Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кажете някое приятно местенце около София

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кажете някое приятно местенце около София

    Здравейте, колеги!Търся някое приятно местенце около София, до което да се стига с автомобил. Идва ми в повече вече еднообразната атмосфера в столицата и искам да се разведря с нещо по-красиво от дупки, улични кучета, мръсотия, трафик и намръщени лица...Предполагам ме разбирате Сигурен съм, че по Витоша със сигурност има отбивки, където просто да спреш с колата, и да се открие хубава гледка към града. Както и в околностите на София съм сигурен, че има местенца, където да не ти се иска да си тръгнеш от там. Ще се радвам на всички, включили се по темата!Поздрави!
    Fiat Brava 1.6 16v 103 к.с. 2001г.

    #2
    Едно добро местенце около мръсната и прашна София - Кремиковския или Лозенския манастири. Хем близо, хем красиво, хем и гледка добра има.
    Fiat Ulysse 2.0 JTD S (16V) 01.2001г.
    Opel Vectra A 01.1992г. - ЕХ

    Коментар


      #3
      Манастира над Банкя. Връх Руй и хижата там.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        София

        Зад Витоша Крепост Цари мали град, Белчин - интересно място около Софияhttp://mytips4trips.blogspot.com/201...g-post_12.html
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Заповядай в Кладница http://www.kladnica.com/Малко село в полите на Витоша, по пътя за Перник. Има път който стига до хижа Селимица (там може да се похапне), от там водят началото си морените.Освен това по пътя има и един малък манастир - Св. Николай. Покрай пътя има чудесни места за пикник около рекичка.Също така, Чуйпетлово - много живописно село.Малко по-далеч от София, препоръчвам Гложенския манастир, манастир Седемте престола.
          Fiat Bravo 1.6 16v `99г.
          Suzuki Vitara 2.0V6
          Ако не живееш на ръба, заемаш прекалено много място!

          Коментар


            #6
            Дефинирай около София (колко км. в радиус).
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              Манастира над Банкя. Връх Руй и хижата там.
              тамън два на брой
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #8
                Synthy написа:
                Дефинирай около София (колко км. в радиус).
                Ми около 20 км е добре, пък и някой по-далечни дестинации може, стига да си заслужават. Целта ми е, вместо след работа/университет да се прибера вкъщи, просто да отида някъде и да постоя там половин един час. Хем ще опозная околностите, хем ще си разнообразявам сивото ежедневие. Та затова и по-близо търся да е...Благодаря на всички, които се включват по темата. Ще чакам още предложения! Пък и със сигурност информацията е полезна не само за мен.
                Fiat Brava 1.6 16v 103 к.с. 2001г.

                Коментар


                  #9
                  todorshalev написа:
                  S_BANKOV написа:
                  Манастира над Банкя. Връх Руй и хижата там.
                  тамън два на брой
                  Ама ходи или пеша или с нещо мноооооооооооооооооооооого високо, два пъти ходя два пъти масло сменям /за 1 месец/
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Разбирам те напълно, аз също не харесвам големите градове - София, Пловдив, Варна и Бургас са просто твърде огромни и неприятни за нормален живот. Всеки град над 100 000 е твърде голям всъщност. Само заплата над 1000 лева може да ме накара да живея в град над 100 хиляди. Според мен идеалните градове са около 10 докъм 50 хиляди души. И това го казвам въпреки, че съм роден и отраснал в София. Аз следвах във Варна и честно казано се оказа, че замених една лудница с друга. Като по-далечна дестинация ти препоръчвам Правец - тихо местенце, приятно е да се разхождаш край езерото през пролетта, лятото и есента. На около 60 км от София е, малко градче от селски тип е и е спокойно. Само като сравнение гъстотата на населението му е приблизително 27 жители на квадратен километър (сравнено в София която е 960 души на квадратен км, нищо чудно защо хората тук са намръщени)

                    Коментар


                      #11
                      Банки, както казваше баба ми.Хем си в София, хем не си. Страхотно място за прекарване на уикенда. Другия вариант - казали са го и по-горе - Кремиковския манастир. Гледката е хубава, не е пренаселено като на Витоша. Има една будка - правят кебапчета и има бира (не знам зимата дали работи). Наоколо е борова гора. И в двата случая си в град София

                      Коментар

                      Working...
                      X