Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

купувам джаджа за чистачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    купувам джаджа за чистачки

    значи купувам тази джаджа, която се намира близо до АБС-а която съединява маркуча излизащ от казанчето на чистачките с маркуча който отива до задната пръскалка представлява малка пласмасова джаджа която играе ролята на "винтил" и не позволява на водата от багажника да се връща в казанчето поради разликата във височините че сега съм го направил с една медна тръбичка от хладилник и чакам по 30-40 секунди докато иде водата и почне да пръска

    #2
    Има ги по авто-магазините, а в магазините за рибки, аквариуми струват стотинки
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      значи има такива да но вътре нямат такова винтилче което да спира водата да се връща и ефекта няма да е по различен отколкото е сега

      Коментар


        #4
        Колега, ползвай търсачката! Ето например
        ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #5
          А аз мисля, че тези, които се продават по магазините са си ментета.Взех си от АХМ такава (7.50лв. мисля че беше) и пак чакам няколко секунди и чистачката минава веднъж на сухо.Преди това бях с кранче за "аквариуми" от 50ст. - същата работа ми вършеше.

          Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

          Коментар


            #6
            А пък аз мисля, че е много по-вероятно причината да не е в клапанчето, а да има другаде пропуск по пътя (то не е и толкова трудно да се провери дали е клапанчето). Впрочем, цената която споменаваш ми се вижда малко висока (освен ако за Алфите не са някакви по-специални ).
            ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #7
              Pecho написа:
              А пък аз мисля, че е много по-вероятно причината да не е в клапанчето, а да има другаде пропуск по пътя (то не е и толкова трудно да се провери дали е клапанчето). Впрочем, цената която споменаваш ми се вижда малко висока (освен ако за Алфите не са някакви по-специални ).
              За Алфите са същите.Нямат разлика.Цената си е такава (сменях на Фиата, а не на Алфата ) (дори си поисках отстъпка от 10%, на което продавачката ми се изсмя подигравателно )Проверил съм дали другъде има теч, но такъв не открих.А и не мисля, че е нормално когато надувам клапанчето с уста и от двете страни да няма разлика.Пробвал съм, също така, да го сложа в обратна посока (обратно на посочената стрелка) - отново водата преминава през него.Ако е здраво клапанчето не трябва да пропуска вода, ако е обърнато обратно. Явно съм попаднал на кофти клапан А проверката дали има теч на друго място, става така - Задържах лоста толкова, че да пръсне на задното стъкло.Веднага извадих маркуча от клапана и го затапих здраво.На другия ден махате "тапата", слагате клапана и ако пръсне веднага след като натиснете лоста, значи след клапана всичко е наред Дано не се сметне за спам (въпреки, че си е такова), но искам да споделя опита си с колегата, който търси "джаджата", а и не само с него.

              Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

              Коментар

              Working...
              X