Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гаранционен срок на подменена стока.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гаранционен срок на подменена стока.

    Здравейте,Закупих прахосмукачка от Техномаркет на 26.11.2011г. с 2г. гаранция. Преди десетина дни изгоря и я занесох на сервиз. Днес ми се обадиха от сервиза да си прибера прахосмукачката. Дадоха ми протокол за замяна и ми казаха да отида в Техномаркет да ми я подменят, тъй като не може да се отремонтира. В Техномаркет ми я подмениха без проблем, но в гаранционната карта на новата прахосмукачка записаха, че прахосмукачката е закупена на 26.11.2011г. т.е. гаранцията на подменената прахосмукачка изтича след двайсетина дни. Това редно ли е? Не намерих информация. Има ли смесъл да се обръщам към КЗП?
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    #2
    Колега,да редно е! Направили са ти и много голям жест,че са ти дали нова! Това си е в рамките на гаранционните условия самия ремонт.Няма как да ти пишат нова гаранционна карта след като продукта е подменен в срока на гаранция! Аз също продавам техника и ми се е случвало веднъж-установих,че уреда е нацяло дефектирал и го подмених на клиента с нов НО гаранцията си продължава!

    Коментар


      #3
      Re: Гаранционен срок на подменена стока.

      Kemaloff написа:
      Здравейте,Закупих прахосмукачка от Техномаркет на 26.11.2011г. с 2г. гаранция. Преди десетина дни изгоря и я занесох на сервиз. Днес ми се обадиха от сервиза да си прибера прахосмукачката. Дадоха ми протокол за замяна и ми казаха да отида в Техномаркет да ми я подменят, тъй като не може да се отремонтира. В Техномаркет ми я подмениха без проблем, но в гаранционната карта на новата прахосмукачка записаха, че прахосмукачката е закупена на 26.11.2011г. т.е. гаранцията на подменената прахосмукачка изтича след двайсетина дни. Това редно ли е? Не намерих информация. Има ли смесъл да се обръщам към КЗП?
      Всичко е наред колега. Коректни са били към теб.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #4
        При подмяна важи датата на 1вата гаранция.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          цено написа:
          Колега,да редно е! Направили са ти и много голям жест,че са ти дали нова! Това си е в рамките на гаранционните условия самия ремонт.Няма как да ти пишат нова гаранционна карта след като продукта е подменен в срока на гаранция! Аз също продавам техника и ми се е случвало веднъж-установих,че уреда е нацяло дефектирал и го подмених на клиента с нов НО гаранцията си продължава!
          Що пък да са направили много голям жест? Имам 2 години гаранция. Какво ще правят, какво ще струват трябва да ми осигурят напълно работещ уред тези две години.Така че никакъв жест не са направили, а са си свършили работата, както е редно и както е по закон. Относно питането на колегата - напълно нормално и естествено е да не ти пишат нови две години. Нещо в завода са объркали чипа с планираното остаряване. :D
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            Няма основание за нови две години гаранция. Единствения жест, който би могъл да се направи е да ти се удължи срока на гаранция с периода през който си бил лишен от уреда и той се е намирал в сервиза. Не съм сигурен, че това е уредено законово, но някои фирми го практикуват.
            FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
            LPG System BRC Just

            Коментар


              #7
              Уредено е. Винаги, когато уредът е в сервиз - гаранционният срок се удължава с времето на престой в сервиза.

              Коментар


                #8
                Благодаря, стана ми ясно. Темата за мен е изчерпана.
                Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                Chevrolet Aveo

                Коментар

                Working...
                X