Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТЪРСЯ ДА КУПЯ ФИАТ БРАВА 1,4 12В

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ТЪРСЯ ДА КУПЯ ФИАТ БРАВА 1,4 12В

    КОЛЕГИ ТЪРСЯ СИ БРАВА 1,4 12В С ГАЗОВА ЗА ОКОЛО 3000ЛВ РЕГИСТРИРАНАПисането с големи букви във форума е повишен тон/викане/."Модераторски екип на fiat-bg.org"
    добрите отиват в рая а лошите където си поискат !!!!!!!

    #2
    Като купуваш автомобил с този двигател трябва да внимаваш при огледа на мазането на разпределителния вал.Успех с избора.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      какво с мазането
      добрите отиват в рая а лошите където си поискат !!!!!!!

      Коментар


        #4
        Има доста теми по въпроса ползвай търсачката.Когато си търсех Бравото с този двигател обиколих доста автокъщи и огледах доста автомобили.80 % от тях бяха с износен разпределителен вал поради влошено мазане.След това търсих Брава за приятел и положението беше същото като се наслушах на какви ли не простотии от собствениците им които ги продават.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Има доста теми по въпроса ползвай търсачката.Когато си търсех Бравото с този двигател обиколих доста автокъщи и огледах доста автомобили.80 % от тях бяха с износен разпределителен вал поради влошено мазане.След това търсих Брава за приятел и положението беше същото като се наслушах на какви ли не простотии от собствениците им които ги продават.
          Извинявам се за отклонението от темата, но без да си притежавал такъв двигател е леко "глуповато" да изказваш мнение и препоръки!Не целя да засегна колегата, просто се наслушах и начетох на какви ли не простотии за този двигател, които нямат нищо общо с реалните факти.Да, имат проблеми с разпределителния вал, но никой притежавал този двигател не е казал, че проблема е в мазането или в самия двигател. Проблема е в подръжката на предишния собственик! Ако е сменяно редовно маслото, гумените уплътнения на маслените магистрали, ще бъдат непокътнати и износване на вала няма да се наблюдава! Съвет от мен към търсещия този двигател е да огледа внимателно двигателя и да разпита за последна смяна на масло и да заслуша работата на самия двигател. По-добре е да търсиш тукашна кола или внос от всяка друга страна но НЕ и Италия...Ако търсиш икономичност по-скоро се насочи към 1.2 16в! Еднаква мощност, по-ново като година със сигурност (1.4 12в са до 1998г, докато 1.2 16в са след това) и по-нисък разход!Бих те офертирал за моето Браво, то е с 1.4 12в и Газова Ловато, но засъжаление съм почти на 99% сигурен, че няма да оцениш съотношението цена:състояние... Успех
          НЕ КЛИКВАЙ ТУК!
          И ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ КЛИКВАЙ ТУК!!!

          Codename: ФИЧО

          Коментар


            #6
            Re: ТЪРСЯ ДА КУПЯ ФИАТ БРАВА 1,4 12В

            С две думи - по-добре да не е с този мотор ( 1.4 12кл )........ само съвет.

            Коментар


              #7
              1.4 е монотрагедия а 1.2 е пълен инжекцион!Да се има в предвид!Колега кънчо 1.4 е проблемен мотор отвсякъде!Виж колко скоростни кутии също има счупени , не е само вала , всичко му е слабо на 1.4.Аз също не целя обида или засягане но този 1.4 мотор е най не сполучливият вариант на Браво/Брава.А за мен най сполучливия до 1998 е 1.6 след това 1.2 изглежда стабилен за обема си.Моя съвет е като на колегата Торнадо! - 1.2 16V

              Коментар


                #8
                колеги благодаря за съветите ,но за тези пари след 98 трудно ще намеря ,а 1,6 16в данъка е 100лв
                добрите отиват в рая а лошите където си поискат !!!!!!!

                Коментар


                  #9
                  STEKO написа:
                  колеги благодаря за съветите ,но за тези пари след 98 трудно ще намеря ,а 1,6 16в данъка е 100лв
                  125 e
                  Nissan Primera 1.6 16v P11
                  ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    за това имах предвид
                    добрите отиват в рая а лошите където си поискат !!!!!!!

                    Коментар


                      #11
                      npace написа:
                      1.4 е монотрагедия а 1.2 е пълен инжекцион!Да се има в предвид!Колега кънчо 1.4 е проблемен мотор отвсякъде!Виж колко скоростни кутии също има счупени , не е само вала , всичко му е слабо на 1.4.Аз също не целя обида или засягане но този 1.4 мотор е най не сполучливият вариант на Браво/Брава.А за мен най сполучливия до 1998 е 1.6 след това 1.2 изглежда стабилен за обема си.Моя съвет е като на колегата Торнадо! - 1.2 16V
                      Е за кутиите не съм толкова убеден ама май е така.Все пак си върви много прилично когато се управлява на бензин.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Re: ТЪРСЯ ДА КУПЯ ФИАТ БРАВА 1,4 12В

                        STEKO написа:
                        КОЛЕГИ ТЪРСЯ СИ БРАВА 1,4 12В С ГАЗОВА ЗА ОКОЛО 3000ЛВ РЕГИСТРИРАНАПисането с големи букви във форума е повишен тон/викане/."Модераторски екип на fiat-bg.org"
                        Колега продавам 1.6 16v 99-та год на доста добра цена ако искаш пиши лично с-е за подробности.

                        Коментар


                          #13
                          npace написа:
                          1.4 е монотрагедия а 1.2 е пълен инжекцион!Да се има в предвид!Колега кънчо 1.4 е проблемен мотор отвсякъде!Виж колко скоростни кутии също има счупени , не е само вала , всичко му е слабо на 1.4.Аз също не целя обида или засягане но този 1.4 мотор е най не сполучливият вариант на Браво/Брава.А за мен най сполучливия до 1998 е 1.6 след това 1.2 изглежда стабилен за обема си.Моя съвет е като на колегата Торнадо! - 1.2 16V
                          Тцтцтцтц... Колега имам този мотор от достатъчно дълго! Мисля че съм запознат далеч по-добре от теб!Това за скоростните кутии и за трагедиите са абсолютни градски легенди...Не съм обиден или засегнат от това което си казал, просто се опитвам да дам верен съвет...Да споменавам ли само разликата в цените на частите на този двигател спрямо 1.2, 1.6, 1.8, 2.0 ?! Или сте ги поглеждали...
                          НЕ КЛИКВАЙ ТУК!
                          И ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ КЛИКВАЙ ТУК!!!

                          Codename: ФИЧО

                          Коментар


                            #14
                            npace написа:
                            1.4 е монотрагедия а 1.2 е пълен инжекцион!Да се има в предвид!Колега кънчо 1.4 е проблемен мотор отвсякъде!Виж колко скоростни кутии също има счупени , не е само вала , всичко му е слабо на 1.4.Аз също не целя обида или засягане но този 1.4 мотор е най не сполучливият вариант на Браво/Брава.А за мен най сполучливия до 1998 е 1.6 след това 1.2 изглежда стабилен за обема си.Моя съвет е като на колегата Торнадо! - 1.2 16V
                            Колега имама такова браво от около 3 години и до сега не съм сменял нищо по двигатела освен ремаци,ролки,маслен филтър и масло на определен пробег(да чукна на дърво че е нямал други проблеми), а и гарнитура на капака на главата.Мога да кажа само че за мен ако се попадне на добър като този двигател е най-добря от цялата гама бензинови двигатели на браво/брава защото първо евтини части,сръвнително нисък разход,и доста опростен двигател в сръвнение с другите двигатели който са се вграждали в Браво/брава.Недостатъци малко е тромав но няма да хвърчим става за градско и за извън градско но да не се настъпва много защото доста му си вдига разхода(лични наблюдения).Според мен този проблем с вала на който всички му викат че го има заводско според мен е от немарливи собственици(преди нас) аз си го обяснявам така просто това е бил базов модел и си го взимат хора който ще я карат тази кола не повече от 5,6 години и ще я продадът и затова не са си подържали колите.Това е моето мнение.И да кажа май колегата Торнадо имаше едно такова зверче 1.4.
                            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                            Коментар


                              #15
                              Напълно те подкрепям колега всичко е въпрос на добра поддръжка от предните собственици иначе двигателчето си е съвсем прилично и опростено за поддръжка.
                              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                              Коментар

                              Working...
                              X