перка на нормална скорост.
      Ами дай ако не те затруднява схема някаква моля

      Коментар


        #4
        Резистора го продават в повечето магазини за авто части. Миналата година сменях моя и цената беше някаде около 17 18 лева.

        Коментар


          #5
          lubomm написа:
          Ами дай ако не те затруднява схема някаква моля
          След обстойно разглеждане на схемите си харесах да реализирам схемата от jtd с едно реле. Задължително е релето да мощно, аз сложих 40А. Монтирах го на радиатора на мястото на единия резистор за да има минимално удължаване на плюсовия кабел на единия венилатор. За разклонение на черния кабел ползвах този към резистора, който си беше с клема. Минуса за релето е директно от датчика, а плюса е от кутията с релетата.Сега отново си имам бавна и бърза степен без да се притеснявам, че пак ще изгори някой резистор.Ето и схемата с корекцията, показал съм и цветовете за по-бързо намиране на кабелите:
          Прикачени файлове
          ex. Tipo 1.6 i.e DOHC
          ex. Marea Weekend HLX TD100

          ex. Nissan Primastar 1,9 dci
          Mercedes Vito W447
          Skoda Rapid 1.2 110ps

          Коментар


            #6
            Имам.0888-41-29-74,02/927-55-23

            Коментар

            Working...
            X