Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нужна ли е пререгистрация на МПС при смяна на адрес?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нужна ли е пререгистрация на МПС при смяна на адрес?

    Сменям постоянния си адрес и нещо не намерих изчерпателна информация за това дали е нужно да пререгистрирам колата след това ... По форумите има най-различни мнения, та ако някой е запознат дали съм задължен по закон да го правя - нека сподели

    #2
    Не си.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      veselin10 написа:
      Не си.
      Как го реши,при положение,че колегата не е дал никаква информация?....................................... ..От една област в друга ли го смени?

      Коментар


        #4
        Чл. 2. (Изм. - ДВ, бр. 93 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 57 от 2007 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 94 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 67 от 2012 г.) Моторните превозни средства и ремаркетата, предназначени за движение по пътищата, отворени за обществено ползване, се представят за регистриране от звената "Пътна полиция" при Столична дирекция на вътрешните работи (СДВР) или областните дирекции на МВР (ОДМВР) по постоянния адрес на собственика - за физическите лица, или по адреса на регистрация - за стопанските субекти.Чл. 14. (Попр. - ДВ, бр. 99 от 2006 г.) (1) Промяна в регистрацията се извършва при изменение на данните за превозното средство и собственика, посочени в свидетелството за регистрация, смяна на регистрационния номер и продължаване срока на валидност при временна регистрация.Според горните цитати от наредбата за регистрация на МПС - НЕ ТРЯБВА.Изброени са случаите, в които се прави пререгистрация:-при изменение данните на МПС (примерно ако я пребоядисаш в друг цвят),-при изменение на собственика (ако продадеш колата)Няма изискване за пререгистрация при промяна на постоянния адрес.

        Коментар


          #5
          Ясно. Благодаря много за отговорите!

          Коментар


            #6
            Леко двусмислено е написано, дори и мен ме подведе в първия момент.Така ги пишат нашите закони (не само тоя), че да могат да си ги четат както си искат.

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Леко двусмислено е написано, дори и мен ме подведе в първия момент.Така ги пишат нашите закони (не само тоя), че да могат да си ги четат както си искат.
              Те дори и в КАТ не са наясно,колега.Миналия месец си смених постоянния адрес и се почна ЛК,СУМПС,анекс към застраховка,ПРЕРЕГИСТРАЦИЯ и вписване към новото данъчно. Беше ми обяснено в КАТ ВАРНА,че пререгистрацията т е задължителна при смяна на постоянния адрес на собственика.Впоследствие разбрах,че нямало смисъл.Обаче щот съм голяма тиква им дадох ей така 70-80 лева и загубих цял ден с тях.Стигнах до заключението,че КАКВОТО И ДА ИСКАШ ДА СВЪРШИШ (не по твоята компетенция) ТИ САМ ТРЯБВА ДА СТАНЕШ ПРОФЕСИОНАЛИСТ В ДАДЕНАТА ОБЛАСТ.На добър път :D

              Коментар


                #8
                Тоя въпрос и аз го зададох преди време, ето темата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=103186 , карам вече 2-ра година със СО регистрация, а по местоживеене съм в София, до сега никой не ми е правил проблем, но дали е правилно или не и аз незнам вече, честитки не съм получавал по този казус и ще я карам така, докато не ми направят проблем, все пак данъка ако прехвърля колата с регистрация СА ще ми е поне едно 40-50лв. нагоре , все още мисля да си ги спестявам Незнам сега с новите промени за минаване на технически преглед какво ще правим с тези регистрации в други градове, четох пак тука в този раздел писано от колеги, че вече искат задължително да си платил данъка /моя си го плащам и нямам проблеми с това/, тоест като отида тук в София да мина преглед, но съм с регистрация СО, как точно ще ми направят онлайн справка, при положение че си плащам данъка в друга община, тоест до колкото разбирам май ще трябва да минаваме технически преглед в общината в която си плащаме данъка МПС или може и аз да не съм разбрал пак нещо
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  yordanchy написа:
                  veselin10 написа:
                  Не си.
                  Как го реши,при положение,че колегата не е дал никаква информация?....................................... ..От една област в друга ли го смени?
                  Аз съм от Велико Търново. Имам Passat с регистрация ВТ..... след това си смених личната карта със софийска. Колата си е с търновски номер и е в движение и данъка и се плаша там. Интересувал съм се , питал съм в необходимите учреждения, и съм разбрал, че не е необходимо. Колата е внесена и регистрирана 2002 г. Смяната на ЛК е през 2006-та . Имам и други коли на мое име , но вече са със Сф. регистрация и данъка им се плаща тук. За това го реших!Друга информация?П.П. Колегата по-горе е изровил темата в която съм написал същото. Извинявам се за повторението. Там съм направил грешка в годината. Точната е 2002
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #10
                    veselin10 написа:
                    ...
                    СУМПС смени ли ? Ако имаш две коли с различни регистрации, следва, че се водиш на отчет в два КАТ-а.
                    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                    Коментар


                      #11
                      Книжката ми е софийска от тази пролет. Водя се на отчет само в София. последната кола съм си я купил преди 3 години и тогава бях с великотърновска книжка, но си регистрирах колата в София. Като сменях книжка(поради изтичане на срока) попитах за колата с търновска регистрация и ми беше отговорено ясно и категорично, че не съм длъжен да правя каквото и да е. За това и отговорих в първия си пост така кратко.
                      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                      Коментар

                      Working...
                      X