Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизел срещу Бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    ivanko_rs написа:
    Много притеснява този израз "почти идентични" двигатели.Вземи се конкретизирай.Това на колко е надут един мотор зависи от много неща.А за тези 1200 миризливи коня само ще спомена за Додж Вайпър Хенеси скромно 1700+ коня.Малко са,а?Като ще си говорим за коне......
    Говорим за коне Смях...Vector 180090° V 12 CYLINDERS - DIESEL CYCLE1325 kW (1800 CV)Като този двигател ще изкара поне 1 милион километра при пълно натоварване.Вайпъра колко ще изкара?Ти си на ред.Имам още козове. Както забелязваш и аз говоря с цифри.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #62
      ogi28b написа:
      следвайки първия пост, коментирайте това: Тойота Корола 1.4 Д4Д с/у Фиат Браво/а 1.4 12В?Ето ви еднакви кубатури. Или сега пък ще се хванете че единия няма достатъчно цилиндери?
      Е какво има да му мислим?Тойотата е 90,а Бравото е 80 коня.То си е ясно.Само че има едно голямо но ,а именно Тойотата е турбодизел По същата логика - Алфа Ромео 146 1.6 16V ,срещу Peugeot 307 XR 1.6 HDi 16V
      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

      Коментар


        #63
        шо не пуснеш Д4Д срещу уно турбо уе - нали равни треаше да са ми на льо ман ако падне температурата и замръзне нафтата - ма вие сте в БГ уе ко прайте на льо мана - карайте си половин милионните печки ,теглете трактори с тях и слезте на земльо нема ли модери уе
        fiat coupe 1.8 16v

        Коментар


          #64
          vlalov написа:
          шо не пуснеш Д4Д срещу уно турбо уе - нали равни треаше да са ми на льо ман ако падне температурата и замръзне нафтата - ма вие сте в БГ уе ко прайте на льо мана - карайте си половин милионните печки ,теглете трактори с тях и слезте на земльо нема ли модери уе
          Има модератори, който ще работят върху това, да се научиш да пишеш на български език.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #65
            BO написа:
            Говорим за коне Смях...Vector 180090° V 12 CYLINDERS - DIESEL CYCLE1325 kW (1800 CV)Като този двигател ще изкара поне 1 милион километра при пълно натоварване.Вайпъра колко ще изкара?Ти си на ред.Имам още козове. Както забелязваш и аз говоря с цифри.
            Добре.Пак Додж Вайпър скромните 1900 коня и рекорд на драг 7.9 сек 1/8 миля подготвен от "Heffner`s performance" .Ето и видео даже http://www.vbox7.com/play:b75955fbПак си ти
            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

            Коментар


              #66
              абе щом се оказа че няма разлика м/у 4500 оборота и 7000, според вас, не виждам да има и разлика м/у турбо и атмосфера, алоуууууууууу....ЕИ НАЧИ!!! Бензина си има обороти, дизела си има турбина! както казва ники александров "Тишина на Анфийлд, това е положението!"колегата в предишния пост нещо се обърка или аз не съм разбрал? 1/8 миля за 7.9 секунди? ми че то човек ги взима за едва 2.5 пъти повече време (20-на секунди), та какво остава за 1900 коня автомобил?

              Коментар


                #67
                ivanko_rs написа:
                BO написа:
                Говорим за коне Смях...Vector 180090° V 12 CYLINDERS - DIESEL CYCLE1325 kW (1800 CV)Като този двигател ще изкара поне 1 милион километра при пълно натоварване.Вайпъра колко ще изкара?Ти си на ред.Имам още козове. Както забелязваш и аз говоря с цифри.
                Добре.Пак Додж Вайпър скромните 1900 коня и рекорд на драг 7.9 сек 1/8 миля подготвен от "Heffner`s performance" .Ето и видео даже http://www.vbox7.com/play:b75955fbПак си ти
                Тук освен да правим мнения друго няма май.Хайде да ти дам най-големия си жокер пък ти ходи прави 60 бензинови агрегата да работят паралелно, за да достигнат това:Wartsila-Sulzer RTA96-CСкромно - 108920 конски сили - хайде ти си наред, давай При този вариант 50% от енергията на горивото се превръща в енергия за движение, ти имаш ли идея на най-добрия бензинов двигател каква му е тази характеристиа, че спориш, че бензиновия двигател бил по-добър? Аз мисля, че свърших по тази тема
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #68
                  BO написа:
                  vlalov написа:
                  шо не пуснеш Д4Д срещу уно турбо уе - нали равни треаше да са ми на льо ман ако падне температурата и замръзне нафтата - ма вие сте в БГ уе ко прайте на льо мана - карайте си половин милионните печки ,теглете трактори с тях и слезте на земльо нема ли модери уе
                  Има модератори, който ще работят върху това, да се научиш да пишеш на български език.
                  Драги Бо аз българския го зная доста по добре от тебе (надявам се да не е много ) но уви е видно че ти не знаеш доста по-обем и качество неща . нямам никво намерение да се парфюмирам с нафта ( и Кю 7 да караш пак смърди ) но на тебе и съсловието ако ви е приятно да миришете така ... продължавайте да пишете
                  fiat coupe 1.8 16v

                  Коментар


                    #69
                    vlalov написа:
                    BO написа:
                    vlalov написа:
                    шо не пуснеш Д4Д срещу уно турбо уе - нали равни треаше да са ми на льо ман ако падне температурата и замръзне нафтата - ма вие сте в БГ уе ко прайте на льо мана - карайте си половин милионните печки ,теглете трактори с тях и слезте на земльо нема ли модери уе
                    Има модератори, който ще работят върху това, да се научиш да пишеш на български език.
                    Драги Бо аз българския го зная доста по добре от тебе (надявам се да не е много ) но уви е видно че ти не знаеш доста по-обем и качество неща . нямам никво намерение да се парфюмирам с нафта ( и Кю 7 да караш пак смърди ) но на тебе и съсловието ако ви е приятно да миришете така ... продължавайте да пишете
                    Май се засегна а?Напиши нещо по темата, за това ти го написах горното. Съжалявам ако съм те обидил!
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #70
                      vlalov написа:
                      BO написа:
                      vlalov написа:
                      шо не пуснеш Д4Д срещу уно турбо уе - нали равни треаше да са ми на льо ман ако падне температурата и замръзне нафтата - ма вие сте в БГ уе ко прайте на льо мана - карайте си половин милионните печки ,теглете трактори с тях и слезте на земльо нема ли модери уе
                      Има модератори, който ще работят върху това, да се научиш да пишеш на български език.
                      Драги Бо аз българския го зная доста по добре от тебе (надявам се да не е много ) но уви е видно че ти не знаеш доста по-обем и качество неща . нямам никво намерение да се парфюмирам с нафта ( и Кю 7 да караш пак смърди ) но на тебе и съсловието ако ви е приятно да миришете така ... продължавайте да пишете
                      Май се засегна а?Напиши нещо по темата, за това ти го написах горното. Съжалявам ако съм те обидил!
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #71
                        BO, съжалявам, не вървиш, този двигател е двутактов дано никога не се развърти със 7000 об/ мин....

                        Коментар


                          #72
                          BO написа:
                          ivanko_rs написа:
                          BO написа:
                          Говорим за коне Смях...Vector 180090° V 12 CYLINDERS - DIESEL CYCLE1325 kW (1800 CV)Като този двигател ще изкара поне 1 милион километра при пълно натоварване.Вайпъра колко ще изкара?Ти си на ред.Имам още козове. Както забелязваш и аз говоря с цифри.
                          Добре.Пак Додж Вайпър скромните 1900 коня и рекорд на драг 7.9 сек 1/8 миля подготвен от "Heffner`s performance" .Ето и видео даже http://www.vbox7.com/play:b75955fbПак си ти
                          Тук освен да правим мнения друго няма май.Хайде да ти дам най-големия си жокер пък ти ходи прави 60 бензинови агрегата да работят паралелно, за да достигнат това:Wartsila-Sulzer RTA96-CСкромно - 108920 конски сили - хайде ти си наред, давай При този вариант 50% от енергията на горивото се превръща в енергия за движение, ти имаш ли идея на най-добрия бензинов двигател каква му е тази характеристиа, че спориш, че бензиновия двигател бил по-добър? Аз мисля, че свърших по тази тема
                          Аз си мислех,че това е авто-форум, а то пък било корабо-форум
                          SEAT Leon Cupra 300
                          Triumph Street Triple 765 R

                          Коментар


                            #73
                            Аз по темата достатъчно писах но явно има хора дето не мислят кво четат и ... няма ми пишката шси играя с клавиатурата нема за кво да се засягам абсолютно безсмисленно мерене на пишки - пишете неща дето не сте ги осъзнали как се случват ама мерите ми БМВ пък имат 1300 кс от 1.5 литров мотор още 80- те години ... не ми е къс ма е дебел
                            fiat coupe 1.8 16v

                            Коментар


                              #74
                              ogi28b написа:
                              следвайки първия пост, коментирайте това: Тойота Корола 1.4 Д4Д с/у Фиат Браво/а 1.4 12В?Ето ви еднакви кубатури. Или сега пък ще се хванете че единия няма достатъчно цилиндери?
                              Сравни 1.4 д4д с пунто GT 1.4 turbo,нали дизела е с турбо? ЗНАЧИ ЩЕ СРАВНЯВАМЕ С ТУРБО БЕНЗИН,АМА НЕЩО МАЙ НЯМА ДА ВИ ИЗНАСЯ А? Нафтата не ви влияе добре
                              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                              Коментар


                                #75
                                ogi28b написа:
                                абе щом се оказа че няма разлика м/у 4500 оборота и 7000, според вас, не виждам да има и разлика м/у турбо и атмосфера, алоуууууууууу....ЕИ НАЧИ!!! Бензина си има обороти, дизела си има турбина! както казва ники александров "Тишина на Анфийлд, това е положението!"колегата в предишния пост нещо се обърка или аз не съм разбрал? 1/8 миля за 7.9 секунди? ми че то човек ги взима за едва 2.5 пъти повече време (20-на секунди), та какво остава за 1900 коня автомобил?
                                Не ми отговори на въпроса кога ти идва на теб въртящия момент и кога идва на бензина На пирло дедрата ти е почти в класа,100 кубика разлика имате и двамата сте турбо,айде като си толкова отворен изкарвай печката аз ще сложа ключовете от мойта кола ти ще сложиш ключовете от бравото искаш ли
                                ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X