Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

HDMI проблем с таблет и ТВ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    HDMI проблем с таблет и ТВ

    Здравейте, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, и го е разрешил успешно, ще се радвам ако сподели опита си с мен.Проблема е че при включване на Asus Iconia A1-810 към ТВ-то, таблета сам си засича HDMI че е вързано но екрана си остава черен като само се вижда информация за резолюцията която при промяна от таблета се променя и на ТВ-то. Но картина няма Та дали е възможно да е от кабела или да търся другаде проблема, например в Андроид-а 4.2.2 ?
    Stilo 1.9 JTD 115Hp

    #2
    От настройките на телевизора избираш HDMI за вход.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      iliyan написа:
      От настройките на телевизора избираш HDMI за вход.
      Благодаря за съвета, ама не съм чак толкова тъп Разбира се че съм избрал HDMI входа, а и както съм написал по-горе, се появява на екрана на ТВ-то инфо за резолюцията зададена от таблета.......и до там.Само черен екран.
      Stilo 1.9 JTD 115Hp

      Коментар


        #4
        Друг кабел или друг ТВ пробвай, може нещо HDMI на таблета/тв-та да е заминал.
        BMW E46 coupe
        Fiat Punto 1.1 LPG - ex

        Коментар


          #5
          Съвпадат ли резолюциите на таблета и телевизора? Ако таблета подава ФУЛХД ,а телевизора е ХД рейди,може да не разпознава формата.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #6
            Дано не е от таблета, че не ми се ходи по сервизи.....Иначе ТВ-тата са съвместими..........кабела уж работи, щото таблета сменя резолюцията и на ТВ-тата........ще търся друг кабел май
            Stilo 1.9 JTD 115Hp

            Коментар


              #7
              Кабела ти е проблема най вероятно,виж ТВ-то какъв поддържа ,сигурно ще е HDMI 1.4 ,включи го в ТВ-то там където пише HDMI(ARC) за да имаш звук и картина.

              Коментар


                #8
                А ако на телевизора няма "HDMI (ARC)" - няма ли да има звук и картина?

                Коментар


                  #9
                  1. Samsung LE40D550 2. LG 24MN330DИ при двете картина - Йок Въпреки че таблета засича че е свързан.
                  Stilo 1.9 JTD 115Hp

                  Коментар


                    #10
                    Ся от цялата работа ,не разбрах пробва ли ги на една и съща резолюция поддържана от телевизорa или не?
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #11
                      krasio_79bs написа:
                      Ся от цялата работа ,не разбрах пробва ли ги на една и съща резолюция поддържана от телевизорa или не?
                      И двете ТВ-та поддържат резолюцията, а и пробвах с всички резолюции който имаше в настройките на Андроид-а.Последни съмнения имам че или кабела или буксата на таблета не са наред.
                      Stilo 1.9 JTD 115Hp

                      Коментар


                        #12
                        Аз подобен любовен проблем имах с настолен компютър с вградена видеокарта и HDMI изход. Пропуснал бях, че по-равно във времето по HDMI компютъра беше отнесъл як токов удар и HDMI не работи. Реагираше точно по същия начин - сменя резолюция, открива телевизора, телевизора изписва, че е на еди си каква резолюция, но видео сигнал нанайци. Разбира се не съм си играл да ремонтирам дънната платка, а я смених с такава, но работеща Виж за таблет съм склонен да поекспериментирам, преди да го пратя на сервиз, но все пак имай 1 на ум.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар

                        Working...
                        X