Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не помня дали смених маслото.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не помня дали смених маслото.

    Здравейте,Не съм сигурен дали смених маслото преди 2000 км.Последната смяна на маслото, която съм вкарал в Spritmonitor-a е на 21/04/2013 на 201,800км.Сега колата е на 211,000км. Тоест предполага се, че е трябвало да го сменя на 209,800км през октомври.Масло купувам от магазина ахм-ауто в Люлин. Обадих се да питам последно кога съм купувал (нали ме питат за ника във форума).Казаха ми, че последно съм купил 2012 година. Явно не си записват нищо.Погледнах си разпечатките от картата, с която плащам. Последната транзакция от АХМ е 04/2012.Може и кеш да съм платил. Незнам.Има ли начин да разбера дали маслото в мотора е на 2,000 или на 10,000 км.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    #2
    Смени го пак нищо не пречи.
    първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
    Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
    Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

    Коментар


      #3
      Гинко билоба!Сериозно сега...Виж на пръчката дали е много черно, ако е го смени. Пък и да е на 2000 и да го смениш колата няма да ти се разсърди.
      4 бири и турбината да свири

      Коментар


        #4
        На дизел и на 2000 пак ще е черно.Иначе ако има врачка в форума имаш шанс да получиш отговор.Каквото и да напишем ще са предположения.И как може да не помниш дали си го сменял? Все пак това си е твоята кола, не я ли обичаш? Аз помня даже за пръв път като я заведох на автомивка къде беше.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          При мен пък на 2000км още седи прозрачно, тъкмо почва да потъмнява. Ако не си спомняш дали си купил, поне ги питай в сервиза където го сменяш. Предполагам ходиш на едно място.
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #6
            На 2к километра, маслото ще си е прозрачно.На 10к километра, маслото е черно.Лесно се познава, стига колата ти да няма проблем и да си дими на умряло, или да е чипирана с много голямо предварение и да работи мазно.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Грижа се за колата. Всичко се записва в шпритмонитора.Маслото го сменям сам на канал. Всеки път нагрявам медната дифтунка до червено и я потапям във вода, за да се отпусне.Ясно си спомням, как за последно смених маслото, защото този път използвах новия газов поялник (горелка), за да нагрея.Обаче не помня дали беше април или октомври.Проблема е, че май на съм отбелязъл в шпритмонитора. Сега погледнах маслото и изглежда бистро и сивочерно.По принцип за 1000 км. маслото вече не е с цвета, с който съм го налял.На 8000 си е плътно черно.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #8
                Те ония етикети на които се пишат километрите не ги дават случайно. Нямаш ли нейде такава залепена ?
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  Този уикенд ще го сменя, макар, че съм 90% сигурен, че го смених скоро.Ще ми е за урок!
                  04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                  Коментар


                    #10
                    vgeorgiev написа:
                    Този уикенд ще го сменя, макар, че съм 90% сигурен, че го смених скоро.Ще ми е за урок!
                    ех старост нерадост Поне не съм единствения дето не помни
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      vgeorgiev написа:
                      Този уикенд ще го сменя, макар, че съм 90% сигурен, че го смених скоро.Ще ми е за урок!
                      ех старост нерадост Поне не съм единствения дето не помни
                      Въпросния ден, за който се съмнявам беше една неделя, точно след съботата, в която черпих за рд. Може и заради това да не са ми останали спомени.
                      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                      Коментар


                        #12
                        ами ето "Старост нерадост"
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар

                        Working...
                        X