Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся моноинжекция за Tipo 1.4 i.e. '93 мисля, че е на Bosch

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся моноинжекция за Tipo 1.4 i.e. '93 мисля, че е на Bosch

    Здравейте търся си моноинжекция за Типо 1.4 160А1046 прецакан ми е потенциометъра на дроселовата клапа или нещо такова каза компютърната диагностика преди мен някои се е правил на тарикат и е сменил само плочката потенциометър но само е закърпил нещата казаха ми да си търся направо целия блок където е потенциометъра.Някой може ли да ми помогне с работеща втора употереба и има ли смилъл да слагам втора ръка?!Между дригото това ли му викат ТПС?!

    #2
    Да на това викат ТПС.Като изключим диагностиката какви проблеми ти създаваше че и аз май съм за смяна.В Търново не можах да намеря за мотор 159 АХ54А пак 1.4
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    Коментар


      #3
      ами аз по някаква случайност намерих някакъв ТПС в жабката от стария собственик явно ми е завещание и сега по-добре се държи но май ще си търся нов.Проблемите ми бяха голям разход на гориво,нестабилни обороти на празен ход и прекъсване между 1500 -2000 оборота или придърпване ако мога така да се изразя то е все същото.смених свещи смених кабели филтри масла и тнт ама нямаше ефект по едно време уш оправих извънградското ама градското си харчи бая то на празен ход си форсира сам към 1500 оборота понякога ми гаснеше пада на 500 оборота и се чудиш дали е огаснал или не.Сега като му сложих другия ТПС и той е амортизиран но малко по-добре се държи като загрее и ги държи 850-900 оборота и като подавам гас горе долу плавно си набира без да прекъсва.казаха ми че като се сменя ТПС-а само се закърпват нещата понеже неможело да се настрои по същия начин нещата явно тези болчета които го държат трябва да са еднакво натегнати,явно за да прави добър контакт с плъзгача но сигорно като неможе да се балансира добре пак се изнася покритието на потенциометъра след време но инжекцията така или иначе е цифра пък и ако се намери втора ръка или рециклирана такава тея болчета на ТПС-а уш трябвало да са си капсоловани ако не са значи пак е кърпена история и няма да кара много поне така се изказа тоя дето я гледа на компютъра докато моя майстор ми каза да не се къхаря и да я карам така колкото можело с две думи със сигорност е по-добре нова инжекция но то нали си е куче и така ще кара това му е хубаво на фията,че не е много претенциозен

      Коментар


        #4
        kimirai написа:
        Да на това викат ТПС.Като изключим диагностиката какви проблеми ти създаваше че и аз май съм за смяна.В Търново не можах да намеря за мотор 159 АХ54А пак 1.4
        колега иди в село Първомайци с тях работя и имат прекалено мнго 4арколи на 7-8км от Велико Търново е дано сам ти помогал или ако искаш утре ми званни на този номер:0899014785 тодор ако не ти се ходи до тях аз ще се сваржа с тях по цял ден говоря с тях

        Коментар

        Working...
        X