Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ новобранец си търси кола!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ новобранец си търси кола!

    Определено търся кола с автоматични скорости все пак съм и жена. Ориентирала съм се към типа малка градска кола, но разглеждайки обявите за продажба взех да се "влюбвам" във Фиат Врава. Така че колеги, ако някой иска да се разделя с красавицата си от регион Варна, чакам да ми пише.
    новобранец

    #2
    ... PUNTO по приляга на жена , и е по малко и по лесно за маневриране - според мен !
    0888/327-337-skaip:ilkomotor1a

    Коментар


      #3
      Здравей и добре дошла във форума! Добре си се насочила към Бравата, добра е за дамска кола (нищо, че и много мъже карат Брава). Съветвам те като си купуваш Брава да си вземеш с двигател 1600 кубика 16 клапана или както го наричат по друг начин 1.6 16V или с двигател 1200 кубика 16 клапана. 1.6 двигателите имат варианти съответно 90 и 103 к.с а 1.2- 80 и 82 к.с. Има и вариант 1.4 12V, който обаче не ти препоръчвам тъй като екземплярите внесени от Италия не са поддържани добре и често дават проблеми с разпределителния вал. От друга страна ако мислиш да слагаш газова уредба на 1.6 и 1.2, които са пълен инжекцион газовата уредба е скъпа (от 1000 лева нагоре нарича се газов инжекцион), може да се монтира и обикновена газова уредба, но аз лично не те съветвам на автомобил пълен инжекцион да монтираш обикновена газова уредба. 1.4 двигателя е моноинжекцион и спокойно може да се комбинира с обикновено газово. Другият вариант е да се спреш на автомобил с дизелов двигател. При него вариантите са 1.9D-65 k.c. 1.9 TD 75- 75 к.с.( турбо дизел), 1.9 TD 100- 100 кс. (турбо дизел) и 1.9 JTD- 105к.с. (турбо дизел от ново поколение с електрическа горивна помпа). Всичките тези двигатели се вграждат и в Бравото + 2.0 20V- 5 цилиндров 147 или 154 к.с., но това само ако си любителка на високите скорости . Друго, което бих те посъветвал е да не си купуваш кола от Варна тъй като по принцип там са доста по-скъпи от София или Дупница например( разликата е около 1000 лева при приблизително еднакви други показатели). Аз самият съм от Варна, но живея в София и имам наблюдения върху пазара. Така че поразгледай добре преди да купуваш. Друго важно нещо е да не си купуваш кола сама без да има с теб човек, който разбира от автомобили. Особено по автосалоните над Метро ще те излъжат като стой та гледай и после ще ти се наложи да се обръщаш към мен( работя в магазин за авточасти). А освен Брава може да си харесаш и някое Браво- същото е, но просто е с 2 врати. А освен Брава и Браво защо не огледаш и Пунто? То е типичната дамска количка. Е успех в търсенето. Ако имаш други въпроси не се колебай да питаш. Хубав ден!
      ex. Fiat Marea 1.6 16V
      ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
      Lancia Kappa 2.0 VIS

      Коментар


        #4
        ехееееееееееееееееееее

        Коментар


          #5
          Благодаря за отговора на packo84! Колкото повече обяви разглеждам толкова повече се обърквам. Знам че е мечта, но просто искам кола на която да седна и да карам....!
          новобранец

          Коментар


            #6
            Не искам да спамя но в Монтана и Плевен са можеби най-евтините коли.За пример давам:Мареа 2.0i 20v 97 или 98г.(не съм сигурен) с всички екстри + кожен салон(отличен)-3000-3200лв.

            Коментар


              #7
              Благодаря, ама как да я видя и докарам във Варна!!! И още веднъж търся с автоматични скорости
              новобранец

              Коментар


                #8
                в първият пост колежката е написала, че иска автоматика брава автоматик, се предлага само с 1.6 16кл. двигател

                Коментар


                  #9
                  Колежке да си стоматолог и да си свикнала само с един педал? Автоматичните скоростни кутии са по капризни и не дай си боже по-скъпи при ремонт, така че моето мнение е да се откажеш от тях.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    NikMar написа:
                    Колежке да си стоматолог и да си свикнала само с един педал? Автоматичните скоростни кутии са по капризни и не дай си боже по-скъпи при ремонт, така че моето мнение е да се откажеш от тях.
                    Да много е прав колегата. Само че колега не забравяй, че това не сме аз и ти. На жените им е малко по трудничко да се справят. Съдейки по моята половинка как кара Мареата...или по нагорнище се опитва на 4-та с 30км/ч или по надолнище на 3-та с 60км/ч и как ли не още. Все някакви не много добри комбинации на предавка със скорост на движение. За вратът ми като се возя няма да ти говоря как се чувства :D Така че колежката добре се е ориентирала към автомата. Ще и бъде значително по-лесно карането.
                    ex. Fiat Marea 1.6 16V
                    ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                    Lancia Kappa 2.0 VIS

                    Коментар


                      #11
                      Не са толкова много селектите и избора не е особено голям! Не се знае на какъв екземпляр ще се натъкнеш! Нагледал съм се на автоматици "ашладисани" с ръчки! Наскоро колега от Варна продаваше Брава на метан за към 2700 лева мисля!

                      Коментар


                        #12
                        В Мобиле излизат точно 4 обяви за Брава автоматик и то задължително с 1,6 двигателя.http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...866&f1=details
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...417981Това си е точно за жена и идва от жена
                          SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря Еvita, но аз търся с автоматични скорости.С поздрав
                            новобранец

                            Коментар


                              #15
                              Моля, моля... търсенето значи продължава.
                              SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                              Коментар

                              Working...
                              X