Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сложна ситуация с полицията и една катастрофа...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сложна ситуация с полицията и една катастрофа...

    Днес мой близък приятел бе блъснат с колата си от кола, карала в насрещното на бул. К.Величков.Жалките некадърници от виновната кола, платили на полицаите и те написали в протокола, че вината е изцяло на моя приятел от пострадалата кола. Мърлячите не са имали дори гражданска отговорност.Сега на него няма кой да му оправи колата и да му плати пари, няма и каско... а от неговата застраховка говедцата ще си оправят тяхната кола...Кажете какво, според вас може да се направи... как може да се напише истината и вината да бъде реално на виновния в случая...
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    #2
    Ами ако не стане пред началника на РПУ-то (а всеки си има определен приемен ден от седмицата-така че не може да го няма постоянно :D само мисля че трябва да си запишете час )откъдето са полицаите написали акта-лощо може да се стигне до граждански съд!А там ще гледат написаното в акта!Но не само него!Искам да те питам твоя приятел дали казва обективната истина или неговата истина?Като са му писали акта е трябвало да запише възраженията си(което 100% саму казали!) в долната му част!!!И дали е написал,че има такива?Сам ли е бил твоя приятел?Няма ли други свидетели(очевидци)?
    Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
    Обичам Родината,мразя държавата!

    Коментар


      #3
      Наистина гадно... Човека има ли свидетели?Опасявам се че е късно - трябвало е да пише възражение!Но ако са нямали гражданска то тогава полицаите са направила фалшив протокол, как обаче се обжалва - идея нямам, според мен да ходи в КАТ и да подава жалба на основата фалшивия прокол за ПТП!
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Мисля че не е написал възражение... но има свидетели - 2-ма...
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          ми а не става ли по това че са нямали гражданска.....то се прави и със стара дата ама знам ли може и тва да опита
          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

          Коментар


            #6
            Mazgarev написа:
            Мисля че не е написал възражение... но има свидетели - 2-ма...
            Възражение може да се напише в три-дневен срок от съставянето на акта! Нека приятелят ти отиде в КАТ, да изиска акта и да напише възражението и да опише фактите така както са според него! Работата е сериозна! Най-добре да потърси помощ на адвокат. Мога да ти препоръчам двама колеги от София - ако се интересуваш пиши ми лично!
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              kiro_of_the_day написа:
              Mazgarev написа:
              Мисля че не е написал възражение... но има свидетели - 2-ма...
              Възражение може да се напише в три-дневен срок от съставянето на акта! Нека приятелят ти отиде в КАТ, да изиска акта и да напише възражението и да опише фактите така както са според него! Работата е сериозна! Най-добре да потърси помощ на адвокат. Мога да ти препоръчам двама колеги от София - ако се интересуваш пиши ми лично!
              Че е подписал АУАН и не е вписал възражения , няма никакво значение. Може в писмен вид , свободен текст до съответния началник да изложи възраженията си като впише и свидетелите на ПТП и опише ситуацията .А относно изискването на АУАН за да впише в него възражение никой няма да му го предостави това не е на ти куклата , дай си ми парцалките Ако е минал 3 дневния срок ,да изчака НП и да обжалва в съда.Успех
              Да попиташ може да бъде моментен срам, но да не попиташ и да останеш невеж, е доживотен срам.
              Brava 1.4 12V SX

              Коментар


                #8
                Kolega там властва мисля беше 3-то районно,почти е невъзможно да стигне до началника това е районното с най много случай на ДОКАЗАНА корупция.
                Аlfa Romeo 145 1.6 BOXER 103hp

                Коментар


                  #9
                  Точно на светофара "тарикатите" изпреварват трамвая и минават в насрещното за да не чакат
                  ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                  Коментар


                    #10
                    Abarth. написа:
                    Точно на светофара "тарикатите" изпреварват трамвая и минават в насрещното за да не чакат
                    Точно това е станало... той е обръщал посоката и е използвал трамвая за гръб, понеже и колите са спрели... а онзи го е блъснал.
                    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                    Коментар


                      #11
                      Mazgarev написа:
                      Abarth. написа:
                      Точно на светофара "тарикатите" изпреварват трамвая и минават в насрещното за да не чакат
                      Точно това е станало... той е обръщал посоката и е използвал трамвая за гръб, понеже и колите са спрели... а онзи го е блъснал.
                      Хммм... правилно ли разбирам, че твоя човек е правил обратен завой (на булевард с трамвайни линии в средата)? Ако е така както съм го разбрал - това по закон е нарушение и вече може да се спори кой е по-виновен.. и в такива случаи се приема, че този, който е извършил първи нарушение е виновен.
                      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                      --- в сърцето завинаги... ---
                      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                      Коментар


                        #12
                        Да... нарушение от негова страна е имало, но не е бил той виновен!Да пишеше в протокола че вината е и на двамата и онзи да имаше гражданска въобще нямаше да има проблеми. Но в протокола да се пише фалшива гражданска и вината да се хвърля изцяло върху човека, който е направил маловажното нарушение е недопустимо...Първи нарушението очевидно е направил каращият в насрещното.Ситуацията е малко сложна... на това място завива трамвая и има пресечка на няколко метра - ул.Пиротска. Той се е явил като излизаща от пресечката кола на няколко метра просто преди улицата. Той е бил все едно излизащ от ул.Пиротска. Използвал е че колите са спрели и трамвая също и че отсреща няма коли и е тръгнал да прави маневрата. За да го удари между вратите обаче - това говори че другият е имал поне секунда да реагира и не го е направил.Всеки човек знае че пред спрял камион, рейс или трамвай може да изкочи човек. Ако не е бил той с колата ами е бил човек... ако в този момент трамвая от отсрещната страна е тръгнал да завива? Тогава какво щеше да стане не ми се мисли...!Въпроса е там че и двамата са направили нарушение. Но за катастрофата е изцяло виновен каращият в насрещното. И ако в протокола пишеше че двамата имат вина и че другият няма гражданска - всичко щеше да е наред... Проблема обаче е там - в корупцията... и как на виновният ще му изплатят колата от застраховката на моя приятел, а на него няма да му платят и лев и ще му вземат и точки и ще има и наказания.Не може за едни всичко, а за други нищо, нали?
                        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                        Коментар


                          #13
                          Излючая,въпроса с гражданската в случая се води ’’съ вина’’ и двамата ако разбира се всичко е ок получавате по 50% от гражданската.Но ако другата е фалшива не знам
                          Аlfa Romeo 145 1.6 BOXER 103hp

                          Коментар


                            #14
                            По какво съдиш, че е виновен оня който кара в насрещното ? Как ги степенуваш ? Според мен, ако съм разбрал правилно ситуацията е била следната. Трамвай в средата. Твоя приятел прави обратен завой пред трамвая, а оня го нацепва във вратите тъй като изпреварва трамвая от лявата му страна. По кое съдиш че само той е виновен. Аз мога да изброя поне 2 нарушения на твоя приятел, докато за другия то е само 1. Твоя приятел прави обратен завой в ЗОНА НА КРЪСТОВИЩЕ (тъй като трамвая е бил спрял до колкото разбрах). След което там има и пешеходна пътека. Освен това има и маркировки забраняващи дори настъпването им. Докато за 1-вия нарушението е само че е карал в насрещното. Аз ако съм на мястото на КАТ-аджийте и ситуацията е така както съм я описал 100% и аз щях да напиша на твоя приятел.

                            Коментар


                              #15
                              Не е било така... не е било в зона на кръстовище и не е върху пешеходна пътека. Дадах за пример че е могло да бъде излизаща от кръстовището на няколко метра кола или пресичащ човек.И единия и другия е нарушавал маркировката. Но онзи е карал без видимост и е задминавал трамвая от лявата му страна с минимум 50км/ч.Ти ако беше на мястото на КАТ едва ли щеше да напишеш че вината е само на единия и то на този който няма ГО (освен ако онзи не е бутнал някой лев, нали)Това което е трябвало да пише е че вината е била и на двамата и да се отбележи нередовните документи.
                              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                              Коментар

                              Working...
                              X