Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нестандартна тема:Избор на домашно куче.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нестандартна тема:Избор на домашно куче.

    Малко е странно във автофорум да пиша,ама вече 2-ри ден чета всичко по всякакви форуми за кучета и съм много объркан.Значи това което търся е сравнително малко куче (max 30-40-45 см. високо),което да е добродушно разбира се към деца и възрастни.Особенното е,че през пролетта и лятото ще бъде на вилата,като там постоянно ще има човек,но зимата ще е в апартамент.Та е важно да не прави много бели,щото четох че някои породи им е в страстта да си похапват обувки и диванчета. За момента,познат който работи в приют за кучета ми предлага Бретон Шпаниол - на 2 години,учено за лов,но не е работило.Та приемам всякакви насоки ... :PП.П Забравих да спомена,че е хубаво кучето да не е от онези дето искат много разходка,защото го взимам за баща ми,а той през деня си е на работа и няма как.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    #2
    Re: Нестандартна тема:Избор на домашно куче.

    Ако вдигнем летвата с 20-тина сантиметра получаваме това http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...никални са .
    Bravo 1.9 Mjet/120

    Коментар


      #3
      Re: Нестандартна тема:Избор на домашно куче.

      Princo написа:
      П.П Забравих да спомена,че е хубаво кучето да не е от онези дето искат много разходка
      С това условие, по моите скромни познания и опит, ловджийска порода въобще не е в опциите. Конкретен пример - един колега си взе ягдтериер преди няколко месеца и го гледа засега в апартамент, но му се разказа играта. Това куче стои на едно място само докато спи, в останалото време е някаква машина за ядене, късане (не само обувки и диванчета, но и стени от гипсокартон :D ) и джафкане.
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        Забрави за всичко ловно.Най-интелигетните кучета са пуделите. Освен това, въпреки че са дългокосмести, не линеят и не пилеят козина.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Вземи куче от приют, спаси живот Колкото до породите, повечето малки са кротки. И общо взето както го възпиташ. Едно приятелче има питбул дето непознат може да му бърка в устата докато яде и няма да го закачи.
          BMW E46 coupe
          Fiat Punto 1.1 LPG - ex

          Коментар


            #6
            В къщи имаме френски булдог от почти две години.Е такова добиче не съм виждал-повечето време спи,малко яде и не прави поразии.Много е умно и любвеобилно.Малко е-около 60 см дължина и 25-30 височина,с къс косъм,не се скуби.Жалко,че снимките,които имам са големи и не мога да ги кача.
            PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
            Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

            Коментар


              #7
              Приятел има мини йоркширски териер. Няма по--сладко и добродушно куче. Зимата почти не го извежда, никога не би наранило никого.Минус е високата цена - около 900--1000 лева в зоо магазините, той го взе от Пловдив за 600.Много е игриво. Има коса, а не козина и не става всичко в косми.Освен това е магнит за мацки.
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #8
                Да Йоркитата са много готини. Тази сладуранка е на 4 години. Не е моя на един приятел и гаджето му, ама като ме види и все в мен се взе. Много обичливи кутрета и наистина магнит за мацки.
                BMW E46 coupe
                Fiat Punto 1.1 LPG - ex

                Коментар


                  #9
                  Точно тоя териер е супер злобния дребос в повечето случай. Само лае и се опитва да хапе, почти всеки който види. :D
                  1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                  Коментар


                    #10
                    По мое наблюдение, 90% от малките кученца са злобни и зли, може би са комплексарчета, знам ли. :D
                    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                    Коментар


                      #11
                      Наистина доста от по-дребните кученца лаят околните Ловджия не е за апартамент, имаме си един такъв и е доста енергичен. Също върху джак ръсел териера и бийгъла имам наблюдения, че си искат разходка, доста са енергични, че чак малко откачени Но са си красавци. Ако искаш вярвай, но в този сайт за всяка порода , върху която имам наблюдения, писаното отговаря http://www.lapichki.com/pets/porodi.php?pet=dog
                      Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                      Коментар


                        #12
                        кокерче...
                        Powered by Emzo

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря на всички за отговорите.Голямо куче не искам.Търси се мъник.Причините са,че не искам зимата да затварям голямо куче в апартамента,а най-голямата причина е,че кучето ще го гледа и дядо ми,а той вече е слаб и едно голямо куче ще го повлече и събори ... Сега ще прочета този сайт и най-вече за кокер шпаниола,иначе това куче,просто ми го предложиха като вариант,тея дни щях да ходя да го гледам,на думи е спокойно и си играе със всички,но само на думи ...
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #14
                            Един кокер ще докара стареца до инфаркт...
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #15
                              Глупости. Много са хубави и добри
                              Powered by Emzo

                              Коментар

                              Working...
                              X