Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко излиза годишна ГО от Лев Инс за Браво 1.8 '96?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Immortal написа:
    donnna написа:
    За тези които имат да правят ГО и искат зелена карта - преди 3-4 дни направих на Либра-та в Булстрад - цената е същата като всички, но дават две зелени карти за по 15 дни с отворени дати - когато ти потрябва...
    МОЛЯ???Това някаква нова мода ли е?!?Моята зелена карта си важи за 1 година, колкото е и застраховката.Какви са пък сега тези за по 15 дена???
    Когато ти се налага - отиваш с ГО в офиса им и им искаш зелена карта щото ше ходиш с колата до Бодрум за 1 седмица примерно от 15.01.2013г. и ти дават за 15 дни зелена карта от 15 до 30.01..."Крайна ценаЦената, която виждате е крайна и актуална към днешна дата. Когато куриерът ви донесе полицата, плащате посочената цена и нищо друго.При електронно плащане, няма никакви такси и начисления от наша страна - картата ви се таксува според условията на вашия картоиздател, както при всяка друга транзакция.Допълнително се заплаща единствено доставка в чужбина или доставка в точно определен час и това се уточнява в потвърждението по телефона.Цената включва:Гражданска отговорност - 221.14 лвЗелена карта - 0 лв. Две безплатни Зелени карти - всяка със срок 15 дниИмате право на безплатно издаване на две Зелени карти, всяка с валидност по 15 дни за два незастъпващи се периода през срока на Гражданската отговорност.Има ли по-ниска цена?Намаленията и бонусите за Гражданска отговорност, от страна на посредници, са забранени със заповед от Комисията по финансов надзор, от 08.12.2010.Ако брокер, агент или друг посредник предлага по-ниска цена за Гражданска отговорност от цените на застрахователните компании, това е в нарушение на заповедта на КФН.
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #17
      Аз ли нещо не мога да схвана...Цената е като на застраховка СЪС зелена карта. Що ти издават само за 30 дни, при това за 2х15?!?На моята кола без зелената карта е 170 лв, с нея - 240.Зелената карта си е с мен винаги и не се налага да ходя в офис преди да тръгна навън.

      Коментар


        #18
        Immortal написа:
        kiselo написа:
        ogi28b написа:
        Не дере нищо. Казал му е цената с включена зелена карта. Толкова е и при брокерите, провери.
        Съгласен съм с теб, но нали вече зелената карта НЕ е задължителна и изискуема в страните от ЕС? Защо да плащаш за нещо което не ти трябва...
        Всеки път едно и също няма да обяснявам.Самата зелена карта като късче хартия НЕ Е задължителен атрибут, но застраховката трябва да има покритие извън България.Когато декларирате пред застрахователя, че ще управлявате само на територията на България автомобила, те ви правят съответната отстъпка от цената.Ако излезете в ЕС, там няма да ви направят проблем, но ако направите ПТП, застрахователят Ви няма да Ви покрие щетите, защото застраховката ви няма покритие там.А относно цените - в повечето компании има значение възрастта на водача - при някои за шофьори под 30 години цената е по 2, че и отгоре.Например за моята кола в Дженерали за водач на 25 години цената е 466.52 лв БЕЗ зелена карта, а за водач на 40 години е 203.47 лв.Така е и в други компании като Виктория и Булстрад.В други не е така.
        С промяна в наредба КФН потвърди - "Гражданска отговорност" важи в целия ЕС
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #19
          Immortal написа:
          Аз ли нещо не мога да схвана...Цената е като на застраховка СЪС зелена карта. Що ти издават само за 30 дни, при това за 2х15?!?На моята кола без зелената карта е 170 лв, с нея - 240.Зелената карта си е с мен винаги и не се налага да ходя в офис преди да тръгна навън.
          явно ти не можеш да схванеш - за моя кошник със Зелена карта в Булстрад е 292.54 лв., а с тези 2х15 дни си е като без Зелена карта цената. отделно ако искаш за Турция само Зелена карта плащаш 5 и нещо отгоре на тези 221 лева. В сайта им пише също "Със сключена застраховка "Гражданска отговорност" клиентът има право да пътува и във всички страни-членки на ЕС.БУЛСТРАД ВИЕНА ИНШУРЪНС ГРУП покрива гражданската отговорност на собствениците и водачите на МПС за причинени от тях със застрахованото МПС телесни увреждания и/или смърт и/или материални щети на трети лица, за които те носят отговорност съгласно действащото законодателство.Лимити на отговорностзастрахователните суми са: До 11.06.2012г.След 11.06.2012г.За имуществени вредидо 1 000 000 лева за всяко събитиедо 2 000 000 лева за всяко събитиеЗа неимуществени вредидо 1 000 000 лева при едно увредено лицедо 2 000 000 лева при едно увредено лицедо 5 000 000 лева за всяко събитие при две или повече увредени лицадо 10 000 000 лева за всяко събитие при две или повече увредени лицаСрок на застраховката - 1 /една/ годинаТова, което получавате допълнително:- Срещу допълнително заплащане получавате сертификат ,,Зелена карта
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #20
            Immortal написа:
            kiselo написа:
            ogi28b написа:
            Не дере нищо. Казал му е цената с включена зелена карта. Толкова е и при брокерите, провери.
            Съгласен съм с теб, но нали вече зелената карта НЕ е задължителна и изискуема в страните от ЕС? Защо да плащаш за нещо което не ти трябва...
            Всеки път едно и също няма да обяснявам.Самата зелена карта като късче хартия НЕ Е задължителен атрибут, но застраховката трябва да има покритие извън България.Когато декларирате пред застрахователя, че ще управлявате само на територията на България автомобила, те ви правят съответната отстъпка от цената.Ако излезете в ЕС, там няма да ви направят проблем, но ако направите ПТП, застрахователят Ви няма да Ви покрие щетите, защото застраховката ви няма покритие там.В други не е така.
            Tова абсолютно не е вярно и даже по тивито го разясняваха - нещо си пропуснал тая част.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #21
              Те по тивито и други работи говорят. Ти ако на всичко вярваш???В моята полица пише следния текст (перифразирам, че не ми се слиза до колата):Декларирам, че при напускане територията на Република България се задължавам да доплатя направената ми отстъпка в размер на ХХ лева.

              Коментар


                #22
                Immortal написа:
                Те по тивито и други работи говорят. Ти ако на всичко вярваш???В моята полица пише следния текст (перифразирам, че не ми се слиза до колата):Декларирам, че при напускане територията на Република България се задължавам да доплатя направената ми отстъпка в размер на ХХ лева.
                Дидо долати направената ти отстъпка в някоя кръчма като се видим. Има измение на закона - прочети в предишния ми пост?
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #23
                  Да, пропуснал съм го това. Ами...дано да сработи.Ще изреват тези, които досега са ползвали отстъпка (т.е. са си правили застраховките без зелени карти). На тях ще им се стори, че застраховките са поскъпнали.

                  Коментар


                    #24
                    Ако напуснеш страната в посока Албания или Турция, или Русия - пак ли не ти трябва зелена карта? Като цяло в темата ставаше въпрос за цена на ГО със и без зелена карта. А това къде важи самата зелена карта е съвсем отделен въпрос, нали така?

                    Коментар


                      #25
                      Аз от няколко години ползвам онлайн поръчка на ГО. Миналата и тази година практикувам следното: първоначално си я купувам без зелена карта, а ако се наложи да пътувам, си доплащам. Тази година ми прави впечатление, че има драстични разлики между отделните компании в цените им със и без зелена карта. Затова, след първоначално сравнение на цените, не избрах най-най-евтината, а тази, която хем е от най-евтините, хем после доплащането е около 40 лева. Защото има фрапиращи оферти, при които уж първоначално цената е в най-ниските равнища, но после, ако решиш да вземаш и зелена карта, става почти двойно. Например, платих си сега ГО на цена 156,80. Ако реша да купя зелена карта, ще излезе към 195. При други има първоначално около 155 лева, но общо със зелена карта става 279.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #26
                        Immortal написа:
                        donnna написа:
                        За тези които имат да правят ГО и искат зелена карта - преди 3-4 дни направих на Либра-та в Булстрад - цената е същата като всички, но дават две зелени карти за по 15 дни с отворени дати - когато ти потрябва...
                        МОЛЯ???Това някаква нова мода ли е?!?Моята зелена карта си важи за 1 година, колкото е и застраховката.Какви са пък сега тези за по 15 дена???
                        Не знам мода ли е, но на мен пък ми предложиха да си избера 2 съседни до България държави, за които да ми важи ГО срещу 1,63лв или нещо подобно?! :D

                        Коментар

                        Working...
                        X