Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прегледът ми изтича на 10-ти. На 10-ти мога ли да карам?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прегледът ми изтича на 10-ти. На 10-ти мога ли да карам?

    Прегледът ми истича на 10ти въпросът е на 10ти мога ли да карам ?Събрах целия ти въпрос в заглавието. Толкова ли беше трудно да го направиш, а трябва аз?

    #2
    coolboby написа:
    Ключар, ти ли си?
    Стига сте се магарясвали, човека пита ние отговарямеВ контролния талон за преглеДа пише че автомобила подлежи на преглед ДО датата посочена там, реално на нея вече си без преглед и без активна ГО
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      На моето талонче пише следното:Минал преглед на: 10.11.2012Подлежи на преглед до: 10.11.2013.Малко е объркващо, но аз го тълкувам така: трябва да мина преглед до 10 ноември (може и по-рано), но не по-късно от тази дата.Тоест би трябвало да караш до деня, в който си направил прегледа.П.С. Викат Оги, защото темата ти се казва преглеТ
      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

      Коментар


        #4
        кола

        Кво ти пречи да си караш и така
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Re: кола

          kluchar написа:
          Кво ти пречи да си караш и така
          Ааа нищо, най-много да спрат колата от движние
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            щом си направил преглед на 10-ти, ти важи до 9ти следващата година включително
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #7
              Re: преглет

              misho_ написа:
              Прегледът ми истича на 10ти въпросът е на 10ти мога ли да карам ?
              Да караш може и да можеш, но да пишеш определено не можеш.Абе за книжки нали се изискваше основно образование, или бъркам???

              Коментар


                #8
                Re: преглет

                Immortal написа:
                misho_ написа:
                Прегледът ми истича на 10ти въпросът е на 10ти мога ли да карам ?
                Да караш може и да можеш, но да пишеш определено не можеш.Абе за книжки нали се изискваше основно образование, или бъркам???
                Не бъркаш!Ама основното образование в България отдавна не осигурява правопис на приносителя на дипломата... Умишлено няма да се намеся като модератор, искам всички да видят колко е страшно!И дано колегата пуснал темата да се усети защо се реагира така!Дай боже!
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  Re: кола

                  kluchar написа:
                  Кво ти пречи да си караш и така
                  Ми на практика нищо не му пречи, пък не дай си боже да направи ПТП, ко прайм без ГО която всъщност е невалидна в тоя момент. А още по тъпо е че ако някой го удари отзад пак той ще е веновен щото колата му е без преглед. В общи линни е като да те хванат да караш пил.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    А по темата - не се втелявайте толкова много с тия прегледи.Аз карах цяла година без преглед. Много пъти са ме спирали, в някои от случаите се разминавах без глоба, друг път с 10-20 лв фиш.Уловката тук е, че колата не се води на мое име, и винаги излизам с номера, че съм я взел само за днес, и не съм проверявал дали има преглед.Иначе мисля, че преди 10-ти трябва да минеш преглед, и точно на 10-ти ако те спрат, имат основание да те глобят.

                    Коментар


                      #11
                      Ако си отпуск от понеделник до петък, то в петък трябва ли да си на работа? Винаги денят, посочен за срок - важи за срока, освен ако изрично не е посочено друго. Щом пише до 10-ти, значи 10-ти е последния ден, в който може да минеш. На 11-ти си в нарушение. На 10-ти - не си. В съда например, ако срокът за нещо ти е до петък, това значи, че до края на работния петък трябва да си внесъл документите, а не в четвъртък. Ключара както винаги се намеси с високо неадекватен отговор! Абе Ключарю, що не изчакаш да ти свърши прегледа и да се натресеш с джипа в някой мерцедес на НСО? Нали си имаш гражданска, кво ти пука кво ти пречи да си караш така? Преди три дни писал, че викал аварийна група, да му пломбират водомера, щото било по-лесно.А до автора - в тоя форум си има правила и ако не искаш да ги спазваш - има си ред. Направо почнахте да се осирате с тея еднодумни заглавия! Ама и моето търпение не е безкрайно.Почиствам темата от мненията, които нямат общо с нея.

                      Коментар


                        #12
                        Да можеш. Може да караш до 23,59 часа без да си в нарушение, стига да има денонощен пункт, и в 00,00 часа да си в него. Друг е въпроса, че като те спрат след края на работното време казват, че няма къде да минеш преглед. А в кръга на майтапа може да караш и години, стига да не те хванат
                        FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

                        Коментар


                          #13
                          кола

                          Те ако го спрат сигурно ще му намерят още 3 други нарушениятака че може да избира минава преглед с изправна кола и си кара по закон или оставя всичко за по добри дни
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            Трябвa дa минеш тхночеaки преглед до 9-ти нaй- късно.
                            първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
                            Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
                            Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

                            Коментар


                              #15
                              А защо трябва да минава до 9-ти, щом на талона пише до 10-ти?

                              Коментар

                              Working...
                              X