Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подкарване на USB HSDPA MODEM Huawei E173 на Лубунту

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подкарване на USB HSDPA MODEM Huawei E173 на Лубунту

    Колеги линуксджии,От няколко дена се мъча да подкарам това чудо на Лубунту 13.10 и не ми останаха нерви. Един път тръгна, и след рестарт не ще и не ще.Ако някой е успявал да го подкара моля да даде акъл.Последно със sakis3G успях да го запаля, ама сега в момента в който тръгне да се вързва вика, че модем_манагер не го пуска. Проблема е че този модем менаджер изобщо разрешава дали да се пусне броадбанд връзка или не... и като го утрепя разбираемо не става нищо...Иначе нещото мига зелено (има мрежа), мига синьо (регистрира се в мрежата) и не ще да почне да свете постоянно синьо (демек да се върже).Пробвах да добавя линия в etc/modules с данните на модема от lsusb ама тогава дори не ще да почне да мига и зелено...

    #2
    Не го знам това LUBUNTU, но под Linux Mint, който е порт на UBUNTU си върви без никакви драми. Дори не трябва да инсталирам никакъв софтуер допълнителен. Само си въвеждам оператора и работи.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      jenshen73 написа:
      Не го знам това LUBUNTU, но под Linux Mint, който е порт на UBUNTU си върви без никакви драми. Дори не трябва да инсталирам никакъв софтуер допълнителен. Само си въвеждам оператора и работи.
      Лубунто е реално убунту (без юнити) с олекотен фронт енд и е за стари машини (и прилича много на прозорците). И аз така изчетох в нета, но при мен се закучи, май ще взема да го преинсталирам, да не би нещо да се е омазало....п.с. Коя точно ти е минт дистрибицията, та да взема да я сложа да видим какво ще излезе?

      Коментар


        #4
        todorakiggg написа:
        Еми това е една прекрасна възможност да пробваш с друга ОС, вероятността всичко да проработи е доста голяма.
        съжалявам, ама не можах да се сдържа.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          slonikon написа:
          todorakiggg написа:
          Еми това е една прекрасна възможност да пробваш с друга ОС, вероятността всичко да проработи е доста голяма.
          съжалявам, ама не можах да се сдържа.
          Ееее ама сега, говорим за стандартните неща при проблема на колегата нали :D , иначе тука ако знаеш с какъв изпаднал хардуер се боря не е истина (беше си с прозорците ама добър вирус освен, че блокира юзер профилите, направи format D: ) и освен това въпросното устройство официално не се поддържа за линукс и се опитвам да направя чудеса от храброст...

          Коментар


            #6
            Лек ъпдейт. Сложих Линукс Минт версия 13 (Мая) и всичко бачка, дори по - добре от очакваното . 3G работи супер също така без никакъв допълнителен софтуер.п.с. Мерси на колегата за идеята.

            Коментар

            Working...
            X