Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ех,Глобул!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ех,Глобул!

    Ами да разкажа какво ми се случи с въпросния оператор.........Преди три - четири години купих на баща ми телефон с предплатена СИМ карта към "Глобул",която естествено регистрирах на мое име.Всеки месец вкарвах по някой лев в картата,за да може той да говори спокойно.Преди месец той решава,че ще му е по-изгодно да мине на тарифен план.Викам му "Ок,отиваш в офис на Глобул и си вземаш това,което ти харесва,правиш си договорче на твое име,като внимателно четеш за какво става въпрос!"След няколко дни разбирам от майка ми,че е минал на тарифен план.Питам за новия номер,за да си го запиша и следва изненада....... същият номер (който е на мое име)!Отивам у тях,вземам си предплатената сим картата,слагам я в телефона и установявам ,че е деактивирана!Номерът ми е прехвърлен на баща ми,като са му казали ,че няма проблеми (щом ми е баща)!Сега той има договор и аз имам договор за един и същ номер!Стреснах се при мисълта,че така лесно може да се прехвърлят номера без съгласието на титуляра!Изобщо недоумявам как е възможно да се получи това!Утре ще отида в офиса,където са извършили тази процедура.Смятам да поискам да ми заредят 10 лева в предплатената СИМ карта!Да видим какво ще кажат........
    Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

    #2
    И какво очакваш да ти кажат?Ще ти кажат,че си прехвърлил предплатената карта на абонаментен план.Друг е въпроса,че не е правилно това да става по този начин.
    PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
    Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

    Коментар


      #3
      Не искам да защитавам Глобул, никога не съм имал вземане- даване с тях (и слава богу), но това е проста немарливост от страна на служител. Това от твоя гледна точка. От гледна точка на баща ти - идеално, свършил си е работата без да те разкарва, примолил се е човека, обяснил е, може и позната да е е била служителката. Не се пали толкова, все пак сме в България Аз на жена ми редовно и оправям тарифния план към Мтел, и то по телефона. Просто шефката на магазина ни е близка и само се обаждам.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        Yavor написа:
        Не искам да защитавам Глобул, никога не съм имал вземане- даване с тях (и слава богу), но това е проста немарливост от страна на служител. Това от твоя гледна точка. От гледна точка на баща ти - идеално, свършил си е работата без да те разкарва, примолил се е човека, обяснил е, може и позната да е е била служителката. Не се пали толкова, все пак сме в България Аз на жена ми редовно и оправям тарифния план към Мтел, и то по телефона. Просто шефката на магазина ни е близка и само се обаждам.
        Е това си е типично по български. Всичко да правим чрез познати, с връзки, в нарушение на правилата... И после ревем като на някой по този начин му прехвърлят апартамента на друг.Колега подай жалба на сайта на КРС. http://www.crc.bg//section.php?lang=bg&id=687Време е да се научат да спазват правилата. Аз дори съм се жалвал срещу служители дето като им кажа номера не ме питат на кой се води, ами ми казват директно името.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Е какво толкова е станало ? Нали СИМ картата ти е деактивирана ? А баща ти си запазва същия номер,който го знаят приятелите му и др. и респективно му идва по-удобно,от колкото тепърва да му дават номер.Според мен служителят просто ви е улеснил и искал да помогне,а тва как ти го приемаш е друг въпрос.
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #6
            И аз мога да отида и да им кажа че съм му баща. Естествено че не е редно.
            BMW E46 coupe
            Fiat Punto 1.1 LPG - ex

            Коментар


              #7
              Princo написа:
              Е какво толкова е станало ? Нали СИМ картата ти е деактивирана ? А баща ти си запазва същия номер,който го знаят приятелите му и др. и респективно му идва по-удобно,от колкото тепърва да му дават номер.Според мен служителят просто ви е улеснил и искал да помогне,а тва как ти го приемаш е друг въпрос.
              И как точно е доказал че му е баща? Само по фамилията ли?Ми то по тоя начин утре ще ида в този магазин и ако съм с твойта фамилия примерно, ще кажа че съм ти баща и ще си купя един телефон на изплащане на твое име.А и да го е доказал на служителя че наистина е баща му пак няма право да му прехвърля чужда карта.То това дето са направили си е почти престъпление.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                Разбира се,че в случая не е станало нищо страшно за мен и баща ми!Може би ако бях там щях да предложа същата схема!Потресен съм,че е възможно подобно действие без присъствието на титуляра на картата!
                Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

                Коментар


                  #9
                  Страшна драма... Вместо да се радваш, че не си се разкарвал... Аз пък ужасно се изнервям като трябва да викам баща ми, за да се подпише някакъв договор, защото той е титуляр...

                  Коментар


                    #10
                    Лелееее не мога да повярвам какви разсъждения се праскат тука... Но пък си обяснявам много други неща за нивото на държавата...Сигурен съм, че не само е незаконно, но и в Глобул имат ясна и точна ПРОЦЕДУРА за всяко едно нещо и това действие на служителя със сигурност нарушава конкретна процедура. И то най-вероятно не само една. Да кажем една за идентификация на клиент и втора за закриване/промяна на съществуващ договор. Говоря примерно.Колегата може да отиде и да поиска да си зареди картата. След това да поиска копие на договора, да се направи експертиза на подписа и поиска много сериозно обезщетение от Глобул.Аз 3 пъти в обедната почивка тръгвам да си закривам номер във Виваком и разбира се личната карта не си я нося тези 30 минути. И естествено ми отказват и не си правя и думата повече. Кво остава някой си, без те да знаят баща ли ми е, чичо ли, стринка ли, да отиде и да ми закрие карта на МОЕ име и да сключи нов договор на НЕГОВО име с МОЯ номер???Аз като човек, който работи според и понякога пише процедури, спазването, на които се следи строго от маса хора, вътрешен контрол, одитори и т.н. бих определил ситуацията като абсурдна. Да, понякога се правят компромиси, няма как, но тук не говорим за промяна на един от номерата за приятели, примерно, а за закриване на договор на лице, което изобщо не присъства?!
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #11
                      vital написа:
                      Страшна драма... Вместо да се радваш, че не си се разкарвал... Аз пък ужасно се изнервям като трябва да викам баща ми, за да се подпише някакъв договор, защото той е титуляр...
                      Надявам се,че има ирония в написаното,защото в противен случай не мога да приема на сериозно подобно изказване!
                      Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

                      Коментар


                        #12
                        style34 написа:
                        Да, понякога се правят компромиси, няма как, но тук не говорим за промяна на един от номерата за приятели, примерно, а за закриване на договор на лице, което изобщо не присъства?!
                        Какви договори, какви 5 лева?!?Говорим за предплатена карта. Предплатените карти доскоро не се регистрираха изобщо.Заради телефонните престъпления въведоха при продажбата им да регистрират купувача. Но това не е сключване на договор.Тези данни за купувача ги пазят единствено и само за представяне при поискване от полицията.Няма никаква драма тук.Ако картата беше на договор - тогава съм сигурен че няма как да стане тая работа нито в Сливен, нито в Кермен.

                        Коментар


                          #13
                          Тоест си купуваш предплатена карта и във всеки момент по преценка на оператора могат да ти я деактивират и дадат номера на друг? Може, не знаех...
                          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                          Коментар


                            #14
                            Стига глупости. Преди е можело да може ,но в момента при положение че предплатените карти се регистрират,как така ще е прехвърлят на ДРУГ абонат ?Това е немислимо,че така може всеки да прави каквото си поиска.

                            Коментар


                              #15
                              Драматичния състав си няма работа тия дни и голямо вайкане пада тука...Що за хора сме ние, дето ходим по перваза и по отсрието на бръснача. Да, не е правилно, но нищо фатално не се е случило. И съм сигурен че ако не беше баща на титуляра нямаше и да се случи. Ай стига сте преигравали!Дано наистина да сте толкова стриктни в живота си, в което дълбоко се съмнявам. Пийс!
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар

                              Working...
                              X