Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Молба за съвет при покупка на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Молба за съвет при покупка на Брава

    Здравейте приятели, едва днес открих този чудесен форум и след като успях да попрочета разни мнения се престрашавам да питам. Предстои ми покупка на кола за гаджето, бюджета ми е строго лимитиран от 3000 до 3500 лв. максимум. Харесал съм си като модел Fiat Brava/с клима задължително/. Някак си ми хареса като съотношение дизайн-цена. Спрягах и Опел Корса, но Бравата по ме грабва. Искам да я изненадам за Коледа и за това търся Брава с много добър външен и вътрешен вид, като нямам претенции за кубиците на двигатела. Определено ми е ясно, че за тия пари няма да намеря супер автомобила като състояние, но като на всеки човек ми се иска да е на моята и се надява да открие америка. Не съм се ориентирал само каква версия на кубици да взема и дали да е дизел или бензин. Имам вече оферта от приятел с автокъща за Брава 1,4 12v в много добро състояние, без добри гуми за цена която ме устройва /3000 лв./, но тука във форума прочетох не много ласкави думи точно за този мотор. Гледам в Мобилен.бг една дизелова 2001 г. за 3000 лв, но прочетох поста на колега който ходил да я гледа и не е доволен от нея като състояние и е с превъртан километраж. Та молбата ми е за съвет, каква кубатура да търся, дизел или бензин е по удачно и ако знаете някъде да се продава на сносна цена да споделите.Благодаря предварително и продължавам да се ровя из форума, интересен ми е.

    #2
    попринцип на всички коли 2ра ръка са им превартани километражите това не е толкова важно , по важно е в какво състояние е колата кола от километри не се плаши а се плаши от неподържане. А това дали бензин или дизел и двата варианта са хубави стига колата да е в добро състояние
    fiat tipo 1.6mi 75k.c 1994
    alfa 145

    Коментар


      #3
      ,,1,4 12v в много добро състояние, без добри гуми за цена която ме устройва /3000 лв./, но тука във форума прочетох не много ласкави думи точно за този мотор".Кой го казва това,пак за вала ли си чел.За мадамата ще е супер.А и 3000лв си е добра цена.Сменяй маслото навреме и с качествено такова и пакще си говорим.Всичко зависи не от колата,а от задкормилното устройство.Успех с покупката,и да си я кара (мацката)с кеф.
      Фиат Брава 1.4 12V 1998г

      Коментар


        #4
        Колега , ако искаш хвърли едно око на тази http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...1305Инъче по темата , ЖТД за 3000лв си е съмнително , но винаги има изключения Ако няма рали наклонности и 1.2 16V Brava ще и върши работа . А за дилемата дизел или бензин , имам приятелки , които отказват да карат дизел
        Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

        Коментар


          #5
          RoMeO_156_GTA написа:
          имам приятелки , които отказват да карат дизел
          Бреей странно, ако е дизел ще търгват без да подават газ
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Покупка

            Здравей колега. Ще бъда откровен с теб не си купувай 1,4 12V. Ето и няколко причини:1. Разхода е като на 1.6 16V 2. За динамика на автомобила забрави, много куц мотор. А с климатик да не говорим.3. Разход на гориво (газ) градско Софииско между 12-14 литра извънградско под 10 не съм падал, както и да го карам на 100 км за бензин нямам данни. 4. Имам 30 000 км. По мотор и ходова част не съм правил почти нищо.Мои съвет купи на приятелката си 1.6 16V много добра динамика.

            Коментар


              #7
              Re: Покупка

              saiman1122 написа:
              Здравей колега. Ще бъда откровен с теб не си купувай 1,4 12V. Ето и няколко причини:1. Разхода е като на 1.6 16V 2. За динамика на автомобила забрави, много куц мотор. А с климатик да не говорим.3. Разход на гориво (газ) градско Софииско между 12-14 литра извънградско под 10 не съм падал, както и да го карам на 100 км за бензин нямам данни. 4. Имам 30 000 км. По мотор и ходова част не съм правил почти нищо.Мои съвет купи на приятелката си 1.6 16V много добра динамика.
              За разхода залагам моята срещу твоята.Навит ли си?
              Фиат Брава 1.4 12V 1998г

              Коментар


                #8
                Абе за всеки случай провери гумичките и си ok за този двигател за сега само добри неща мога да кажа доста по нисък разход от 1,6 16v това са мой наблюдения за динамика найстина няма ама колегата както го обясни направо като Жигули на 800 000км.И това колега де го казва под 10 не падало е пълна лъжа чул недочул аз с моята с моето 1.4 12v през лятото 3 човека и две джанти с гумите от Мерцедес 124 с пуснат клима на бензин 6,7/100км. със средна скорост 110 120км/ч.Аз затова не съм сложил още газ защото разхода е добър а и вече бенца е ефтиничък :D.А за в града според задръстването и колко ме е нервирал някой .Айде колега ако я вземеш да се похвалиш.
                Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                Коментар


                  #9
                  И аз съм съгласен с колегите, че по важно е задкормилното устройство :D Относно 1,4 двг, имам преки наблюдения от Бравата на един съсед, вече втора година я скъсва от каране и е сменил само един съединител! Що народ кара с такъв двигател, едва ли е толкова страшно Пък и това за вала звучи малко като с легендата за италианските коли, която всеки е чувал преди да си купи Фиат! Успех!
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
                  Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
                  Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

                  Коментар


                    #10
                    и аз да си кажа мнението за дизеловата ми брава.. 1.9ТД мотор е 100коня(не е 2001-ва година, не е JTD но не е и 3000 лв..)За мен е самоубийство да си купиш дизел за под 4000лв.иначе колата е добра с добър разход, който не отговаря на този от книжката...имам 1-2 литра разлика зависи как карам.доста добър мотор и доста бензинки съжаляват, че ги има

                    Коментар


                      #11
                      Dimo_J написа:
                      и аз да си кажа мнението за дизеловата ми брава.. 1.9ТД мотор е 100коня(не е 2001-ва година, не е JTD но не е и 3000 лв..)За мен е самоубийство да си купиш дизел за под 4000лв.иначе колата е добра с добър разход, който не отговаря на този от книжката...имам 1-2 литра разлика зависи как карам.доста добър мотор и доста бензинки съжаляват, че ги има
                      Здравейте пак, днес бях по София и понеже си бях набелязал няколко Брави реших да ги посетя наживо. Понеже едно от изискванията ми бе за цвят/търся ако има светъл, сребрист металик/ първата отпадна, беше тъмно зелена. И трите на които се спрях бяха дизели 1,9 ТД, едната 96, другите 98 г. Най интересното е че най старата мотора и се възпламени най-добре и работата на мотора бе най тиха. Втората се стартира малко вяло, но го отдавам на слаб акомулатор. Не била палена от сутринта и за това, но дали е така??Третата работеше добре като мотор, но имаше леки забележки по седалката/скъсана по ръба точно по средата и нескопосано закърпена/ и по външния вид/на няколко места имаше забележки включително и пукната задна броня. Сега за цените: и трите се въртят покрай 3-те хилядарки след солиден пазарлък и тази ниска цена ме притеснява както казва колегата. Вярвам, че за 3 хилки нама как дизелова кола с климатик, без грам ръжда да е качественна. За километрите е ясно, че всичките са пренавивани, но какво би трябвало да гледам при дизела? Вече е ясно, че ще се спра на дизел. Утре пак съм на София и ще пообиколя още малко да потърся и много вероятно да взема още утре, че нямам време. Ще пиша какво съм направил. Ако някой има идея за накоя до утре до 10ч да драсне тука, след това тръгвам.

                      Коментар


                        #12
                        kaic написа:
                        Dimo_J написа:
                        и аз да си кажа мнението за дизеловата ми брава.. 1.9ТД мотор е 100коня(не е 2001-ва година, не е JTD но не е и 3000 лв..)За мен е самоубийство да си купиш дизел за под 4000лв.иначе колата е добра с добър разход, който не отговаря на този от книжката...имам 1-2 литра разлика зависи как карам.доста добър мотор и доста бензинки съжаляват, че ги има
                        Здравейте пак, днес бях по София и понеже си бях набелязал няколко Брави реших да ги посетя наживо. Понеже едно от изискванията ми бе за цвят/търся ако има светъл, сребрист металик/ първата отпадна, беше тъмно зелена. И трите на които се спрях бяха дизели 1,9 ТД, едната 96, другите 98 г. Най интересното е че най старата мотора и се възпламени най-добре и работата на мотора бе най тиха. Втората се стартира малко вяло, но го отдавам на слаб акомулатор. Не била палена от сутринта и за това, но дали е така??Третата работеше добре като мотор, но имаше леки забележки по седалката/скъсана по ръба точно по средата и нескопосано закърпена/ и по външния вид/на няколко места имаше забележки включително и пукната задна броня. Сега за цените: и трите се въртят покрай 3-те хилядарки след солиден пазарлък и тази ниска цена ме притеснява както казва колегата. Вярвам, че за 3 хилки нама как дизелова кола с климатик, без грам ръжда да е качественна. За километрите е ясно, че всичките са пренавивани, но какво би трябвало да гледам при дизела? Вече е ясно, че ще се спра на дизел. Утре пак съм на София и ще пообиколя още малко да потърся и много вероятно да взема още утре, че нямам време. Ще пиша какво съм направил. Ако някой има идея за накоя до утре до 10ч да драсне тука, след това тръгвам.
                        колега имам някакво странно усещане, че щом е нов внос...значи имаш доста, много, прекалено много неща да правиш докато влезе в час колата.. иначе ако не те мързи тук във форума има тема за съвети про покупка на дизелов автомобил

                        Коментар


                          #13
                          Колега, аз съм с 1.4 12в и съм много доволен!Разхода не е никак висок, има динамика, просто някои хора са родени състезатели явно и искат да вдигат на първа 100.Не виждам никаква разлика в динамиката на 1.4 12в и 1.6 16в!!! На втора и на двете в лютеницата е 80км.ч, така че недейте да се излагате...Ако равняваме Бугати Веирон с Браво 1.4 12в, тогава ОК, ще има разлика фрапантна...Относно вноса, избягвай италианските, защото задължително ще правиш нещо по двигател! Ако е от Италия и ти я дава на ниска цена, гледай вала (ако не е поддържана, най-често се разбира по вала), то поне гледай да е от южна италия, поне няма да има тръгнали ръжди и са с по-запазени купета!На мен разход на бензин:10-10.5 средно каране с леки задръствания, сега в София ми е давало и 11 разход при киснене с часове на сфетофарите7-7.5 извънградско каране с не по-ниски скорости от 100км/чГаз ми дава:12 градско (само трябва по-често да си сменяш филтъра до 3000км иначе го вдига много, ама това е на всяка кола)8-8.5 извънградско пак с над 100км/чКогато я взех направих ремонт на двигателя, защото беше супер занемарена! Вала ти е 200 лева, което е супер евтино! Кобилици и повдигачи са по няма и 20 лева на брой (общо 12) тях още не съм ги сменил, защото тогава останах без пари и досега не ми е правила (Да чукна на дръво) никакви проблеми...А и трябва да смениш през една смяна на масло гумените уплътнители на маслените магистрали, които се вдървяват с времето и спират да смазват вала и той отива за 50-100кмСмениш ли вала, кобилици и повдигачи и ако не е прегрявана колата от чужбина още, няма да отвориш капака в близките 50000км , само сменяй масло навреме и през еедна смяна давай по 50 лева за тия гумички...Аз за тракането на повдигачите съм сложил добавка и ги поуспокои, не е напълно, ама си работи без ядове!Хайде успех и безаварийни километри!
                          НЕ КЛИКВАЙ ТУК!
                          И ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ КЛИКВАЙ ТУК!!!

                          Codename: ФИЧО

                          Коментар


                            #14
                            Купих

                            Приятели купих!!!1,9 тд 98 г. 75кс. леко резидава на цвят, металик, супер е както отвън така и вътре. Току що се прибирам с нея и за 250 км каране съм направо очарован. Приятно съм изненадан от добрата и динамика, е не е бегачка, но аз по принцип карам БМВ 520-ца и с нея карането е по друг начин, но смятам, че моята палавница ще бъде направо приятно изненадана за коледа. С този дизелов мотор си е направо кола за дама. Мотора работи сравнително тихо, по време на движение в купето не се чува и се осещат едвам доловими вибрации когато е на място. Самата кола се случи стегната, не тропа много по копките, очаквах да скърца но няма такива шумове. Според продавача е на 180 х.км, и съм склонен да вярвам, няма изтъркване по волана, педалите са равномерно изтъркани, лоста на скоростите е добре и за учудване само едната дръжка се е обелила и напукала. Салона е направо перфектен, но задната кора е правена нещо и май, ще се наложи да я сменям или претапицирам. Това за сега, ще питам ако има нещо.Поздрави!

                            Коментар


                              #15
                              Еми, честито тогава! Да са ти живи и здрави, красавицата и палавницата, дето ще я кара
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
                              Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
                              Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

                              Коментар

                              Working...
                              X