Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изтичане на срочен договор с кабелна телевизия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз не ги защитавам, напротив - и те са ми "приятели", колкото и Глобул. Но сметка на Kiselo я разнищихме и както виждаш, плаща почти колкото мен, но за доста по-малко услуги. Много хора така разправят, че плащат много по-малко за интернет и за кабелна. Но като се видят нещата в детайли, се установява, че не е така. И скоростта на интернет е от значение, и броя на каналите на телевизията, и качеството, и часовото отместване.Но това не е толкова важно. Основният въпрос е за подписването на нов срочен договор. Защо трябва да го правя, законно ли е да ми отказват плащане, ако не подновя договора? Защо пак трябва да се правят гимнастики, само за да избегна посещението в офиса?Аз ще си направя труда да видя в детайли колко ще ми струват същите услуги в Булсатком в Пазарджик: 165 цифрови канала + пакет Max Pak (HBO, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax2) + HD пакет + 50 Mbps интернет + часово отместване на най-популярните канали + втори телевизор с HD приемник = 39,90 лв. в Телекабел.Но съм сигурен, че няма да е по-евтино. Или ще има максимум лев-два разлика.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #17
      snake написа:
      Аз не ги защитавам, напротив - и те са ми "приятели", колкото и Глобул. Но сметка на Kiselo я разнищихме и както виждаш, плаща почти колкото мен, но за доста по-малко услуги. Много хора така разправят, че плащат много по-малко за интернет и за кабелна. Но като се видят нещата в детайли, се установява, че не е така. И скоростта на интернет е от значение, и броя на каналите на телевизията, и качеството, и часовото отместване.Но това не е толкова важно. Основният въпрос е за подписването на нов срочен договор. Защо трябва да го правя, законно ли е да ми отказват плащане, ако не подновя договора? Защо пак трябва да се правят гимнастики, само за да избегна посещението в офиса?
      Ами всъщност не плащам колкото теб....26,80лв за ТВ и интернет без договор не е като 39,90 с 2 годишен договор и неприятни разговори в офисите им...дори да сложа още един приемник и да включа ХБО...пак ще плащам не повече от 30-31лв...а 8-9лв на месец са си 8-9лв... А и честно казано не виждам какво повече ползваш като услуги? Разликата е може би, че аз не гледам общата бройка на каналите, а дали има тези които гледам...вероятно нямам 165 канала...но пък имам всички които искам да гледам и гледам
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #18
        Kiselo, вземи уточни точно колко плащаш, защото си противоречиш. И си прегледай броя на каналите и нека тогава да направим съпоставка. И не е двугодишен, а едногодишен договора. Откъде го измисли това за двугодишния договор? Очевидно не си голям фен на телевизията, щом смяташ, че нещата, които съм изброил, не са повече услуги от твоите. И в такъв случай може би трябва да се ориентираш към безплатните ефирни телевизии. Пиша за последен път услугите, които ползвам аз:165 цифрови канала + пакет Max Pak (HBO, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax2) + HD пакет + 50 Mbps интернет + часово отместване на най-популярните канали + втори телевизор с HD приемник = 39,90 лв.Дай да видим конкретно за какво плащаш ти.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #19
          snake написа:
          Kiselo, вземи уточни точно колко плащаш, защото си противоречиш. И си прегледай броя на каналите и нека тогава да направим съпоставка. И не е двугодишен, а едногодишен договора. Откъде го измисли това за двугодишния договор? Очевидно не си голям фен на телевизията, щом смяташ, че нещата, които съм изброил, не са повече услуги от твоите. И в такъв случай може би трябва да се ориентираш към безплатните ефирни телевизии. Пиша за последен път услугите, които ползвам аз:165 цифрови канала + пакет Max Pak (HBO, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax2) + HD пакет + 50 Mbps интернет + часово отместване на най-популярните канали + втори телевизор с HD приемник = 39,90 лв.Дай да видим конкретно за какво плащаш ти.
          в по-предишния си пост сложих извадка от последното си плащане... сега си играх да ги броя...около 100 канала2013-10-05 17:55:38 26.80лв Премиум, HD, Интернет 50 mbps за 1 месеца за ************** от 01-10-2013 borica CompletedЧе не съм голям ТВ фен е факт и определено това е причината да ми се вижда доста голяма цената която плащаш... но всеки си има предпочитания разбира се! Проверих сега. Допълнителен HD приемник струва 2,40лв със същите програми като основния. Имам едни 65 канала по-малко и тази екстра с часовото отместване...вероятно си струват парите, ако наистина гледаш доста повече ТВ и повече канали
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #20
            Колега сега не разбрах.Изтекъл ти е договора и не искаш да го подновяваш или те не искат да ти го подновят?Пък и в крайна сметка чете ли го този договор след като изтече срока на договора какво се случва?Разбирам, че си доволен от услугите на доставчика и не искаш да го сменяш?

            Коментар


              #21
              Стандартен срочен договор. Договорът е изтекъл преди два месеца и никоя от страните не е пратила предизвестие, че иска да го прекрати или да промени нещо в него. При това положение договорът минава в безсрочен и ако поискам, мога да го прекратя по всяко време. И да отбележа, че аз продължавам да си плащам и да ползвам услугите им. История е същата както с мобилните оператори. Защо, по каква причина да сключвам нов срочен договор при същите условия, при положение, че вече съм минал на безсрочен? Това е проблемът. Договорът е станал безсрочен, но ми казват, че няма да ми приемат бъдещи плащания, ако не подпиша нов срочен договор. Иначе от услугите им съм горе-долу доволен, но пък защо да не си оставя вратичка да мога да ги сменя когато поискам, без да съм обвързан със срочен договор? Това, което ме интересува най-много е: на чия страна е правото? Звънях на телефона на КЗК за потребители, обясних им случая, оттам ми казаха, че принципът е този, който вече описах - срочният договор преминава в безсрочен при същите условия, ако не се оспори от някоя от страните преди изтичането му. И никакви допълнителни клаузи не биха могли да променят това.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #22
                snake написа:
                Стандартен срочен договор. Договорът е изтекъл преди два месеца и никоя от страните не е пратила предизвестие, че иска да го прекрати или да промени нещо в него. При това положение договорът минава в безсрочен и ако поискам, мога да го прекратя по всяко време. И да отбележа, че аз продължавам да си плащам и да ползвам услугите им. История е същата както с мобилните оператори. Защо, по каква причина да сключвам нов срочен договор при същите условия, при положение, че вече съм минал на безсрочен? Това е проблемът. Договорът е станал безсрочен, но ми казват, че няма да ми приемат бъдещи плащания, ако не подпиша нов срочен договор. Иначе от услугите им съм горе-долу доволен, но пък защо да не си оставя вратичка да мога да ги сменя когато поискам, без да съм обвързан със срочен договор? Това, което ме интересува най-много е: на чия страна е правото? Звънях на телефона на КЗК за потребители, обясних им случая, оттам ми казаха, че принципът е този, който вече описах - срочният договор преминава в безсрочен при същите условия, ако не се оспори от някоя от страните преди изтичането му. И никакви допълнителни клаузи не биха могли да променят това.
                Колега прав си, аз съм така с Мегалан и с Ментел - срочни договори, които са вече безсрочни, звъняха ми да съм подпишел друг щото бил ултра супер изгоден, отсвирих ги, всички сметки са ми в epay.bg и не ми дреме, повярвай ми след като почнеш с epay да си плащаш само ще им благодариш на тези, че са те принудили да ползваш това улеснение, толкова много други неща можеш да направиш вместо да висиш по опашки за да си плащаш сметките. А иначе каката дето ти е казала, че няма начин да не подпишеш за да им ползваш услугите просто си мисли, че е хванала господ за шлифера и се държи надменно, 99% от всички останали и се вързват и номерата и минават, на мен ми се е случвало подобно нещо в пощенска банка, е номера не и мина и целия офис разбра кой колко струва, та в обобщение почни да си плащаш през epay и не се занимавай с глупости.

                Коментар


                  #23
                  Точно така и ще направя. Още днес следобед им изпратих формата за регистриране на плащане чрез ePay, за да получа уникален идентификационен код. Засега от Телекабел не са ми го изпратили, но ще почакам колкото е необходимо. Все пак съм си предплатил за 1 месец, така че имам цял месец на разположение. Накрая може и нотариална покана да им изпратя, за да го получа.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #24
                    Венко, извинявай, няма да цитирам колко и за какво плащам, ама въпроса ми е - ти кога смогваш да ги гледаш всичките 165 канала + хбо+ синемакс и прочеее... И кел файда да им набутваш толкова пари. Защото ако съдя по себе си, имах време да гледам филм по телевизията последно миналата седмица, а такъв свален от нета (все едно по хбо) преди повече от три седмици. Аз съм си преценил че на мени кабелна с 20-30 канала са ми ОК ако са тези, които реално гледам... Чат- пат...А иситината е че мога вечеи с ефирната цифрова да карам - имаме десет от най популярните канали тука вече...Ама по имерция си плащам 28те лв всеки месец за 3в1. Щото кабелната реално е само 10лв от всичкото и май нета ми е по ценен, а имам оптика до къщи.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #25
                      Яворе, и ти извинявай, но аз също нямам намерение да ти обяснявам защо аз съм преценил, че този абонамент ме устройва. Единственото, което не ме устройва, е това, че искат да подпиша нов срочен договор, при положение, че вече съм на безсрочен. И се мъчат да ме принудят да го направя с цигански номера. Не съм доволен и от услугите на поддръжката им при проблем, но както казах, проблеми с нета или със сигнала на телевизията се случват извънредно рядко - 1-2 пъти годишно.По въпроса за еPay, знаех си, че ще ме изненадат "приятно" . Ето какво получих днес от Телекабел в отговор на заявлението ми за получаване на идентификационен код, необходим за плащане през ePay: "Уведомяваме Ви, че Вашето плащане не може да се осъществява чрез Epay, тъй като ползвате пакетна отстъпка, която не може да преминава при този тип плащане. Вашето плащане може да се осъществява по банков път, като подадете заявление в някои от клоновете на ДСК или ОББ."Изводите можете да си направите сами. А аз ще си поиграя малко на цигански номера с тях. На първо време ще пращам жена ми да плаща и като й кажат за нов договор, да им казва, че съм в чужбина (примерно) и няма кой да го подпише. Ще проуча и много подробно какво ще ми струва (пари, допълнителни устройства, дупки в дограми и т.н.) евентуално прехвърляне към друг доставчик при задължителното условие да имам в абонамента всички любими програми (естествено, че не са 165, но са поне 50 и между тях със сигурност са HBO и HBO Comedy), както и часово отместване.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #26
                        Абре тия големи пирати са явно,няма нещо което да не може да се плаща през еПей,явно крият абонати и пари.

                        Коментар


                          #27
                          И на мен ми мина същата мисъл, но я отпъдих. Просто не е възможно, всички кабеларки са толкова честни :D .А междувременно си писах с някаква онлайн поддръжка на Булсатком. В продължение на около час им вадих думите с ченгел. Накрая избълваха наведнъж ето това. Не го прочетох цялото, но не ми се стори никак завладяващо:"ако искате телевизия това е офертата18 HD- сумата от 18 лв получавате HD приемник с карта за достъп,антена и конвертор.Сключва се договор за 12 месеца.Текущият месец от дата на сключване на договор гледате пълният пакет програми безплатно.Следващият месец получавате икономичен пакет от 6.80лв с Hd пакет .Третият месец получавате само икономичен пакет от 6.80 лв След изтичане на промоционалния период избирате пакет от 17.80 лв до 27.80 лв . Монтажната такса е 3 лв . . Жилището,в което ще се монтира трябва да има изложение юг или изток.Периодът за заплащане е от 26-то число на предходен до 1-во на следващият месец.38 лв SD - За сумата от 38 лева Ви предоставяме антена с конвертор и SD цифров приемник с карта за достъп. Сключвате договор за 12 месеца , като получавате безплатно текущия месец + следващите 2 месеца пълен програмен пакет, след което още 2 месеца икономичен пакет от програми.След като изтече този промоционален период, предплащате и ползвате абонаментен план по избор от 6,80лв. до 24,80лв. След изтичане на договора и при изпълнение на условията му, оборудването става Ваша собственост. Монтажът е задължителен от Оператора и се заплаща -3 лв . Жилището,в което ще се монтира трябва да има изложение юг или изток.Периодът за заплащане е от 26-то число на предходен до 1-во на следващият месец.ако искате интернетИНТЕРНЕТЗаплаща се еднократна инсталационна такса от 7.80лв. и се сключва договор за 18 месеца.Текущият месец от дата на сключване на договор до края на същият месец ползвате услугата безплатно.Предварително правим справка дали на желаният от вас адрес има покритие.Скоростите, които предлагаме са:15 Mbps - Без пакет 13 лв / в пакет с цифрова телевизия-7 лв. 25Mbps - Без пакет 14 лв / в пакет с цифрова телевизия- 8 лв. 50 Mbps - Без пакет 15 лв / в пакет с цифрова телевизия- 9 лв. 100 Mbps - Без пакет 18 лв / в пакет с цифрова телевизия-11 лв"Съвсем бърз прочит на това по-горе ми показва, че телевизия с пълен пакет канали (за един телевизор) + бърз интернет ще ми струват 27.80 + 11 = 38.80 лв. И съответно 12 и 18 месечни договори. А, мерси, по-добре да си стоя при моите.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #28
                            трябва да си луд да смениш сегашния си оператор с Булсат това е може би най-изостаналия в техническо отношение оператор...иначе по темата - щом имаш договор черно на бяло, дори и изтекъл не може да ти откажат да ти взимат паритедоговорът все още е валиден, но просто е безсроченако те решат да го прекратят - това вече е друт въпрос
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #29
                              Пичовете дето казват колко плащат да споделят за колко приемника и дали са HD ?Щото и аз плащам 43,50 лв./месец, но за 5тв-та (1 хд приемник;2 адреса) + интернет.
                              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                              Коментар


                                #30
                                tyson написа:
                                Пичовете дето казват колко плащат да споделят за колко приемника и дали са HD ?Щото и аз плащам 43,50 лв./месец, но за 5тв-та (1 хд приемник;2 адреса) + интернет.
                                Досега не съм казвал, но приемам предизвикателството.3 телевизора:1-ви-160 канала с ХД и ХБО пакет2-ри-160 канала с ХД и ХБО пакет+възможност за отместване на часа и запис на предавания3-ти-кабелна телевизия(същата услуга присъства и при другите два телевизора)+интернет с 50 мбпс скорост и подарък рутер+напълно безполезен домашен телефон+повече от година без спиране на интернета или телевизиятаКато тегля чертата излиза малко над 27 лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X