Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сваляне на тапети

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Слав написа:
    vili151279 написа:
    Благодаря на всички за съветите, ако се питате как да почистите естествен паркет нелакиран омазан с лепило и латекс от великите майстори мога да споделя, как направих паркета в къщи като нов
    Е не ни дръж в напрежение де И аз имам една нелакирана стая още
    Като ми остане време ще пусна нова тема с подробно обяснение

    Коментар


      #17
      Слав написа:
      vili151279 написа:
      Благодаря на всички за съветите, ако се питате как да почистите естествен паркет нелакиран омазан с лепило и латекс от великите майстори мога да споделя, как направих паркета в къщи като нов
      Е не ни дръж в напрежение де И аз имам една нелакирана стая още
      Необходими са ти точно три неща1 трупче2 шкурка3 яки китки пп М/у другото казват че става и с виброшлайф ама аз съм традиционалист и не съм пробвал.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Нанасяйте топлата вода с мече - много по-лесно е от парцали и пуска повече и равномерно.Минаваш стената, започваш да чегърташ в началото и през 5-10 минути я повтаряш, докато се намокри обилно. После падат лесно и с малко чегъртане.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #19
          Изтървал съм темата - тапети с латекс, респективно с фасаген се свалят с течност за сваляне на тапети, валяк и шпатула. Настъргваш нейде тапета, колкото да може да проникне предварително направения разтвор (продават ги концентрирани), мажеш с валяка тапета, аз мазах целия, въпреки латекса (няколко ръце, че да ми е гот). След хубаво разкисване - падаха цели парчета. И понеже бяха от качествените тапети - на места падаше само горния слой - ново мазане на вече само хартиения слой и с шпатулата падаше като кисело мляко. Ако обаче разкиснатата хартия остане по шпатулата - става като камък след изсъхване.За 12 часа опраскахме една стая. Малко мамата, но... вече е само с хартиени, тънки тапетки, лесни за бъдещо сваляне
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #20
            Шпакловка и латекс, тапети вече не искам да виждам
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #21
              M5kov написа:
              Шпакловка и латекс, тапети вече не искам да виждам
              Абе години наред и аз бях така, ама сега се завръщам към тапета по малко - само за по една стена на стая, като акцент. Иначе стои малко или много постно.А за свалянето е нужно едно основно нещо - търпение Колегите са го казали - вода или разтвор за сваляне на тапети, шпатула и свободно време!
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #22
                S_BANKOV написа:
                Слав написа:
                vili151279 написа:
                Благодаря на всички за съветите, ако се питате как да почистите естествен паркет нелакиран омазан с лепило и латекс от великите майстори мога да споделя, как направих паркета в къщи като нов
                Е не ни дръж в напрежение де И аз имам една нелакирана стая още
                Необходими са ти точно три неща1 трупче2 шкурка3 яки китки пп М/у другото казват че става и с виброшлайф ама аз съм традиционалист и не съм пробвал.
                При мен бяха необходими:1.израелска гъба за премахване на петна2.микрофибърни кърпи3.препарат на медикс за почистване на дърво4.препарат на медикс за полиране на дърво с восък5.яки китки6.здрави колена

                Коментар


                  #23
                  И аз махах тапети! Не бяха мазани с латекс отгоре, но бяха лепени преди 20 години с някакво лепило което наистина може да те залепи на тавана. С вода падаше само горен слой на тапета и оставаше нещо като картон, което със шпатула и с вода много трудно падаше! Купихме един препарат за махане на тапети! Разреждаш във вода и пръскаш със пръскачка за цветя или препарати....после със шпатулата падат доста по лесно!
                  Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                  Коментар


                    #24
                    M5kov написа:
                    Шпакловка и латекс, тапети вече не искам да виждам
                    Всичките ми стаи са на латекс - аз пък такова извращение не искам, някой хубав ден, като имам нерви ще изстържа латекса в спалнята до чиста стена, ще се шпаклова повреденото и ще сложа тапети. Това с латекса е като да живееш в презерватив - всичката издишана влага остава по латекса и се стича по стените. Особено осезаемо е зимата. Това - за стая в която се спи и която е идеално "затворена" - PVC дограма и топлоизолация на външните стени - външа и вътрешна. Текущо единственото решение е проветряване 4 пъти на денонощие, че да се намали остатъчната влага. А в отоплителния сезон е още по-голяма драма. Латекс? Не мерси. Само на външни стени.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #25
                      Ако отдолу няма хубава основа и латекса е по евтин е нормално да задържа влага. Доколкото знам най-доброто решение като качество/цена е Levis!
                      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                      Коментар


                        #26
                        jenshen73 написа:
                        M5kov написа:
                        Шпакловка и латекс, тапети вече не искам да виждам
                        Всичките ми стаи са на латекс - аз пък такова извращение не искам, някой хубав ден, като имам нерви ще изстържа латекса в спалнята до чиста стена, ще се шпаклова повреденото и ще сложа тапети. Това с латекса е като да живееш в презерватив - всичката издишана влага остава по латекса и се стича по стените. Особено осезаемо е зимата. Това - за стая в която се спи и която е идеално "затворена" - PVC дограма и топлоизолация на външните стени - външа и вътрешна. Текущо единственото решение е проветряване 4 пъти на денонощие, че да се намали остатъчната влага. А в отоплителния сезон е още по-голяма драма. Латекс? Не мерси. Само на външни стени.
                        Спокойно можеш да залепиш тапета върху латекса. А това за влагата е невярно, освен ако не си боядисал с блажна боя, вместо латекс.

                        Коментар


                          #27
                          Склонен съм да поспоря. Латекса задържа вода, кой каквото да ми приказва, иначе презервативите (латекс баце) щяха да пропускат. Боята за вътрешно боядисване, която не задържа влага е вододисперсионна, която като се опреш може да остава по теб... Хубавите бои за вътршено боядисване, особено за стаи не са много-много на латексова основа. Вярно, като е комбиниран с панел - драмата е двойна. И не, не съм боядисвал с блажна боя, а с латекс щото ми го препоръчаха за вътрешно боядисване на помещения за постоянно обитаване. В офиса боядисахме и стените и таваните с боя, която е на водна основа и нямаме проблеми с течове по студените стени, а не е като да не сме правили влажна и гореща сауна Особено като се съберат членовете на е-пушкома
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #28
                            jenshen73 написа:
                            Склонен съм да поспоря. Латекса задържа вода, кой каквото да ми приказва, иначе презервативите (латекс баце) щяха да пропускат. Боята за вътрешно боядисване, която не задържа влага е вододисперсионна, която като се опреш може да остава по теб... Хубавите бои за вътршено боядисване, особено за стаи не са много-много на латексова основа. Вярно, като е комбиниран с панел - драмата е двойна. И не, не съм боядисвал с блажна боя, а с латекс щото ми го препоръчаха за вътрешно боядисване на помещения за постоянно обитаване. В офиса боядисахме и стените и таваните с боя, която е на водна основа и нямаме проблеми с течове по студените стени, а не е като да не сме правили влажна и гореща сауна Особено като се съберат членовете на е-пушкома
                            Аз не се сещам за латекс, който не е на водна основа и да не се разрежда при нужда с вода, но явно и такива има. Изобщо не мога да си представя да ми се овлажни латекса от дъха и съм крайно изненадан, че при теб се получава, а живея от бая години само в такива жилища.

                            Коментар

                            Working...
                            X