Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изтичане на срочен договор с кабелна телевизия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изтичане на срочен договор с кабелна телевизия

    От много години съм абонат на пазарджишката кабелна телевизия Телекабел. В продължение на около 10-ина години сметките на всички колеги, които сме абонати, ни ги удържаха от заплатите и изобщо не съм се появявал в офисите им. През тези години никой не ме е търсил за подновяване на договор. Сега работодателят ми е в Пловдив и тази услуга отпадна. Вече няколко години подред преподписвам срочни едногодишни договори. В момента вече е изтекъл поредният едногодишен договор. Абонат съм на пакет 3, като дори плащам още 4,90 на месец за още един телевизор с HD приемник, т.е. плащам общо 39,90 лв. ежемесечно: http://www.telekabel.bg/?q=%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8И днес, както очаквах, се започнаха разправиите като отидох да плащам: - Трябва да подпишете нов договор!- Защо, каква ми е ползата от това, някаква отстъпка ще ми направите ли?- Ами не, но ако не подпишете, не мога да ви приема плащането. Този месец за последно го приемам, но другият месец или нов договор, или минавате на съвсем други цени за същите услуги.- Това къде го пише, може ли да ми покажете?- Не мога, но е така. Цените важат само за срочен договор. Друго плащане без нов договор няма да ви приемем в никой офис!Хайде сега, кажете ми как да постъпя? Прави ли са, не са ли, ако не са - кого да сезирам и на какво основание?П.П. Онлайн плащане при тях няма. Услугата ще бъде стартирана скоро - този надпис стои от години на сайта им.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Мен така ме въртят от Комнет - на някаква промоция съм от 11лв интернет. Плащам само през ипей или изипей и изобщо не отивам при тях. Иначе и те ми казват същото. Tака съм от 6-7месеца :D

    Коментар


      #3
      Както казах, онлайн плащане при моите хора няма. И не съм на никаква промоция, а на стандартния ПАКЕТ 3 + още един телевизор с HD приемник.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Re: Изтичане на срочен договор с кабелна телевизия

        snake написа:
        ...... т.е. плащам общо 39,90 лв. ежемесечно....
        Ти сериозно ли!?Вземи и провери по булсат и разните тем подобни какви са цените...цакат те доволно...аз лично съм клиент на булсат и заедно с интернета...максималния пакет ТВ + всички ХД канали...плащам около 25лв...дори и да включа друг тв таксата ми е мисля 2лв беше...договор нямам...плащам ползвам...не плащам не ползвам...няма неустойки няма нищо...отделно плащането става много лесно през страницата им...и в техен офис не помня от кога не съм ходил...всъщност последно ходих преди половин година като си пусках интернета към тях в Благоевград...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Е, това май не го беше написал, че няма онлайн плащане. Няма значение, така и така явно трябва договор да подписваш, огледай за други оферти.

          Коментар


            #6
            Re: Изтичане на срочен договор с кабелна телевизия

            kiselo написа:
            snake написа:
            ...... т.е. плащам общо 39,90 лв. ежемесечно....
            Ти сериозно ли!?Вземи и провери по булсат и разните тем подобни какви са цените...цакат те доволно...аз лично съм клиент на булсат и заедно с интернета...максималния пакет ТВ + всички ХД канали...плащам около 25лв...
            Какво означава сериозно ли? Разбира се, че сериозно. Повече от половината домакинства в Пазарджик са абонати на Телекабел. За цените не мога да преценя дали са високи, но най-хубавото е, че прекъсвания практически няма (и на интернета, и на телевизията). Иначе, когато има проблем, е голяма мъка, но за щастие се случва извънредно рядко. А в твоя максимален пакет ТВ+ влизат ли програмите с часово отместване на всички национални телевизии, HBO, TV7...?
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Такива и мен много ме кефят, Мегалан (разбирай Ментел) пробваха същата работа при мен ама както колегата каза по горе плащам им през epay и не ме интересува, един път ми звъняха да съм подписвал договор ама ги отсвирих, ако нещо се заядът - избор колкото искаш. Това на Булсат много добре звучи, напрово се изкушавам да си пусна нет на вилата

              Коментар


                #8
                Венко,я пак им разгледай начините за плащане посочени в сайта. Имам си и изипей и разни други. http://www.telekabel.bg/?q=%D0%9D%D0...B0%D0%BD%D0%B5
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  Когато ти изтече срочния договор, се превръща във безсрочен. Дори и пакета който си избрал вече да го няма, трябва да ти предложат да минеш на друг пакет пак без да преподписваш. И така докато сам не се откажеш или закрият фирмата. Всички доставчици са ЗАДЪЛЖЕНИ да предлагат и безсрочни договори.

                  Коментар


                    #10
                    krasio_79bs написа:
                    Венко,я пак им разгледай начините за плащане посочени в сайта. Имам си и изипей и разни други. http://www.telekabel.bg/?q=%D0%9D%D0...B0%D0%BD%D0%B5
                    Разглеждал съм. Като избереш "По банков път", сметка йок. Чрез ПОС терминал също не става. За ePay не знам, това ми е мътна Индия. Ще се поразровя да видим какво ще излезе. Предполагам, че просто няма да ми изпратят този уникален код, който се изисква за плащането, но ще пробвам.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      snake написа:
                      krasio_79bs написа:
                      Венко,я пак им разгледай начините за плащане посочени в сайта. Имам си и изипей и разни други. http://www.telekabel.bg/?q=%D0%9D%D0...B0%D0%BD%D0%B5
                      Разглеждал съм. Като избереш "По банков път", сметка йок. Чрез ПОС терминал също не става. За ePay не знам, това ми е мътна Индия. Ще се поразровя да видим какво ще излезе. Предполагам, че просто няма да ми изпратят този уникален код, който се изисква за плащането, но ще пробвам.
                      Сега си гледах в epay.bg има ги тези твоите, за да се регнеш ти трябва Абонатен номер и си готов, провери си някоя от платените сметки и там трябва да го има този номер.

                      Коментар


                        #12
                        Разгледах внимателно касовата бележка от последното плащане. Липсва поле Абонатен номер. Може и да е записан, защото има поне няколко цифрови комбинации, които просто си стоят на бележката, ей така, без да пише за какво се отнасят. Ще пробвам все пак през сайта им да получа официално този абонатен номер. Благодаря за съветите, това с ePay засега ми се струва добра идея. Междувременно се обадих в КЗП, а оттам ме посъветваха да подам жалба в Комисия за регулиране на съобщенията. Ще помисля дали да го направя, защото ако си станем врагове с моя доставчик, има начини да ме цакат, без да мога да докажа нищо. Ще ми прекъсват нета, ще намалят скоростта, начини много. А и без да съм юрист, ми е ясно, че ако подам жалба и изобщо й обърнат внимание, ще направят проверка, от Телекабел ще кажат "Не е вярно", защото естествено няма да ми дадат писмен отказ да ми приемат плащането, и ще продължим да си играем по нервите.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Re: Изтичане на срочен договор с кабелна телевизия

                          snake написа:
                          kiselo написа:
                          snake написа:
                          ...... т.е. плащам общо 39,90 лв. ежемесечно....
                          Ти сериозно ли!?Вземи и провери по булсат и разните тем подобни какви са цените...цакат те доволно...аз лично съм клиент на булсат и заедно с интернета...максималния пакет ТВ + всички ХД канали...плащам около 25лв...
                          Какво означава сериозно ли? Разбира се, че сериозно. Повече от половината домакинства в Пазарджик са абонати на Телекабел. За цените не мога да преценя дали са високи, но най-хубавото е, че прекъсвания практически няма (и на интернета, и на телевизията). Иначе, когато има проблем, е голяма мъка, но за щастие се случва извънредно рядко. А в твоя максимален пакет ТВ+ влизат ли програмите с часово отместване на всички национални телевизии, HBO, TV7...?
                          Не знам какво имаш в предвид под часово отместване, но тв7 имам...Това сега го копирах от страницата където си плащам таксата:пакет СТАНДАРТЕН + пакет ПРЕМИУМ + HBO + HBO HD + HBO Comedy - 21.80 лв. Ако добавя и интернета някъде 8-9лв мисля беше...пак не се връзват 39,90 Затова питах дали е сериозно защото ми се видя доста... Ето извадката от последното ми плащане...сега погледнах ХБО нямам...2013-10-05 17:55:38 26.80 Премиум, HD, Интернет 50 mbps за 1 месеца за ************** от 01-10-2013 borica Completed
                          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                          Коментар


                            #14
                            kiselo написа:
                            Вземи и провери по булсат и разните тем подобни какви са цените...цакат те доволно...аз лично съм клиент на булсат и заедно с интернета...максималния пакет ТВ + всички ХД канали...плащам около 25лв... Ако добавя и интернета някъде 8-9лв мисля беше...пак не се връзват 39,90 Затова питах дали е сериозно защото ми се видя доста... Ето извадката от последното ми плащане...сега погледнах ХБО нямам...
                            Часово отместване е да можеш да гледаш всички най-популярни програми (БНТ1, БТВ, Нова, ТВ7, Диема, HBO, Cinemax...) с различни отмествания, които започват от -25 минути и стигат до -6 часа. И освен това, като гледам не плащаш много по-малко, да не кажа хич. С интернета сметката ти става 33-34 лв, нямаш HBO, нямаш отместване във времето, нямаш втори телевизор с HD приемник.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              Венко, сметката на Булсатком е толкова С интернета. Аз в Кабиле бях с 3 телевизора и интернет, и плащах 25.80 - това до миналата година. При това - както каза колегата - няма договор. Плащаш за следващия месец - гледаш, не плащаш - не гледаш.Сега в Козлодуй плащам 30 лв за интернет и телевизия със 180 програми, от които над 20 са HD, часово отместване до над 24 часа (уж е 24, но онзи ден си гледах филм, който е почнал преди 25 часа)... картина в картината от техния приемник, възможност за записване на предавания и други екстри.Наистина мисля, че Телекабел яко ви цакат с цените.Спомням си едно време в Сливен бях на пазарджишката Телекабел... супер смотани бяха тогава... но нямаше алтернатива. Сега не знам как е там.

                              Коментар

                              Working...
                              X