Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Протече ми радиатора в апартамента-какво да правя? -РЕШЕНО-

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Протече ми радиатора в апартамента-какво да правя? -РЕШЕНО-

    Снощи ми се случи случка-започна да капе единия радиатор в апартамента , той не се ползва и крана му от горната страна е затворен, но явно връща през обратната тръба и постоянно има вода и капе. За 10 часа пълни 5-6-тина литра вода. Но не ми се мисли ако ме няма няколко дни какво ще стане. Как да процедирам и какво може да се направи- искам да го затапвам, въобще не ми трябва но как стои въпроса с парното на целия вход/блок и т.н докъдето засяга тоя проблем. Помагайте че работата е на зле.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    #2
    Спира се помпата в абонатната. Източва се системата до ниво, под твоето. Демонтира се радиатора, затапва се и наново се пълни. Със студена вода, естествено. Загуби си е.Но няма как. Това си е авария.
    Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
    Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
    Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

    Коментар


      #3
      Не всеки вход си има помпа. При нас 2 входа имат една обща абонатна. Ако се спре парното от абонатната и се източи два входа остават без парно. Но това си е авария отиваш спираш го и толкова Дано не си на 1-2 етаж.
      BMW E46 coupe
      Fiat Punto 1.1 LPG - ex

      Коментар


        #4
        На 2 етаж съм ама няма как- ще изтраят час-два без парно. Утре ще действаме.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Само да допълня.....Водата се заплаща на касиера на входа. При 8 етажна панелка (един вход) около 2-3 кубика. (6-10 лв.). Така е прието при нас.Трябват ти 2 бр. "тапа капа" и добър водопроводчик, да не откърти отклонението от вертикалния щранг.След това се уведомява и топлинният счетоводител, взима се бланка за намаляване на отопляемият обем, попълва се и се подписва от Председателя на Домсъвета и двама членове и се подава при топлинния счетоводител. За да се плаща по малко през отоплителният сезон.Поздрави и успех

          Коментар


            #6
            Loctite Hysol ® 3463 A&BМагическа стомана, пръчка- Стоманен пълнеж- Втвърдя ва под вода- NSF сертификат за питейна водаLoctite® Hysol® 3463 А&В Магическа стомана е бързо втвърдяващо 2К епокси епило, подходящо за авариен ремонт на метални компоненти. Идеално за уплътняване на течове на резервоари и тръбопроводи, запълване на преоразмерени резби, поправка на пукнатини в корпуси
            Колега това нещо ще те спаси. Може и временно, може и за винаги. Сега е сезон, идват празници. Ще влезеш в голям филм.Този продукт съм го ползвал. Човек трябва да си има едно такова нещо у дома. Ако питаш мен - спасявай се с това, а на лято ще мислиш.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #7
              Единият ми радиатор капе от миналата зима. По литър на половин месец някъде. Лятото като няма парно нали няма проблем директно да свалям радиатора и да действам? Лошото е, че после няма да знам дали съм се справил добре...
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #8
                теч

                На вратат на абонатната би трябвало да има телефон на отговорника/ техника за района обаждаш му се до 9.30 ч да оправи нещата става почти бързо и лесно и не би тябвало да ти вземе много пари това след абонатаната и те по принцип не отговарят на горе
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Проблема е че тече от няколко места включително и отзад където дори не го виждам ,затова ще решавам проблема генерално с махане.
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    радятор

                    Аависи какъв е ако е чугунен трябва да се разглоби с големия ключ и да се почисти съединенията ако е алуминиев може да смениш само реброто където прави проблем ако е тенекиен търсиш друг или го затапваш за по добри времена
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Само някой да не си мисли, че лятото системата му е празна!!! Ако е празна ще изгният радиаторите! По принцип трябва да има 2 крана - на входа и на изхода на всеки радиатор - спираш крановете и сваляш радиатора при такива случки...
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        donnna написа:
                        Само някой да не си мисли, че лятото системата му е празна!!! Ако е празна ще изгният радиаторите! По принцип трябва да има 2 крана - на входа и на изхода на всеки радиатор - спираш крановете и сваляш радиатора при такива случки...
                        Моята презумпция за лятото беше, че комшиите ще бъдат по-търпеливи. :P
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #13
                          Пробвай с добавката Holts Radwelt. Ако имаш разширителен съд на системата иначе незнам как ще я сипеш вътре. На радиаторите на коли прави чудеса.
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            Не ми се рискуваше с тоя изгнил радиатор и затова го свалихме направо.
                            Фиат Крома 1.9 16v+
                            Фиат Браво 1.6 16v
                            Фиат Мареа 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              Holts Radweld
                              Прикачени файлове
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X