Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся Фланец

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся Фланец

    Търся Фланец за спортен волан F1 за фиат типо което ми е в подписа отдолу.Моля кажете от каде може да се намери тъй като взех един но той е цилиндър завършващ с шестогран а оста на волана на типото е с нарязани шлици ако мога така да се изразя.
    Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
    Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

    #2
    Колега аз си купих фланец от магазина на "Автомания"на ул.цар Симеон/незнам кой номер беше/!Става за всички видове спортни волани с 6 дупки за винтчетата за закрепване!Струваше около 30лв. мисля!Специално е за Типо и преляга много точно!Не е лош, аз си взех тогава и волан от там за 50 лв. - спортен и копчета за нитро/страшен е /!Така , че се разходи по "Симеон" и намери магазина - мисля , че се намираше на ъгъла с "Опълченска" или на ъгъла с "Ботев" от към страната на бул.Сливница,но не съм сигурен!Успех
    Fiat Grande Punto

    Коментар


      #3
      Благодаря за инфото "pifakiz" ще проверя там кадето каза за6тото на много места съм търсил но имат само споменатия по горе
      Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
      Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

      Коментар


        #4
        Няма защо!пак заповядай :D Дано да съм ти бил полезен!Фланеца който те предлагат пасва точно и е с шлици!Само трябва да си купиш нова гайка, защото оригин. волан е по-тънък и като сложиш фланеза остават по-малко резби на кормилната ос/така мисля ,че се казваше/!Трябва да си намериш евентуално гайка с пластмаса с по-малко стъпки на резбата!Проблема е в това ,че гайката е с пластмаса и с новия фланец старата гайка не се завива докрая до пластмасата!Аз обаче я стегнах и няма проблеми - само я проверявам от време на време да не се е отхлабила!!Мисля ,че и ти можеш да я стегнеш и няма да имаш проблеми!А отностно новият по-малък спортен волан - изглежда много добре, но отначало ще ти е малко неудобен!Поне на мен ми беше така!Но със времето се свиква!даже ми се струва ,че по-лесно се завива с него!Малко по твърд става волана, хем съм с хидравлика!Ако нямаш хидравлика ще ти е по - трудно когато паркираш!Но това няма смисъл да ти го казвам!ти явно вече си решил да го слагаш така ,че успех!
        Fiat Grande Punto

        Коментар


          #5
          Ми не знам ма по скоро проблема ми е дали 6те мога да върйа клаксона при теб успя ли щото гледах 4е маи има бая разлика и друго след като завива6 после изключват ли ти се мигачите както е оригинално
          Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
          Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

          Коментар


            #6
            с мигачите няма никакъв проблем!Механизма за изключване е на конзолата под фланеца и той не участва в работата с изключването!При моят волан клаксонът се връзва на копчетата за "нитрото"/Като няма нитро вършат супер работа за това :D :D /.Просто от фланеца идват жиците и от самият волан също има жички от копчетата/при моят е така/!Виж незнам твоят волан има ли изобщо копче за клаксон!При другите видове волани които знам в центъра има нещо като кръгла пластина, която е бутона!Но не се притеснявай вообще - няма да имаш никакъв проблем!ако видиш зор нещо с инсталацията - свиркай :D ще помагаме
            Fiat Grande Punto

            Коментар


              #7
              Още веднъж много ти благодаря тази седмица 6те ходя да взема и събота и неделя 6те го направя
              Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
              Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

              Коментар


                #8
                Ок!За нищо!Пак заповядай :D
                Fiat Grande Punto

                Коментар


                  #9
                  Между другото забравих да ти кажа, че може да имаш проблем с ваденето на оригиналния волан!Аз доста зор видях докато го издърпам!Като го дърпаш, след като си отвил гайката се пази на разстояние, защото той се изважда изведнъж и ако си близо - кофти :D Е хайде успех с начинанието и се похвали като сложиш новото воланче! :D
                  Fiat Grande Punto

                  Коментар


                    #10
                    Колега,просто не развивай гайката до край,защото както каза колегата може да се нокаутираш сам.
                    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                    Коментар


                      #11
                      И трябва да е сложен контактния ключ,за да се прибере зъбчето за заключване на волана.
                      Octavia RS
                      Evo 10-служебната играчка.

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря на всички за помоща купих си фланеца, но понеже съм си дал целия инструментариум на един колега не го сложих тази събота и неделя дето идва смятам да направя това. А за махането грижи няма аз вече съм го махал веднъж. За зъбчето не се сещам но като връщах оригиналния обратно немах грижи не си спомням дали бях на контакт.Искам да направя едно уточнение за хората които ще търсят фланец има го и на магазин StreetMania който е на Козлудуй №1 (освен на посочения от колегата pifakiz).Като го сложа може да се сберем да го покажа щото такъв не съм виждал масово да се продава (волана де)
                        Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                        Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                        Коментар


                          #13
                          Колеги сложих волана ,фланеца пасна идеално както каза колегата Пифакиз .Интересното е че като свалях оригиналния забравих да сложа ключа на контакт и видех зор с ваденето докато не се сетих .Но сега е супер скоро ще го снимам щото такъв волан никаде не съм виждал .Наистина се върти малко по трудно макар и аз да съм с хидравлика но това е в реда на на нещата заради по -малкия радиус.
                          Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                          Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                          Коментар


                            #14
                            Ха така колега Да ти е честито новото воланче!Ще му свикнеш няма проблеми!Даже след време ще ти стане по-удобно с него!Върти се по-трудно, но правиш по-малки движения с които колата завива повече!Поне така ми се струва на мен!Хайде успех с новата придобивка!Чакам снимките, да го видя този готин волан
                            Fiat Grande Punto

                            Коментар

                            Working...
                            X