Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За кучетата с любов, и къде си извеждате домашните любимци?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За кучетата с любов, и къде си извеждате домашните любимци?

    Тааа...понеже отскоро съм в София ( отново ), но този път си имам и "съквартирант" На ~3месеца и малко е, искам да попитам колегите, къде тук в София си извеждате кучетата, за да мога да го закарам да си играе с други кучета..понеже тук при нас от около месец не съм срещал друго куче, с което могат да си играят
    Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

    ...E90..incoming..!!

    #2
    на сайта на общината, в която живееш, трябва да има наредбата, с която са определени местата за разхождане на домашни любимци.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      А ти в кой квартал си позициониран?
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа:
        А ти в кой квартал си позициониран?
        Слатина, но не е проблем през почивните ми дни да отида до някой парк, стига да има с кой да си играе кучето, не да обикалям София напразно
        Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

        ...E90..incoming..!!

        Коментар


          #5
          Их че е сладур Какв марка е, ретривър ли е?Горе в градинката срещу зала "фестивална" доста хора си извеждаха кучетата.Преди време бях на квартира там и много им се радвах.Между другото там има и една ветеринарна клиника за които мога да кажа, че са много добри.Хората са работяги - ако ти потрябват такива услуги ще ти дам координати на лични.
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            Ние се разхождаме в младост но сме доста стари и не подлежим на дълги разходки.Иначе ако те необходим добър ветеринар имам такъв под ръка.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              В зелените площи зад Хилтън и музея на Земята и хората се събират много стопани с кучетата си. Също така и в близкия Южен парк, събота и неделя е пълно с песове. Има и БГ клуб на породата, където можеш да провериш за редовните им срещи.
              преди - TIPO
              сега - VOLVO XC60

              Коментар


                #8
                Според мен не давате добри указания на колегата. Защо просто не му обясните, че в столицата и големите градове(като за последните нямам много наблюдения, но предполагам) е най-лесно да срещнеш акащи кучета предимно там, където по цял ден има деца. Общо взето - озърташ се и се ослушваш - има ли детска площадка - там са кучетата. Последователността е следната: сутрин, рано(5-6 до към 7) сса кучетата - акат, пишкат и т.н. След 8 са децата. В края на деня купона е общ - децата излизат около 4 след обед, отпочинали от 2 до 4, а малко след това - изчакали са ги да се съберат повечко - майките и татковците, баби и т.н. извеждат кученцата.Целта е дечицата винаги да играят в градинка, богато осрана от кучета. При по-голям набор четириноги, е възможно да бъдат наакани и кашпи пълни с пръст за цветя, но без цветя.

                Коментар


                  #9
                  Принципно като информация само искам да споделя че всичките гълъби, гугутки, врабци, гарги и прочее пернати в СФ стоварват няколко пъти повече биологичен материал от колкото домните и бездомни кучета.........ся моля да не рипне някой да ми чете конско и да ми изтъква кви ли не мотиви че ала - бала, не оправдавам и не защитавам абсолютно никой......просто споменавам любопитен факт, изследване което голям европейски град е установил.....
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    #10
                    PASSARELLA написа:
                    Според мен не давате добри указания на колегата. Защо просто не му обясните, че в столицата и големите градове(като за последните нямам много наблюдения, но предполагам) е най-лесно да срещнеш акащи кучета предимно там, където по цял ден има деца. Общо взето - озърташ се и се ослушваш - има ли детска площадка - там са кучетата. Последователността е следната: сутрин, рано(5-6 до към 7) сса кучетата - акат, пишкат и т.н. След 8 са децата. В края на деня купона е общ - децата излизат около 4 след обед, отпочинали от 2 до 4, а малко след това - изчакали са ги да се съберат повечко - майките и татковците, баби и т.н. извеждат кученцата.Целта е дечицата винаги да играят в градинка, богато осрана от кучета. При по-голям набор четириноги, е възможно да бъдат наакани и кашпи пълни с пръст за цветя, но без цветя.
                    Абсолютно подкрепям и заставам зад думите на колегата!Аз също съм отвратен от цялата тази история. Обаче колегата, който е пуснал темата е от Бургас - искам да попитам нещо лично него, защото би трябвало да знае как са уредени нещата в морският град. Сега като си в София ще продължаваш ли да си събираш акото на кучето в пликче? Защото тук няма обособени места за разходка на кучета, никой не минава да те глоби, никой не следи дали кучето ти е вързано на каишка (нищо, че по закон е така), няма кутии с пликчета както в Бургас и пр. и пр.Провокирам темата, защото е много хубава. Нека повече хора да се замислят. Всеки има право да гледа дете, куче или каквото му се поиска, но никой не се съобразява с човека, с който делят градинката (образно казано). Т.е. проблема идва от САМОСЪЗНАНИЕТО на хората. Не казвам, че в Бургас са по-осъзнати, но там има адекватна градска управа, защото има заградени места за разходка на кучета, където можеш да ги пуснеш да вилнеят. Разходката навсякъде другаде се извършва задължително на каишка. Навсякъде в парковете има кутии с пликчета (за акото ), за да са под ръка на стопаните и най-важното - има кой да следи за спазването на правилата!!! И лятото, което прекарах в Бургас не съм видял нито едно свободно реещо се куче, нито едно лайно по тревата и никой не мрънкаше и не се оплакваше - всички бяха доволни.А в София...к’во да кажа. Тук няма проблеми. В кенефа на България всичко може. Непрекъснато търчат разни песове по градинките, серат навсякъде, никой не може и копче да каже на собствениците на кучета, защото обикновено са на тълпи и нагли. Знаят, че никой няма да им потърси сметка или отговорност за безхаберието и небрежността. Всяка градинка в столицата е мръсна, осрана и освен с домашни е пълна и с бездомни песове...На края просто искам да кажа, че проблема се корени в уредбата на нещата в нашата загубена столица, а не в съществуването на кучета по градинките. ЗАщото те могат да си съществуват и без да пречат. Просто трябва да има воля за това.
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #11
                      Слав написа:
                      PASSARELLA написа:
                      Според мен не давате добри указания на колегата. Защо просто не му обясните, че в столицата и големите градове(като за последните нямам много наблюдения, но предполагам) е най-лесно да срещнеш акащи кучета предимно там, където по цял ден има деца. Общо взето - озърташ се и се ослушваш - има ли детска площадка - там са кучетата. Последователността е следната: сутрин, рано(5-6 до към 7) сса кучетата - акат, пишкат и т.н. След 8 са децата. В края на деня купона е общ - децата излизат около 4 след обед, отпочинали от 2 до 4, а малко след това - изчакали са ги да се съберат повечко - майките и татковците, баби и т.н. извеждат кученцата.Целта е дечицата винаги да играят в градинка, богато осрана от кучета. При по-голям набор четириноги, е възможно да бъдат наакани и кашпи пълни с пръст за цветя, но без цветя.
                      Абсолютно подкрепям и заставам зад думите на колегата!Аз също съм отвратен от цялата тази история. Обаче колегата, който е пуснал темата е от Бургас - искам да попитам нещо лично него, защото би трябвало да знае как са уредени нещата в морският град. Сега като си в София ще продължаваш ли да си събираш акото на кучето в пликче? Защото тук няма обособени места за разходка на кучета, никой не минава да те глоби, никой не следи дали кучето ти е вързано на каишка (нищо, че по закон е така), няма кутии с пликчета както в Бургас и пр. и пр.Провокирам темата, защото е много хубава. Нека повече хора да се замислят. Всеки има право да гледа дете, куче или каквото му се поиска, но никой не се съобразява с човека, с който делят градинката (образно казано). Т.е. проблема идва от САМОСЪЗНАНИЕТО на хората. Не казвам, че в Бургас са по-осъзнати, но там има адекватна градска управа, защото има заградени места за разходка на кучета, където можеш да ги пуснеш да вилнеят. Разходката навсякъде другаде се извършва задължително на каишка. Навсякъде в парковете има кутии с пликчета (за акото ), за да са под ръка на стопаните и най-важното - има кой да следи за спазването на правилата!!! И лятото, което прекарах в Бургас не съм видял нито едно свободно реещо се куче, нито едно лайно по тревата и никой не мрънкаше и не се оплакваше - всички бяха доволни.А в София...к’во да кажа. Тук няма проблеми. В кенефа на България всичко може. Непрекъснато търчат разни песове по градинките, серат навсякъде, никой не може и копче да каже на собствениците на кучета, защото обикновено са на тълпи и нагли. Знаят, че никой няма да им потърси сметка или отговорност за безхаберието и небрежността. Всяка градинка в столицата е мръсна, осрана и освен с домашни е пълна и с бездомни песове...На края просто искам да кажа, че проблема се корени в уредбата на нещата в нашата загубена столица, а не в съществуването на кучета по градинките. ЗАщото те могат да си съществуват и без да пречат. Просто трябва да има воля за това.
                      Всичко, което си казал колега е на 100% правилно...Значи принципно аз си нося торбички в мен да си събирам каквото е свършило кучето, но ми идва малко трудно, понеже зад блока, където го извеждам има детска площадка и НИТО ЕДНО кошче, където мога да си изхвърля боклука...и си го нося в мен до кофите пред блока а се сещате, че първата му работа като излезе е да си свърши работата и аз седя 30-40-50мин с акото в торбичка, понеже няма къде да го хвърля..Иначе точно затова попитах, понеже в Бургас, до парка при нас има заградено място където може да си пуснеш кучето и да седнеш на пейката да си четеш вестника и не те е страх, че ще драсне нанякъде, и също така по парковете и градинките има кошчета за кучешки "отпадъци" през 10-15метра.Тук още на първия ден ходих до парка, и няма нито заградени места, а за кошчета не искам и да коментирам.Също така в Бургас, мой познати са били проверявани от инспектори за паспорт на кучето, и дали си изхвърлят "отпадъците" на обозначеното за това място, и им е правена забележка да си държат кучето на повод, като това става към 7-7,30 сутринта, и в градинката пред блока им, а не някъде по Морската или централните части на града.В София няма такова нещо, но пък хубавото, е че мога да го пускам да си бяга спокойно, понеже няма жив човек,а пък понеже той си е малко "игрив", като видя човек го връзвам понеже почва да скача по тях и да им се радва, дори вчера ми беше държана лекция от един пенсионер, как го е било хапало куче ( доберман), и следователно всички кучета са лоши, а аз просто видях човек твърде късно и малкия вече беше тръгнал на спринт към него.Иначе марката му е Лабрадор А за вет си имам при кой, мерси за предложенията.
                      Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                      ...E90..incoming..!!

                      Коментар


                        #12
                        loop написа:
                        Иначе марката му е Лабрадор :
                        Преди 5 месеца и нашата гадина беше с тия размери.......ся почва едно голямо дъвчене и правене на бели че не ти е работа......а какъв апетит има тая марка......
                        Прикачени файлове
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #13
                          ФЕРАРИСТ написа:
                          loop написа:
                          Иначе марката му е Лабрадор :
                          Преди 5 месеца и нашата гадина беше с тия размери.......ся почва едно голямо дъвчене и правене на бели че не ти е работа......а какъв апетит има тая марка......
                          Их че е сладур!! А по въпроса с белите....Положителното е, че така или иначе ще махам тапетите да мажа с латекс, така че си го оставям той да ми върши работата Ето тук беше, като го взех...и до ден днешен си има страх и почва да плаче, като го кача в колата [/url]
                          Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                          ...E90..incoming..!!

                          Коментар


                            #14
                            ,,Градинката ’’ до зала ,,Фестивална’’ не се ли казва ,,Парк ,,Гео Милев ’’ ? .Ако е така , в горната част се намира белоруското посолство.Закарай го там да се изака , моля те .
                            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                            Коментар


                              #15
                              Жив да не бях, простете че го принизих към "градинка" :D Както и да е, част от нея ме информираха, че е специално маркирана за разхождане на домашни любимци.
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар

                              Working...
                              X