Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купувам дюза за Брава с мотор 1.4 12V (182А3.000)

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Купувам дюза за Брава с мотор 1.4 12V (182А3.000)

    Имам проблем с дюзата и поради тази причина, си търся друга такава. Мотора е 182А3.000 1.4 12V. Ако някой има предложения, моля да пише тук или на лични съобщения.
    Fiat Marea 1.8 16V ELX

    #2
    Имай в предвид ,че дюзата се поставя на доста автомобили и я има във всяка автоморга.Средна цена 30 лв.Най-важното което трябва да гледаш е един номер който е щампован и беше нещо от рода на 41 или 51.Това е сечението или дебита на самата дюза.ОПиши какъв проблем ти прави твоята и ако си решил да я чистиш на ултразвукова вана задължително след това тест за разпрашаемост.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Проблемът е, че при определени условия колата не иска да запали. Това се получава, когато мотора е загрят. На студено пали винаги. Интересното е, че ако мотора е стигнал нормалната си работна температура, загасиш и запалиш веднага след това, всичко е наред. Но ако се забавиш с паленето 10мин -> следва чакане около час и половина докато истине. Доста нерви похабих докато го хвана, но в крайна сметка се оказа. че белята я прави инжектора. Когато колата не иска да запали, неговото съпротивление е безкрайност. Когато истине - съпротивлението става 7.5 ома (точно колкото трябва). Все още не съм 100% сигурен, че проблемът е в самия инжектор (т.е. някоя намотка) или е в контакта между него и корпуса. Но тъй като знам, че цената е около 30лв смятам, че мога да рискувам и да видя какво ще стане.
      Fiat Marea 1.8 16V ELX

      Коментар


        #4
        Re: Купувам дюза за Брава с мотор 1.4 12V (182А3.000)

        tedynaidenov написа:
        Имам проблем с дюзата и поради тази причина, си търся друга такава. Мотора е 182А3.000 1.4 12V. Ако някой има предложения, моля да пише тук или на лични съобщения.
        имам я 0898214681`
        ALFA CROSSWAGON Q4 FIAT STILO 1.9JTD

        Коментар


          #5
          Намерих и поставих. Работи :D
          Fiat Marea 1.8 16V ELX

          Коментар

          Working...
          X