Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое изречение е написано грешно? (кратък курс по български)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    :D Оги е успял да обърка и доста други хора, освен мен.Аз в училище и в университета съм решавал доста тестове с въпроси от този тип, но такова нещо не ми се беше случвало.Причината е, че там условията бяха записани по друг начин. Вярно е, че тук си е записано кратко точно и ясно, ама нямаше да има такава обърквация, ако условието беше написано по следния начин:"Кое от двете изречения НЕ е вярно?"
    Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

    FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

    Коментар


      #17
      мен не можа
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #18
        Като прочетох надолу - еми да, и аз гласувах за вярното :D
        Brava 1.6 16V 103hp

        Коментар


          #19
          Явно още не съм си бил отворил очите като хората сутринта. Snake е прав. Объркал съм при вота. Искал съм да кажа, че първото изречение е вярното, но в бързината не съм прочел, че трябва да посоча грешното.Както и да е, от обосновката ми мисля стана ясно моето мнение.
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #20
            И аз гласувах за вярното всъщност.... или някой е променил анкетата без да видим.

            Коментар


              #21
              Оф и аз съм объркал отговора заради заглавието... Гласувах сутринта, ама чак сега го виждам
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #22
                И заглавието на темата, и въпросът в анкетата питат за едно и също: кое е грешно. Интересно как отговаряте с вярното. Никъде и по никакъв повод не съм споменал "вярно". Затова написах и да не се бърза. Няма как да пусна темата и анкетата така, че да са противоречащи си едно на друго, защото ще е заблуждаващо. Ако редактирам, в самото мнение ще пише, че съм го редактирал и кога точно.

                Коментар


                  #23
                  явно, понеже сме позитивно настроени, не ни се иска да посочим грешното. аз четох три пъти условието, докато натисна вярното копче и пак се чувствах едно такова неестествено.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #24
                    Гласувах за първото по инерция, защото е вярно. Първото е вярно написано, във второто има грешка. Подкрепям мнението на sugarboy.
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #25
                      Оги, абе да не си решил да ставаш г-жа по български Шегувам се, не съм гласувал в анкетата, щото после не мога да си дам бележника, че г-жата по български да ми пише оценката
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #26
                        То стана малко като тест за полицаи. В математиката има едно правило: ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО УСЛОВИЕТО НА ЗАДАЧАТА, АКО ТРЯБВА И ПО НАКОЛКО ПЪТИ!
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #27
                          NikMar написа:
                          То стана малко като тест за полицаи. В математиката има едно правило: ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО УСЛОВИЕТО НА ЗАДАЧАТА, АКО ТРЯБВА И ПО НАКОЛКО ПЪТИ!
                          То това беше тестчето всъщност май?

                          Коментар


                            #28
                            Ето и верния отговор. Първото изречение е написано правилно и е напълно ясно и еднозначнокой - въпрос, който се отнася за подлога. Ако приемем, че подлогът е "Драган", то след заместване получаваме "Драган иска да ощастливи човека". Колкото до членуването - всеки, който смята, че думата "човек" трябва да е с непълен член, е прав, защото при проверка по правилото за пълен и непълен член "той/него" - тя се замества с "него".Във второто изречение има грешка от две гледни точки:1. Пълен/непълен член на "човек". В този случай вече го изяснихме по-горе.2. По отношение на това дали "човек" извършва действието или "човек" понася действието - ако "човек" извършва действието, не е правилно да се използва "кой", а "кого". В този случай "човек" е членувано правилно с пълен член. Правилно би било "Кого иска да ощастливи той (човекът)?"И така, за да има полза от тая тема - всеки, който е сгрешил, като е посочил първото изречение за грешно - греши и трябва да обърне внимание на причините за това: дали е защото не познава правилото за пълен и непълен член, дали е защото е чел бързо и не е разбрал условието и от бързане е натиснал грешния отговор. Благодаря на всички за участието в анкетата! Идеята ми беше, че поради незнание и неправилно използване на думите и значенията им, при писане може да се предаде противоположен смисъл на нещо. В случая - дали човекът ще ощастливява някого, или някой ще бъде ощастливен от човека.

                            Коментар


                              #29
                              Важното е да са щастливи хората.

                              Коментар


                                #30
                                По същия начин баща ми обясняваше, как една запетайка е убила човек.

                                Коментар

                                Working...
                                X