Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На колко градуса си правите ракията?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На колко градуса си правите ракията?!

    На колко градуса Ви е най - приятна за консумация домашната ракия. За сефте слагам материал за ракия и се чудя на колко да си я наглася след дестилацията!!! По принцип досега като съм купувал ракия ако е по силна от 47-48% си я разреждам до толкова. В събота съм на казана да варя, ще я оставя да ветрее 40-50 дни и след това ще разреждам с изворна водичка.
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #3
    Не знам защо, но като видях темата, не ми беше нужно да видя кой е автора Аз лично не обичам силна ракия. 40-44 е моят отговор.

    Коментар


      #4
      48-50

      Коментар


        #5
        45-47
        Един за всички, всички за мен

        Коментар


          #6
          Аз си я правя 47-49 градуса,така най ми харесва,затова гласувах за 48-50.Според мен е по добре да се разрежда с дестилирана вода.
          Fiat Marea 1.8 16v HLX
          Hyundai Terracan 2.9 CRDI

          Коментар


            #7
            Около 48, ама като полежи в бурето три месеца че и повече и пада на 45 и става екстра!Разреждал съм и с дестилирана и с изворна и с минерална. Най добри резултати имах с вода Пирин.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #8
              Колкото на теб ти харесва. Високият градус лесно става по-малък.[/url]
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #9
                Yavor написа:
                Около 48, ама като полежи в бурето три месеца че и повече и пада на 45 и става екстра!Разреждал съм и с дестилирана и с изворна и с минерална. Най добри резултати имах с вода Пирин.
                Аз също очаквам 3-4 градуса загуба за 40-50 дни ветреене, даже се чудя дали да не й пусна помпичка да върти течността, за по - добро изветряване на метила...Аз я разреждам с изворна вода от една чешма между Картела и Беглика на 1700м надм.височина с каптаж от смесена гора /40% широколистна и 60% иглолистна гора/...
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #10
                  Що разреждате? Не си ли слагате ледче вътре - то добре разрежда. Аз имам 10-ина бутилки от 85-а година с парафинирани капачки и ме е страх да ги отворя.

                  Коментар


                    #11
                    прати ми ги да ти ги отворя и ще ти върна бутилките 45 градуса ми е екстра ,ама аз пък не пия ...
                    фиатче Браво 2.0

                    Коментар


                      #12
                      40-44 след престоя и разреждането.
                      MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                      "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                      R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                      Коментар


                        #13
                        До скоро на 42...Но напоследък взе да ми харесва отлежала ракия над 45 до към 50 крадуса...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #14
                          Re: На колко градуса си правите ракията?!

                          msotiroff написа:
                          На колко градуса Ви е най - приятна за консумация домашната ракия. За сефте слагам материал за ракия и се чудя на колко да си я наглася след дестилацията!!! По принцип досега като съм купувал ракия ако е по силна от 47-48% си я разреждам до толкова. В събота съм на казана да варя, ще я оставя да ветрее 40-50 дни и след това ще разреждам с изворна водичка.
                          Задължително по едно пакетче сода бикарбонат и 100гр. сол на 100кг. материал. И да измиете хубаво казана а преди да насипете две три лопати дървесна пепел на дъното. И падне ли под 40гр. на течащата спирай та смесваш с нея.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #15
                            Ами аз като я правя ( задължително с преварка!!!) я оставям да тече до 40 градуса преварката. Преди 1 седмица я варих и стана средно около 72 градуса. Задължително се разрежда само с дестилирана вода. Оставям я на около 48-49 градуса след разреждането. Няколко трика мога да дам като съвет:- при преваката се хваща т.н. "гъба" или метиловият алкохол - преди да тръгне преварката слагаш в едно отрязано пластмасово шише около 200-300 мл. вода и първите около половин, след като текне - задължително ги оставят да текат в шишето директно - ще видиш как се образува гъбата от метила - изхвъляш ги. - след като я разредиш до желаните градуси я слагаш в голям съд ( нe наливаш директно по шишета и дамаджани ) около седмица да престои с разни дръвчета на клечки за оцветяване ( кеф ти черница, кеф ти американски дъб, който го продават и т.н.), като големият съд го оставяш с много леко открехнат капак, за да излезне остатъка от метила. След седмица наливаш в съдовете за съхранение. Имай в предвид, че по този начин, градуса пада с около 1-2 допълнително. - Преди за сложиш преварката, можеш по желание да намажеш вътрешната част на казана с мед, а на изходната му тръбичка да вържеш в някакв атензухена кърпа медицинска дъка, така че излизащата течност да минава през нея - има много приятен ефект.Успех и приятно занимание!

                            Коментар

                            Working...
                            X