Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Lybra и любителско радио

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Lybra и любителско радио

    Здравейте,Имам някакъв досаден проблем със станцията в колата, в момента в който се влкючи ICS-а на либъра започва да излъчва силно смущение точно на честотата на репитъра който ползвам в София и направо ме побърква. За момента съм установил, че е от радиото, но просто главата не ми го побира какво може да причинява това смущение, дори и да има някакъв усилвател на сигнал, там трябва да има само приемник Ако някой е имал подобни премеждия да сподели моля... в книжката намерих да пише, че за GSM и за любителско радио да се използва външна антена защото може да има смущения в куето но не пише какво може да ги причинява.

    #2
    Повечето съвременни коли имат задължително антенни усилватели. При 156 е в задната врата, под кората. Сигурно и Либрата има и той като запали си пуска някакви хармоници на твоята честота. Може и липистоци да са П.П.Ето ти и где е самия усилвател.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Само на една честота ли избива или в целият банд?Предполагам става въпрос за 70см и UHF-a?Според мен не може да е от усилвателя а е по-скоро някакъв хармоник от радиото.
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        Е така става като монтирате излъчващи съоръжения без да се направи измерване за електромагнитна съвместимост. Дано не излъчваш някакви интермодулационни продукти че тогава много лошо.Възможно е смущението да влиза и по захранването, пробвай да захраниш станцията с отделно акумулаторче, и монтирай антената на станцията по далеч от антената на радиото.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Esper написа:
          Само на една честота ли избива или в целият банд?Предполагам става въпрос за 70см и UHF-a?Според мен не може да е от усилвателя а е по-скоро някакъв хармоник от радиото.
          Да, за него иде реч и е само на една честота, като размърдам и утихва. Говорих с няколко човека още, други радиолюбители и поназнайващи от коли и казаха, че в либъра няма нещо друго което може да смущава освен прословутия антенен усилвател - слаби връзки, захранване... нещо такова. Както казаха те, а и от картинката на Yavor, намира се някъде отзад, днеска-утре ще се хвана с инструментите и ще разровичкам да го намеря и да го проверя.Относно монтирането - не съм монтирал нищо, той усилвателя си е част от колата, а аз ползвам портативно радио тип уокитоки. За съжаление имам колата от седмица-две, още не съм наясно кое къде е по нея, чета и разучавам още, не ми е и хрумвало даже, че мога да имам подобен проблем от тоз самолет... :D

          Коментар


            #6
            Ся ако станцията е Баофенг Воксхун ил подобни китайски измишльотини не трябва да се учудваш че се смущава.При мен китаеца забива dvb-t декодера на комшиите дето е на 20 метра от мен.На коя честота е проблема?
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Лоша връзка някъде може да предизвика това наистина но токовете са толкова мижави, че малко ме съмнява да предизвика това.Ако е така то би се отразило и на радиоприемника.И да - пробвал ли си с друго радио?Ако е някое китайче може проблема да стане комплексен.То на тях и тока им пречи.Воксуна е по-така ама другите са... Колкото за парите си Между другото не разбрах с външна антена ли се проявява проблема с токито или с каквато и да е?
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Радиото е китайче, на Баофенг някакъв клонинг, и проблема е само с неговата антена. Дори намерих, че когато я завъртя по определен начин например - ако е държиш с антената насочена към педалите или си я сложа в скута шума пак изчезва. Днеска обаче пробвахме с един колега и с неговата външна антена портативната на задния капак. За щастие досадния шум изчезна което ме истройва напълно, така чепроблема се смята за решен и няма да се занимавам да търся и преравям за кабели и връзки.Относно станцийката - като новак любител за сега върши чудесна работа. Ето я:http://www.mobimax.bg/%D0%9D%D0%BE%D...ication-Co-Ltd

                Коментар


                  #9
                  Еми да, външна антена си е решението, не само за този проблем.Аз съм сложил стационарна обаче че нещо не ме кефят магнитните.И стойката и антената от Интегра. Според мен е по-стабилно, въпреки че аз дупчих.Има такива, които даже не се дупчи а се монтират на капака на багажника.Нали съм се скъсал да ползвам колата, ама да има.Даже ся зимата мисля да потърся някакво мобилно радио та изобщо да не се занимавам с разкуплиране на антени.Има някаква мобилна шитня на воксун - може да видя дали китайците са направили нещо...
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар

                  Working...
                  X